AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ramoliceanu şi un ciutac , dat în pizda mă-sii

In jos

Ramoliceanu şi un ciutac , dat în pizda mă-sii Empty Ramoliceanu şi un ciutac , dat în pizda mă-sii

Mesaj Scris de Admin Mier Mai 23, 2018 3:06 am

Ramoliceanu şi un ciutac , dat în pizda mă-sii
Achitarea, în primă instanță, a lui Călin Popescu-Tăriceanu a produs un orgasm colectiv în cuibul limacșilor de partid și de stat, care s-au bucurat, desigur, nu atât că domnul Nevesteanu n-o să schimbe haremul de neveste cu o echipă bine sudată de colegi de „facultate”, ci că probabil li s-a dublat tainul de rahat turcesc, din partea patronilor. De pildă Victor Ciutacu a avut o adevărată izbucnire de entuziasm, combinat cu furie la adresa celor care, zice el, au vrut să-l înfunde pe neprihănitul și preacinstitul umblător cu bilețele roz: „Bârsan, Ponta, Diniță, Tăriceanu, plus alte zeci de nume de „penali” nu atât de rezonante public; de câte achitări mai ai nevoie, torționarule, ca să admiți că ții pe funcții o inchizitoare de care ți-e frică și o armată de slugi obediente care s-au umflat pe bază de cătușe folosite discreționar?” l-a întrebat retoric, printre șase șiruri de bale, celebrul deontolog în viu, pe președintele Iohannis. Nene Ciutacule, ia fii matale calm, mai trageți sufletul, înghiteți scuipații, să nu te otrăvești cu ei și gândește puțin logic. În primul rând, decizia e în primă instanță, deci mare valoare nu prea are. Dacă la recurs li se pune pata judecătorilor și ți-l înfundă pe motociclist, tot așa o să te bucuri? Pe urmă, faptul că niște judecători l-au achitat pe Tăriceanu nu înseamnă neapărat că au făcut dreptate: la ce presiune a fost pe ei, n-ar mira pe nimeni să fi acționat bieții judecători ca găina din banc – nici n-au fugit, nici n-au stat pe loc, ci s-au împiedicat. În altă ordine de idei, bă-băiatule, achitarea asta mai mult ar trebui să te îngrijoreze: cum o să mai puteți voi să stați toată ziua cu statul paralel în gură când uite – tocmai statul ăsta paralel îi scapă printre degete pe toți preferații voștri? Nu-ți dai seama că de fapt decizia e contraproductivă și că, dacă-i achită judecătorii pe toți ciorditorii și mincinoșii, voi, gurnaliștii lui pește prăjit, o să rămâneți fără obiectul muncii? Că voi atâta știți să faceți: nu tu investigații, nu tu reportaje, toată ziua stați cu niște panarame de politicieni în gură și încercați să ne convingeți că sunt fete mari, când ei au schimbat mai multe partide decât perechi de șosete flaușate. Cât despre torționar și inchizitoare, Ciutacule, stai liniștit, nici Iohannis, nici Kovesi, nu-s buni de așa ceva. Că dacă ar fi, nu v-ar mai cere bani prin instanță, cum au făcut până  acum, fiindcă pe voi, adică pe tine și pe alde Gâdea sau Badea, vă doare la bașcheți când e vorba de plătit daune morale, aveți de unde da, la cât vă folosiți gura slujind la moguli. Dacă ar fi cu adevărat torționari Klaus și cu Codruța, știi ce-ar trebui să vă facă? Să vă lege de scaune în platou și să pună pe toți pereții numai cururi de mogul, dar la care să nu puteți ajunge cu niciun chip. După o asemenea pedeapsă, la pariu că i-ați spune lui Sisif „răsfățatule”?
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10753
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ramoliceanu şi un ciutac , dat în pizda mă-sii Empty pe site

Mesaj Scris de Admin Mier Mai 23, 2018 3:07 am

Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10753
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum