AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Veorica nu vrea să fie „sluga Europei” – ea e sclava lui Dragnea și asta îi ocupă tot timpul

In jos

Veorica nu vrea să fie „sluga Europei” – ea e sclava lui Dragnea și asta îi ocupă tot timpul Empty Veorica nu vrea să fie „sluga Europei” – ea e sclava lui Dragnea și asta îi ocupă tot timpul

Mesaj Scris de Admin Sam Noi 17, 2018 3:07 am

Nu știu de ce, dar, când am văzut-o pe Veorica ieșind la conferința de presă alături de Dragnea, eram sigur că, la un moment dat, o să scoată o cârpă și-o să înceapă să șteargă microfonul de praf, doar să nu stea degeaba cât timp vorbește Stăpânul lichelelor. Dar această imagine perfectă a slugărniciei s-a estompat total aseară, la Antena 3, când sluga Veorica s-a transformat în țața Vasilica și a început să-și pună poalele-n cap, ca la ea, la Videle. Sub privirile bovine ale lui Gâdea, Dăncilă s-a dat în spectacol și trebuie să recunoaștem că de data asta a învățat bine, papagalicește, mesajul pe care trebuia să-l transmită – dacă nu cumva l-o fi citit tot de pe foaie, că a intervenit în emisiune prin telefon.
Discursul imunobabuinei la Antena 3 a fost de senzație, nici nu mai conta că multe afirmații erau aiuristice: „Categoric, se vede că este o rezoluţie politică. Este profund incorectă şi în cel puţin câteva puncte nu are temei deloc, iar în altele nici măcar nu se referă la România. În fapt, această rezoluţie este expresia intereselor electorale ale marilor grupuri politice europene – popularii, care sunt majoritari şi social-democraţii.” Ați priceput? Deci ăia vorbesc două ore, critică guvernanții români la greu, dar de fapt ei nu se refereau la România!? Dar la cine se refereau, babuino, la Patagonia? Și ce interese electorale au popularii sau social-democrații europeni, în rezoluția de ieri? Crezi că electoratul lor o să-și spună: „Aaa, au zis nasoale de guvernul Dăncilei, gata, frate, pe-ăștia îi votez?” Nu mai vorbesc de felul cum a abordat doamna He-He mitingul din 10 august: „Este de neînţeles critica aruncată asupra Jandarmeriei Române, în condiţiile în care intervenţia forţelor de ordine din celelalte state membre ale UE este perfect identică cu cea a jandarmilor români.” Zi să ți se pleoștească ție freza de paviană că e așa! Zi să nu-ți prindă ție culoarea „blond-naturelă” că așa au stat lucrurile! Eu n-am văzut, Veorico, în alt stat membru UE jandarmi sadici, care să lovească în cap cu pulanele, manifestanți dezarmați, cu mâinile ridicate, cum am văzut pe 10 august la noi. Am văzut, e adevărat, polițiști violenți în State, dar ăia fac pușcărie, cucoană, pentru violențele astea, la noi pe jigodia aia în alb ați propus-o pentru avansare!
Dar apogeul prostiei și ticăloșiei pesediste, care a prins glas prin gura Dăncilei, a fost următorul pasaj din discursul duduii: „Un bun român nu votează niciodată împotriva propriei ţări, indiferent de context, indiferent de războiul politic, indiferent de câte beneficii electorale ar obţine prin asta în propria ţară. Este trist să vezi români împotriva României, aşa cum am văzut în situaţia acestei rezoluţii.” Coană mare, las o parte că sintagma „bun român” e cam legionară la origini, pentru că sugerează că ar exista și români mai puțini buni, care trebuie stârpiți. Dar unde ai văzut tu fa, Veorico – îți vorbesc ca pe Vlașca, poate pricepi – români votând contra României? Cei care au votat în Parlamentul European, români sau nu, pentru rezoluția asta, nu contra României au votat, duduie. Au votat contra guvernului de slugi unde tu ești prima slugă. Au votat în disperare de cauză, cerându-vă să vă opriți din nebunia distrugerii unei țări pe care deja ați adus-o în buza prăpastiei.
Dăncilă și Dragnea cred că, dacă marșează pe panta naționalistă, a patriotismului de Căcâna, vor cuceri milioane de români, cum cucerea Iliescu acum 30 de ani, sub stindardul lui „Nu ne vindem țara!” Alo, tovarăși, vremurile alea s-au dus. În condițiile în care datorăm UE cam tot ce s-a făcut în România ultimilor unsprezece ani, de la șosele cu fonduri europene la miliardele de euro trimise acasă de români care pot munci în Europa, dacă veniți cu asemenea texte xenofobe nu vă mai crede nimeni, ba vă mai ia și lumea la bătaie, întrebându-vă: „Ce țară să mai vindem, hoților, n-ați furat-o voi pe toată?” Așa că, dacă vreți, într-adevăr, să fiți patrioți, Liviulică și Vasilico, plecați din fruntea țării, să nu mai auzim de voi. Plecați azi, cu tot cu limuzinele ciordite, cât încă n-am fost scoși din Europa, ca să nu plecați cu TAB-ul mâine, când ne-or scoate…
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10753
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum