AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu mai incitați pe Facebook, că o excitați pe doamna Carmen și pune pulanul pe voi!

In jos

Nu mai incitați pe Facebook, că o excitați pe doamna Carmen și pune pulanul pe voi! Empty Nu mai incitați pe Facebook, că o excitați pe doamna Carmen și pune pulanul pe voi!

Mesaj Scris de Admin Mier Dec 13, 2017 2:04 am


Dacă s-ar fi născut acum vreo o sutică și ceva de ani, ce mai Ana Pauker ar fi ieșit din doamna Carmen Dan! Dar nici acum vreo cincizeci de ani nu e târziu că s-a născut duduia de la Interne, căci combate la fel de bine ca și tovarașa Ana. Păi nu mai țineți minte astă iarnă, când citea listele cu dușmani ai poporului care incitau lumea să vină la miting și unelteau contra orânduirii pesediste multilateral nedezvoltate? Cu cât patos rostea ea numele telectualilor, artiștilor și formatorilor de opinie care făcuseră greșeala să se alăture protestelor, cu câtă abnegație ar fi pus ea pulanul pe ei, doar-doar să vadă zâmbind mustața stăpânului Daddy, mult prea încruntată de-atâta #rezistență.
Atunci noi am râs și-am făcut mișto de duamna Carmencita, crezând că, mai mult decât să înfiereze bolșevic niște oameni care-și exprimaseră o opinie, n-are ce să facă. Ne-am înșelat. Zi după zi România se transformă în stat polițienesc, sub blonda conducere a duduii secretară de școală generală din Videle. Jandarmeria a primit atribuții noi, la mitinguri vin să ne păzească, mai nou, nu doar jandarmi, ci și jandarmi cu cai și n-ar fi exclus, la câta morcovul are Dragnea la cur, ca până-n ianuarie să se bage și jandarmi pe girafe sau elefanți, doar-doar să ne mai sperie puțin.
Și zbirii ăștia nu se mulțumesc să ne amenințe și să stea cu ochii pe noi în stradă, ci au început să o facă și în mediul virtual. E drept că, la câte clase au, majoritatea nu știu decât să bage computerul în priză și să scoată microfonul tot din priză, dar ce mai contează? Au auzit și ei, de la a lu Flaușatu, că Feisbuc ăsta e ceva periculos, e rudă cu Soroș și cu Rasdaq, deci nu m-ar mira să-i văd pe niște jandarmi mai scrofuloși la datorie luând la pulane mâine-poimâine un desktop pe care scrie, de pildă, ”Liviu Dragnea, nu fi trist, la Jilava au dentist” și zbierând la el: ”Mai zici, mă, de șefu, că are dinții galbeni, tu-ți rezoluția și pixelii mă-tii? Mai zici, mă?”
Milițienii lui Carmen Dan au anunțat că urmăresc postările de pe Facebook ale liderilor protestelor și primele amenzi pentru ”incitare la violență” au început deja să curgă. Dar ce înseamnă incitare la violență, duduia Carmencita? Faptul că un om, un simplu român, sătul să-l tot jefuiți cu tot felul de taxe, să-i scumpiți lumina, benzina și să-i tăiați chenzina, strigă cu năduf, pe Facebook, că s-a săturat de voi și-i vine să ia un par și să vă bată ca pe covoare, doar-doar o ieși hoția și lăcomia din voi? De ce s-a ajuns aici, duduia secretară, care vezi efectele, dar nu vrei să vezi cauza? De ce-au ajuns români care n-ar fi ucis un gândac de bucătărie și care până mai ieri postau pe Facebook doar glume cu soacre și poze cu pisici să scrie azi că le vine să vă dea foc, fiindcă nu vă mai suportă ticăloșia? Nu cumva primii vinovați pentru această radicalizare sunteți tocmai voi, bandiții bandiților, care cu un ochi îl plângeți, ipocrit, pe rege, cerând pace socială și încetarea protestelor, iar cu celălalt ochi priviți pe sub masă la legile justiției și le votați în mare grabă?
Și dacă tot v-ați excitat de atâta incitare și vreți să ridicați pulanul la noi, duduie Carmen, dacă tot vreți să transformați România într-o Rusie mai mică și să nu mai aibă românii curaj să pună pe Facebook nici măcar poze cu pomana porcului, ca nu cumva să se interpreteze ca o aluzie la soarta lui Dragnea, poate ar fi cazul ca primele amenzi pentru incitare la ură și violență să le dați chiar colegilor din Coaliție. Sau nu l-ați auzit pe domnul Codrin cerându-i lui Turcescu să iasă afară, s-o pună ”parte-n parte, ca băieții?” Ori poate nu l-ați auzit nici pe domnul Tăriceanu zicând ”corupția poate să ucidă și pe cei care strigă sloganuri” ori pe Nicolicea zbierând la un ziarist de la ”Adevărul”: ”Băi, băiatule, vrei să avem altfel de discuții?” Așa că înainte să fiți bățoasă și să puneți pulanul pe tinerii din stradă, mai bine v-ați uita în ograda proprie, că e plină de interlopi transformați în parlamentari, dar rămași la fel de violenți. Și acum vă las, duamna Carmen, mă duc să-mi cumpăr un pistol cu bile – nu de alta, dar am înțeles că iese colegul dumneavoastră de Partid, deputatul-mitralieră, cu AKM-ul să ne împuște pe toți și aș vrea să-i arăt că mai există unii în țara asta care au încă bilele la ei.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10753
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum