AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Despre George Soros și rețeaua pe care a creat-o

In jos

CARE - Despre George Soros și rețeaua pe care a creat-o Empty Despre George Soros și rețeaua pe care a creat-o

Mesaj Scris de VIO_ANA Vin Noi 04, 2016 8:19 am

http://jurnalulunuivulcanolog.blogspot.ro/2016/11/despre-george-soros-si-reteua-pe-care.html

O nouă burghezie «compradoră», altfel fel spus o burghezie de «colaboraționiști» care ignoră interesele naționale ale românilor, în favoarea unor interese particulare, de grup sau gașcă, sau a unor interese străine, s-a format după 1990, atrasă de finanțările propuse de George Soros și de fundațiile sale de infiltrare. Soros este un  lup intrat în stână cu blana «democrației» și a «societății deschise» și a apărării minoritarilor de toată mâna (etniști, homosexuali etc) pe spinarea sură a animalului de pradă. 
Am priceput acest lucru imediat după 1990 și am scris în acest sens. Speram ca intelectualii care beneficiau de finanțările sale să știe a le folosi pentru interese colective românești. În loc de asta s-au lăsat impregnați de ideologia internaționalistă a liberalismului fără frontiere, ideologia imperialismului financiar trans-național iar cei mai șmecheri și-au extras mici averi personale. De fapt, au fost cumpărați mai toți pe nimic. Au devenit apoi repede vânzători, «vânzători de țară». Va veni pentru ei și vremea socotelilor. Aruncați în groapa de gunoaie, precum colaboraționiștii din anii 50, de care nu-i desparte nici măcar ideologia și de care îi apropie amoralismul lor de slugi. Dan Culcer
VIO_ANA
VIO_ANA

Mesaje : 45
Data de înscriere : 06/07/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum