AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LECȚIA DE “MATEMATICĂ”, PREDATĂ DE PROFESORUL JIHADIST LOAZELOR, S-A ÎNCHEIAT

In jos

LECȚIA DE “MATEMATICĂ”, PREDATĂ DE PROFESORUL JIHADIST LOAZELOR, S-A ÎNCHEIAT Empty LECȚIA DE “MATEMATICĂ”, PREDATĂ DE PROFESORUL JIHADIST LOAZELOR, S-A ÎNCHEIAT

Mesaj Scris de Admin Joi Iul 28, 2016 7:26 am

A luptat mai întâi împotriva dictatorului, în rândurile Al Qaeda – în Siria i se spune Frontul Al-Nosra. Statul Islamic încă nu apăruse. În 2013, în vară, a ajuns clandestin în Bulgaria – ca refugiat. Aici, unde a stat un an, nu a atras cu nimic atenția autorităților, ba chiar a fost intervievat în două rânduri de către Televiziunea națională (BNT). Tânărul “profesor de matematică” din Alep a povestit în direct cum și-a pierdut familia și cum a reușit să scape din Siria. A arătat chiar, telespectatorilor, cicatricele de pe picioare. Nu a spus nimic despre Al-Qaeda, așa că gospodinele bulgare aflate în fața televizoarelor, și nu numai ele, au vărsat lacrimi de compasiune, iar  jurnalista de la BNT l-a considerat: “un tânăr mai degrabă calm și rezervat, chiar timid.”
Și în Bulgaria, ca peste tot, în televiziuni lucrează numai profesioniști.
Acum, eu nu cred, ca unii dintre români, că prostia cu ceafa groasă s-a născut în Bulgaria și nu a mai plecat de acolo. Așadar, sunt sigur că, dacă “omul din Alep” ar fi ajuns în România, telenovela jihadistului matematician ar fi făcut rating și la televiziunile noastre, stârnind emoția și udând batistele tuturor umaniștilor sensibili ce empatizează progresist sub poalele Carpaților.
Numai că, în decembrie 2013, după ce Bulgaria i-a acordat “protecție umanitară” (care nu îi permitea însă să călătorească fără viză în UE), “matematicianul” sirian a părăsit-o, tot clandestin, a traversat jumătate din Europa și a ajuns în Germania. În noua Sirie. Aici a cerut azil. După un an, cererea i-a fost respinsă, iar autoritățile germane au hotărât să-l trimită înapoi în Bulgaria. Dar n-au făcut-o.
Cine urmează cursurile Al-Qaeda, ale Statului Islamic sau ale oricărei “universități” islamiste autorizate și acreditate, află că într-un super-market, în orice super-market, găsești tot ce este necesar ca sa fabrici o bombă. Și învață s-o facă. Și pentru că Germania nu mai este o țară, ci un uriaș super-market, rezervat și calm, timidul jihadist nu a avut probleme: a făcut una. Duminică, la Ansbach, a detonat-o. Am spus că prostia nu s-a născut doar în Bulgaria.
 SOURCE :
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum