AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!”

In jos

SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Empty SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!”

Mesaj Scris de Admin Mar Iun 27, 2017 5:41 am

Orice compasiune pentru castana politica incasata de Sorin Grindeanu, este inutila. Transformat in cadavru politic dupa doua 6 luni de guvernare, personajul ne-a lamurit pe deplin unde ii sunt limitele si care ii sunt prioritatile.
Dupa doar cateva saptamani de la instalare, Sorin Grindeanu a inceput o munca de harciog cu unic scop de a-l scoate cu basma curata pe infractorul penal, Liviu Dragnea. Niciunul nu era interesat de tara, de guvernare, de bunastarea oamenilor.
Trocul era simplu : „eu te-am facut om mare dintr-un ilustru mediocru anonim, tu imi servesti cauza si dai legi in folosul meu”

Sorin Grindeanu, o mediocritate absoluta

N-a avut timp la dispozitie pentru ca modul in care si-a construit guvernul a fost de-un amatorism boem. Spre socul unei mnatiuni, recunostea in interviurile si declaratiile date dupa inmormantarea sa politica nici mai mult nici mai putin ca
niciunul (atentie!!!, niciunul) dintre membrii echipei sale nu a fost ales sau aprobat de catre el
Te doare mintea! Pai cum vroiai sa rezisti mai mult decat cateva luni cand toti membrii echipei tale raspundeau la comenzi duble? Pe cititori ii rog sa-si inchipuie o micro-situatie comparabila:
sunteti numiti sefi peste o echipa care trebuie sa faca o treaba importanta, cu multa raspundere si multa expunere. Nu numai ca nu va alegeti toata echipa dar descoperiti abia dupa cateva luni ca nu v-ati ales niciun membru al echipei si ca toti, dar absolut toti sunt de fapt pilele cuiva.
Intrebare – ghicitoare: cum se termina o astfel de șarada??? Raspuns constant valabil:
Repede si Prost

SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Images-2SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Images-2

Ma „facura” Miticii. Si eu care credeam ca doar pentru ca sunt banatean meritam mai mult…..

Guvernul Grindeanu, un copil mort la nastere. Guvernul care se naste zilele acestea este deja in coma politica, deasemenea

SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Images-5
Viceprim ministrul Romaniei. Atat am putut noi. Nu ca lamentati ca poza e urata pentru ca absolut toate sunt la fel.
Constructia lui Sorin Grindeanu scartaia din toate incheieturile inca din primele saptamani. „Servilla” cum a fost imediat poreclita vicepresedinta nepopulara a guvernului, semnala fara dubiu care sunt capacitatile echipei. Sotul ei, un sirian cu relatii mari si mare admirator al criminalului presedinte Bashar Al Asaad, ocupa job-urile a trei romani. Nesuferita ilustra mediocra, fara carisma, fara prezenta, fara absolut nimic, Servilla, vroia chiar sa ajunga Prim Ministru.
Pentru cei care nu intelegeti enormitatea, va asigur ca in mediul privat Servilla nu ar fi putut fi in nicio companie din Pipera mai mult de un Contabil Sef. Cu maxima indulgenta.
In sistemul public, limba lunga a Servillei Shhaideh si-a facut datoria. Statea cu fundul ei mare pe cel mai mare buget-de-impartit dar actiunile se faceau doar cand butonul doamnei era apasat de Fermecatorul Liviu. Unde avea doamna butonul, va intrebati? Nu stiu, greu de gasit dar exista. In orice caz, modul in c are unii joaca aceasta carte a minoritatilor este pur si simplu dezgustator. Singura minoritate in care Servilla s-a remarcat este cea a ligailor. Ah, in Romania este o minoritate importanta, asa este… Restul, originea, limba, parintii, etc din bibliografia Servillei sau a altora (Pambuccian de pilda) sund doar pretexte tampiute pentru trese nemeritate.
SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Images-1-1
„Prosperitate”, pentru hotii din PSD, „Solidaritatea” am observat-o la votul din Parlament iar „Demnitate”, ciu-ciu
Sorin Grindeanu se compoarta ca un expat. Acest personaj care parca manca incontinuu lamai, care se visa Prim Ministru de succes si pe ceva mai mult decat 6 luni, transformase job-ul de Prim Ministru intr-un job de NAVETIST. Asa isi imagina Sorin ca se face treaba. 
SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Images-3-1
Probabil anticipand „viitorul luminos” al sau si al echipei sale, in mod delirant, Sorin Grindeanu nu s-a mutat cu familia din Timisoara. Si nu din motive locative. Erau destule vile ale RAAPPS, nefurate inca, pentru un asa Prim Ministru. Nu!
Indraznesc sa spun ca Sorin Grindeanu, Prim Ministrul Romaniei vreme de subre 6 luni, era SINGURUL Prim Ministru din UE care facea saptamanal NAVETA. Altfel spus, Prim Ministrul Navetist. In realitate, mintind un intreg popor, Grindeanu nu a despachetat niciodata bagajele in Bucuresti. D’aia se mira Olguta Dubluta ca nimeni nu a realizat ca e vorba de un „guvern provizoriu”. L-a dat de gol si a tacut….
Dealtfel Sorin Grindeanu a mai stabilit un record greu de batut: este singurul politician huiduit in strada de fiecare al 3-lea om din orasul sau. Ferestrele familiei Grindeanu se zgaltaiau in februarie 2017, pe cel mai crunt frig posibil, de injuraturiule si huiduielile banatenilor. Si pe buna dreptate. Prim Ministrul banatean facea nenorociri nocturne la Bucuresti in gasca cu cei care aveau sa-l arunce ca pe un cartof stricat si din partid si din guvern, doar  cateva luni mai tarziu.
Nu cunosc nim ic despre sotia lui Sorin Grindeanu dar anticipez ca a trecut prin momente horror din cauza prostiei si ticalosiei sotului. Pentru ca asta este ADEVARUL, stimata doana Grindeanu. La Bucuresti, Sorin a fost PROST si TICALOS!
SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Unknown-3SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Unknown-4
35% dintre timisoreni au fost in strada sa-si huiduie propriul banatean

Oamenii cu morga se atrag. CTP, s-a declarat impresionat de Sorin. Eu ma declar insultat.

Personajele-morga au o oarecare priza la public. Motivul? Sunt mai greu „citibile”. Nu inseamna ca sunt asa in viata cotidiana ciu inseamna ca asta este strategia de imagine aleasa.
Hai sa vedem alte exemple de personaje-morga-politician, ajunse in varf si doborate de propriul caracter defect:
SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Unknown-5
Ioan Rus, un vesnic Ministru de Interne, nu s-a remarcat prin nimic. Ramane memorabila emisiunea cu Radu Moraru cand o „femeie cu moravuri usoare” a intrat in direct si a spus pentru urechile a milioane de romani inclusiv nevasta lui Ioan Rus ca a facut sex cu domnia sa.
SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Make-me-laugh-d884e93a2b0d0bcae52ee11e89e2c30c7c5f0a50-s51-300x225
La protestele balbaite ale lui Ioan Rus, aceasta a inceput sa dea detalii despre alunitele de pe penis ale Ministrului de Interne (pe atunci). Sincer, a fost unul dintre momentele in care era sa mor de ras. La propriu.
SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Images-6-1
Gabriel Oprea, Viceprim Ministrul lui Victor Ponta, acest Servil (ce cuplu ar fi facut cu Servilla, ufff!) in pantaloni, a facut mai mult rau Romaniei decat oricare personaj post Adrian Nastase daca nu-l socotim pe Victor Viorel.
Imi ramane in memorie faptul ca in miezul tragediei de la colectiv i-a ordonal bufonului Raed Arafat sa nu iasa din masina si sa-l asteprte sa dea declaratii impreuna. Un idiot, dupa parerea mea, in plus, un idiot periculos. Postez cu mare placere o poza a rusinii pe viata pentru Gabriel Oprea. Multi stiu de ce.
SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Unknown-6
Sorin Grindeanu avea o morga de om serios si preocupat. Din pacate s-a dovedit serios in ticalosii si preocupat de sercinile ticaloase ale lui Liviu Dragnea. Sigur ca toate astea nu-ti dau chef de ras dar Sorin Grindeanu ar fi castigat mai mult daca era mai natural.
SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Images
Chiar cand facea glumite, Grindeanu le facea printre dinti
Tot ca o caracteristica comuna, aceste personaje-morga au un inalt ego si incredere in sine. In absolut toate cazurile, „overrated” cum ar spune amatorul presedinte american, Trump.
Personajele-morga joaca mereu la cacealma. Succesul lor este direct proportional cu capacitatea de a blufa. Pacalesc multa lume dar cand se prabusesc o fac cu zgomot. Chiar si atunci, in cercul lor dauy vina pe altii, ei evident, neasumandu-si nimic.
Personajele -morga pot fi usor surprinse de situatii-soc. Imginatia lor este una constipata si nu merge prea departe pe cand nivelul de creativitate al romanilor atinge dimensiuni nebanuite. Este una din parile probleme ale personajelor-morga. Din acest m otiv fac conferinte de presa scurte, cat mai putine intrebari si aproape zero discutii spontane. Tot de obicei, tot ce spun in afara repertoriului pregatit cu minutiozitate sunt gogomanii de dimensiuni galactice, tampenii ce nu fac decat sa ii dea de gol.
SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Cadavre_saciCTP se declara impresionat de scurta razvratire politica a lui Sorin Grindeanu. Alianta cu Victor Viorel a fost dezgustatoare. Doi ratati-politic unul in situatie disperata iar celalalt in pozitia lui preferata de oportunist milog. Crede cineva ca Sorin sau Viorel erau framantati nopatea de binele Romaniei si de asta s-au razvratit? Sunteti naivi daca va imaginati asa ceva. era pentru ei, ca de obicei, totul pentru ei.
Eu nu-i acord niciun credit lui Sorin Grindeanu pentru situatia (imbucuratoare pentru poporul roman, totusi) creata. A fost doar o explozie a unui ego fara fundament decat vreo remuscare fara de masurile idioate luate in cele 6 luni. Il contrazic pe CTP si vis-a-vis de viitorul politic al lui Sorin Grindeanu. Este mort, complet terminat. Oamenilor in regula le-a aratat cu cat cinism poate introduce legi facute pentru partid si impotriva poporului, ca nu se poater avea incredere il el iar oamenilor in ne-regula le-a dovedit ca….nu se poate avea incredere in el.
Probabil ca va mai ocupa vremelnic ceva functii mediocre adminstrative in peisajul politic local banatean dupa care va disparea in mediul privat in vreo pozitie mediocra. Vom vedea.
Eu personal nu-i gasesc nicio scuza sau circumstante atenuante pentru tot ce a facut in si din Romania in ultimele 6 luni. 

SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Unknown-7

Lipsa de umilinta, cantitate de remuscari, zero. Iesirea din scena spune multe

Sorin Grindeanu ar fi dorit la plecare un capital de simpatie. Din partea celor care nu simpatizeaza PSD (foarte multi) dar si din partea PSD-istilor moderati. Nu-l merita.
Spre socul unei natiuni, la Intrebarea-Cheie legata de Ordonanta 13 si de remuscarile pe care (in mod normal) le-ar avea, acesta a raspuns cu o glumita a-la-Ponta. O lipsa de umilinta, un caracter mizerabil caere a mai rabufnit inca o data.
Banatenilor, cei care ati crezut catusi de putin in el, va spun fara niciun dubiu:
Pus din nou intr-o situatie similara Sorin Grindeanu ar face la fel sau mai rau. Ar da Ordonanta 13 fara sa ezite. Ezitarile l-au costat pe Sorin Grindeanu, asta este adevarul. SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Unknown-8
Adevarul este, dragi banateni, ADEVARUL CRUD este, ca ati trimis la Bucuresti pe unul dintre cei mai mari derbedei politici din orasul vostru. Un om fara caracter, un mincinos, un lingau, un amator in a conduce tara, un increzut posesor al unui ego nejustificat de mare, o carpa de partid, genul de tradator de origini pe care i-a avut si Romania cand rusii sau turcii dadeau buzna in tara, un om care si-a pus familia in situatii imposibile, un personaj duplicitar, un lider fara cunostinte de leadership, un navetist care c rede ca a fi Prim Ministru este comparabil cu activitatea unui consultant calator, un om care a facut de ras Timisoara si care a reusit prin nemernicia actiunilor sale sa produca o uriasa frustrare nationala pe care romanii au intors-o la final si transformat-o intr-o miscare nationala de protest. Se dovedeste inca o data ca pentru cei din provincie performanta politica se face fie aplecat in fundul gol cautand sapunul fie dovedind o mare putere de caracter si aptitudini de care Sorin Grindeanu NU a dat dovada in niciun fel. 
SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Images-12-copy-4
Ca si anul in care Romania a fost condusa de un serios Prim Ministru, Dacian Ciolos si de un serios presedinte Iohannis, in aceste zile la Palatul Victoria nu miroase a sobolani. Doar cateva zile..
Sa fii un bun Prim Ministru este o meserie grea. Foarte grea. In 27 de ani de capitalism Romania a avut 3 : Adrian Nastase cand nu se ocupa de fapte de coruptie, Emil Boc si Dacian Ciolos. Atat! In rest, pustiu. O armata de pederasti politici care au nenorocit acesta tara prin furtisagurile dar mai ales prin incompetenta lor ancestrala. Marea majoritate dintre acesti pamfletari ajunsi Prim Ministrii, legati prin cordon ombilical de cel mai toxic partid din intreaga istorie a Romaniei: FSN-PDSR-PSD. 
Asta trebuie sa inteleaga tinerii si romanii in general si sa voteze in consecinta si nu sa se lase deziluzionati ca nu au gasit-o pe Alba ca Zapada prin randurile Opozitiei. Blocarea succesului un ui partid ca PSD este cel mai important obiectiv al actualei generatii non-comuniste.
SORINACHE , CUR PAPIRUL LUI LIVACHE : „Eu sunt derbedeu banatean, mai miticilor, nu ca voi!” Unknown-9
Politica PSD de 27 de ani
Romania nu a castigat nimic in aceste 6 luni. Tara a stagnat iar cifrele care niu se prezinta sunt rezultatul unei cresteri naturale in conditiile in care suntem intr-un pluton (UE) fata de care ne despart inca distante mari. Numai prostii se mira ca Romaniua poate avea crestere de 5% GDP iar Germania de 2%.
Romania a pierdut timpul si noi suntem cu 6 luni mai batrani.
Dar,
Obiectivul politic al PSD de a-l salva pe Liviu Dragnea nu a fost (inca) atins. Eu fac pariu public aici ca Liviu Dragnea nu va scapa de puscarie cu executare, mai devreme sau mai tarziu. Prea a facuit multe si p[rea nu a invatat nimic din experientele altora.
Iar,
Politicienii corupti din Romania au descoperit uluiti cat de frumos, minunat, incredibil poate arata COSMARUL LOR PERFECT.
Pentru atata lucru,
Iti multumim Sorin Grindeanu, tu, derbedeul politic banatean ajuns Prim Ministru al Romaniei, pus de PSD si calcat in picioare tot de catre PSD. Idiotilor, nici macar simtul auto-ironiei nu va mai functioneaza!
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10753
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum