AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Klaus Iohannis, schimbările climatice și românii: „De noaptea minții!”

In jos

Klaus - Klaus Iohannis, schimbările climatice și românii: „De noaptea minții!” Empty Klaus Iohannis, schimbările climatice și românii: „De noaptea minții!”

Mesaj Scris de Admin Mar Ian 11, 2022 11:57 am

Klaus Iohannis a susținut marți o alocuțiune în cadrul lansării în dezbatere publică a Raportului „Educația privind schimbările climatice și mediul în școli sustenabile”, elaborat de un grup înființat la nivelul Administrației Prezidențiale. Președintele a postat o informare despre eveniment și pe pagina sa de Facebook, cu un clip cu copii. Ce a urmat? Un val de critici din partea internauților.
Iată câteva
Daca spuneti acelasi DA ca si „Romaniei educate”, suntem salvati. Am rezolvat si incalzirea globala din pix.
Ah ! V-ati adus aminte de « România educata », promisa acum 7 ani ? Mai bine faceti-va bagajele, ca,mai aveti putin timp ! Nu ati facut , in 7 ani, nici autostrada pana la Sibiu, deci calatorie placuta in tren, la clasa 2-a. Ati vandut cea mai mare parte din padurea romaneasca, la fratii tai austrieci, se taie si astazi. Si, in plus, mai ai tupeul sa vorbesti de protectia mediului, românilor ? Matahala ? Mai ai tupeu sa vorbesti de educatie ? Halal profesor ai mai fost ! 6 case din « meditatii ? Fugi repede la Sibiu, sa nu te mai vada nimeni, niciodata. Esuatule !
Le-am rezolvat pe toate pe plan local și am ajuns la schimbările climatice! Cât cinism! În cazul dumneavoastră nu mai „funcționează” nici clipurile cu copii. Nici postările cu pisici sau caini nu vă mai salvează. închideti contul mai bine!
Se pare că ai terminat cu România educată…ai trecut la altceva la fel de grandios!
Dv sunteți în plus,ocupați locul degeaba într o instituție. Aveți șapte ani de când sunteți un simplu turist,nu apărați cetățenii acestei tari,va rog dați va demisia ca oricum nu veți termina mandatul
Ce mă bucur, mai îngropați un subiect sensibil pentru România.
Ați omorât ideea de justiție, de stat de drept, de sănătate publică în pandemie, de educație și acum v-ați pus și pe climă.
Sunteți de noaptea minții!
Ai inceput armonia cu PSD si acum o dai cu natura. Interzice total exportul de lemn brut si vezi rezultatele!
Prietene am semnat pentru suspendarea ta, poate ai mai mult timp să mergi la golf, la schi, că degeaba îți plătim chiria doar să stai popândău?
Lumea nu va mai suporta! Orice vine din partea dvs este de a dreptul iritant! Orice idee sustineti este si va fi contrazisa de faptele dvs! Ne am satura! Limitati-va si iesiti la declaratii cat mai rar! Nu mai lansati proiecte legate de mediu, de educatie, de justitie, de nimic! Nu mai aveti acest drept! Le- ati calcat in picioare! Nu mai fiti ipocrit! Nu ne mai evervati cu lentoarea dvs! Ca nu mai demonstrati nimic!
Mai întâi trebuie sa avem PREȘEDINTE
Penibil, haotic, superficial, inodor, incolor, insipid. Esti.
Domnule președinte, apreciez acest grup de lucru, sunteți singura speranță pe care o mai are planeta.
Ce am mai observat eu, probabil aveți și dumneavoastră aceste informații, au apărut din nou extratereștrii! Nu puteți face un grup de lucru și pentru asta?
Am mai observat un și o groapă în sectorul 6 din București, puteți face vă rog un grup de lucru și pentru asta?
Mulțumesc domnule președinte! Sunteți cel mai tare! Am putea înlocui bancurile cu Chuck Noris cu numele dumneavoastră!
Să trăiți!
Eu nu inteleg dc mai postezi,tu nu vezi ca nu te mai crede nimeni
De scârba care o provoci postând, mulți nici măcar nu se mai obosesc să te înjure.
De ce nu te ocupi de lucrurile mult mai serioase pe care le-ai vândut poporului în campanie !? Ești cea mai mare dezamăgire,te vrem plecat,nu ai făcut nimic!
Dom’ presedinte cu „p” mic, decât sa enervati oamenii cu prostiile pe care vreti sa credem ca le postati chioar dumneavoastra, nu ar fi mai bine sa vedeti ce fac cu padurile, acolitii dumneavoastra, din PNL in special, pe acolo prin Suceava spre exemplu la dl. Flututr? Si nu numai la Suceava. Nu credeti ca ar fi mai curata si mai verde România daca ati inceta defrisarea padurilor? Sa va mai amintesc despre circul pe care l-ati facut cu programul „O padure cât o tara”, in care v-ati laudat ca ati plantat nu stiu câte zeci de mii de copaci, impreuna cu orbanii, cu câtii, si cu toti cei care va inconjoara si unde de fapt daca ati plantat vreo suta de pomisori? Vezi reportajul Recorder! Asta-i România lucrului bine facut? Sa ne mai miram ca ati adus banditii din PSD (de altfel nici cu ai dumneavoastra nu mi-e rusine), la guvernare? Ai siktir!
Rușii sunt la granița Ucrainei, valul 5 vă prinde și guvernul ăsta nou, fără masuri concrete și PR-ul dumneavoastră ne aduce în prim plan teme secundare…
PS:”Practic, am învins pandemia…” este?
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum