AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cand pe vrejul de fasole Jack Cristoiu urca beat zice ca Drangea-i barbat

2 participanți

In jos

Cand pe vrejul de fasole Jack Cristoiu urca beat zice ca Drangea-i barbat Empty Cand pe vrejul de fasole Jack Cristoiu urca beat zice ca Drangea-i barbat

Mesaj Scris de ILUMINATI Vin Mai 15, 2015 2:17 am

Cand pe vrejul de fasole Jack Cristoiu urca beat zice ca Drangea-i barbat 10408832_10207015074001171_5820851339070263066_n
Gîndul de Breaking news, vineri, 15 mai 2015

După cum v-am spus, Liviu Dragnea a dovedit încă o dată că-i bărbat



Ora 12 și ceva.



Scrisesem în finalul Breaking news-ului  despre condamnarea lui Liviu Dragnea că  ”in cîte-l știu eu pe Liviu Dragnea, acesta va demisiona. Mai ales c-ar pleca în ipostaza de erou al USL. Sper să nu mă înșel.”
Liviu Dragnea  a demisionat. 
Nu m-am înșelat.
De ce am scris asta?
Pentru că mie Liviu Dragnea mi s-a părut mult mai bărbat decît Victor Ponta.
Premier și șef de partid ar fi trebuit să fie Liviu Dragnea, fie și pentru că lasă impresia unui om cu care dacă te-ai înțeles într-un fel, nu ți va da un picior în fund cînd te-ai întors să pleci.
Și încă ceva:
Condamnarea lui Liviu Dragnea a fost ticluită pentru a mai scoate din joc un politician    greu de înghițit de Binomul SRI-DNA, sprijinit de ÎCCJ.
Nu trebuie să fii prea ager ca să-ți dai seama că e vorba de un Plan de tip fosta Securitate  în urma căruia în politică și în presă ar urma să rămînă ofițerii acoperiți și pițifelncii. Altfel spus, toți cei care n-ar  ave curaj nici să ridice privirea la Strălucitul Binom SRI-DNA!
Eu am mai spus-o 
Deja se vede ce urmărește Planul  Schimbării Clasei politice și a presei prin  forța cătușelor.
 Declarația lui Dumbravă, prin care se recunoștea cu tupeu implicarea anticonstituțională a SRI în  mersul dosarelor pînă la sentința definitivă, ar fi dus, în America, la un Scandal în urma căruia ar fi demisionat toată conducerea SRI. La noi abia dacă am auzit ici colo scîncete!
 
Condamnarea lui Liviu Dragnea la un an închisoare cu suspendare e ceea ce se numește, în limbajul neacademic din redacții folosit de ambele genuri, o Frecție.
Procurorii DNA au cerut pedeapsă cu executare pentru ceea ce ei au încercat  să demonstreze a fi  implicarea lui Liviu Dragnea în fraudarea Referendumului.

Așa cum am scris și cum am spus, Fraudarea Referendumului a existat.
Din punct de vedere juridic, Dosarul DNA, făcut în grabă și pentru a da satisfacție lui Traian Băsescu, e apă de ploaie.
El se rezumă la deja faimoasele raționamente, gen, nu se putea ca membrii comisiilor de la centrele de votare să fraudeze fără a fi primit ordin de la Liviu Dragnea.
Ca să nu mai spun că în toate comisiile de la centrele de votare, inclusiv în cele date-n gît c-au fraudat Referendumul, au fost și membri ai PNL pe stil vechi.
Aceștia au fraudat Referendumul.
Au făcut-o la ordinul unui PSD-ist, împotrivindu-se ordinului de la conducerea PNL ca să fie corecți?!

Condamnarea cu suspendarea e o clară dovadă că Dosarul a fost subțire.
ÎCCJ, cea mai politizată instituție din România, un fel de CC al Binomului SRI-DNA, nu-și putea permite să-l achite pe Liviu Dragnea, cum ar fi trebuit, într-un proces atît de spectaculos.
Instanța a apelat la șmecheria cu un an de suspendare.
Condamnare care nu-l trimite pe Liviu Dragnea la pușcărie, dar îl scoate din viața politică, fie și pentru un timp.

Această decizie aberantă – Liviu Dragnea e singurul responsabil de Fraudarea unui referendum de către două partide, PSD și PNL, de parcă în duminica respectivă ar fi fost proclamat dictatorul României – va avea următoarele consecințe:
[list="margin: 1em 0px 1em 11px; padding-right: 0px; padding-left: 0px; list-style-position: inside;"]
[*]Creșterea simpatiei față de Liviu Dragnea și față de PSD, deoarece electoratul USL consideră că debarcarea lui Traian Băsescu justifica și fraudarea. Procesul e posibil pe fondul campaniei duse împotriva lui Traian Băsescu de propaganda PSD, avînd drept  avangardă Parchetul General. Nu numai electoratului PSD, dar și celui PNL, inclusiv PDL, debarcarea lui Traian Băsescu în 2012 li se par acum o necesitate istorică.
[*]Sporirea urii față de Traian Băsescu. Pe fondul acestui sentiment, Traian Băsescu va fi condamnat și el, cu suspendare, pentru a se da satisfacție unei mari părți a electoratului.
[*]Creșterea faliei dintre PDL și PNL în cadrul PNL. Liderii fostului PNL, așa cum se vede deja, se cred obligați să-l apere pe Liviu Dragnea. Gașca lui Vasile Blaga ce va face? Va aplauda sentința,  punîndu-se rău cu liberalii, sau  o va critica, punîndu-se rău cu talibanii din presă?
[*]PSD are toate șansele să cîștige alegerile din 2016. Cu o singură condiție: ca Liviu Dragnea să demisioneze din toate funcțiile din Guvern și din partid. Din cîte-l știu eu pe Liviu Dragnea, acesta va demisiona. Mai ales c-ar pleca în ipostaza de erou al USL. Sper să nu mă înșel.
[/list]
ILUMINATI
ILUMINATI

Mesaje : 387
Data de înscriere : 16/02/2013

Sus In jos

Cand pe vrejul de fasole Jack Cristoiu urca beat zice ca Drangea-i barbat Empty pe fb

Mesaj Scris de Admin Vin Mai 15, 2015 2:40 am

Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cand pe vrejul de fasole Jack Cristoiu urca beat zice ca Drangea-i barbat Empty pe site

Mesaj Scris de Admin Vin Mai 15, 2015 2:41 am

Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cand pe vrejul de fasole Jack Cristoiu urca beat zice ca Drangea-i barbat Empty Re: Cand pe vrejul de fasole Jack Cristoiu urca beat zice ca Drangea-i barbat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum