AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

DEZVĂLUIRI BOMBĂ! | Liviu MIHAIU a încasat de la SOV, ANTERIOR NUMIRII în Deltă, 4,5 miliarde de lei vechi

In jos

fost -         DEZVĂLUIRI BOMBĂ!  | Liviu MIHAIU a încasat de la SOV, ANTERIOR NUMIRII în Deltă, 4,5 miliarde de lei vechi Empty DEZVĂLUIRI BOMBĂ! | Liviu MIHAIU a încasat de la SOV, ANTERIOR NUMIRII în Deltă, 4,5 miliarde de lei vechi

Mesaj Scris de Admin Vin Iul 29, 2016 11:47 pm

fost -         DEZVĂLUIRI BOMBĂ!  | Liviu MIHAIU a încasat de la SOV, ANTERIOR NUMIRII în Deltă, 4,5 miliarde de lei vechi Mihaiu-vintu
Ca orice oportunist camuflat în blană ecologică, fostul guvernator al Deltei Dunării, jurnalistul Liviu Mihaiu, a mirosit perfect potenţialul de combinaţii bănoase din Deltă. După ce, în 2006, l-a plimbat pe Tăriceanu cu şalupa, ademenindu-l că are proiecte ce vor salva ecosistemele Deltei Dunării, pe final de mandat, premierul a „cărui economie a duduit“ (până a explodat – n.r.) i-a făcut cadoul mult visat lui Mihaiu – Delta Dunării. Instalat cu pompă în septembrie 2008, Liviu Mihaiu a demisionat de la conducerea Radio Guerrila pentru a trece în liga „celor 150 de oameni ai lui Vântu“ din structurile publice. Obsesia lui Vântu pentru Deltă e veche şi binecunoscută şi e locul unde îi place să invite oameni politici, dar şi foarte mulţi jurnalişti. La relaxare. Cu toţii ştim care sunt rezultatele unui sejur de recreere la Vântu!
Pentru început, la numai o săptămână de la ungerea sa în funcţia de guvernator, Liviu Mihaiu îi va oferi pe tavă lui Vântu o afacere virgină, la cheie, şi anume benzinării pentru alimentarea cu combustibil a şalupelor din Deltă. Cele două benzinării plutitoare au fost aduse de către PSV Company, firmă care este controlată de omul de afaceri şi patronul trustului Realitatea, Sorin Ovidiu Vântu. Acţionarul majoritar al PSV (fosta Petromservice) este firma Elbahold Limited, care are o participaţie de 54,3%, iar 25% din afacere este deţinută de unul dintre sindicaliştii preferaţi ai lui Vântu, Liviu Luca, prin intermediul Asociaţiei Salariaţilor Petrom, pentru ca 10% să fie deţinute de alte persoane fizice. În anul precedent numirii sale ca Guvernator al Deltei, Liviu Mihaiu a încasat de la Realitatea Media 4 miliarde şi jumătate de lei vechi. Ca să fim mai exacţi, suma a ajuns la 4.519.580.000 de lei. Bani pe care probabil benzinăriile lui Vântu via Liviu Luca i-au scos în câteva zile.
Acum se leagă totul, nu?”
Fragment din articolul publicat în ziarul CURENTUL din 23,07,2010. Integral AICI.
CITEȘTE:
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10753
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

fost -         DEZVĂLUIRI BOMBĂ!  | Liviu MIHAIU a încasat de la SOV, ANTERIOR NUMIRII în Deltă, 4,5 miliarde de lei vechi Empty Vîntu confirmă că nu el a fost turnătorul lui Bogdan Olteanu! | Avertisment din puşcărie pentru „BEBELUŞII” politicieni şi jurnalişti

Mesaj Scris de Admin Dum Iul 31, 2016 7:10 am

Si-atunci cin’ sa fie, cin’ sa fie?! Familia Eftimie!!!
Dar cine e famiglia Eftimie?! Tot niste baietasi ai Sistemului, prieteni apropiati ai lui Blaga. Deci e cazul sa rectific: nu doar Alinutza ci si Blaga a contribuit la eliminarea lui Bogdan Olteanu (era si el in „carti” pentru sefia BNR) si uite asa se va scrie la DNA un nou roman, de data asta despre Isarescu.
„Îmi cer iertare!
Îmi cer scuze că, în ciuda extraselor de cont și a viramentelor prezentate în denunțul făcut de familia Ion și Ionut Eftime împotriva mea și a lui Bogdan Olteanu, nu am avut bărbăția să neg evidențele și am admis că firmele și conturile îmi aparțin.
Îmi cer scuze că, în ciuda declarațiilor a patru martori conform cărora Bogdan Olteanu m-a vizitat în Deltă, nu am avut bărbăția să neg în fața procurorilor acest lucru.
Îmi cer scuze, de asemenea, pentru numărul uriaș de jurnaliști, moderatori și comentatori pe care i-am salarizat cu mult peste valoarea lor profesională sau umană, creându-le o imagine falsă vizavi de propriile persoane, astfel încât răzbunarea lor, perfect legitimă, a căpătat aspectul unei exorcizari în masă a unui corp cu sute de capete cuprins de convulsii epileptice și cu bale la guri; evident că nu mă refer la toți.
Ultimii de la care îmi cer scuze sunt politicienii, pe care nu am avut bărbăția să-i devoalez, lăsându-i să se etaleze pe micile ecrane precum cavalerul Bayard cel „sans peur et sans reproche”, devenind astfel niște false călăuze pentru o masă uriașă, îndobitocită și dornică de sânge.
Acest text nu este nici de justificare, nici de renunțare, este doar punerea la punct a celor ce și-au permis, fără să mă cunoască sau fără să cunoască ce s-a întâmplat cu adevarat, să emită judecăți de valoare asupra mea”, a scris ironic Sorin Ovidiu Vîntu, pe Facebook.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10753
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum