AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Când șeful Serviciului Omoruri a avertizat că se va umple țara de criminali în serie, inconștienta Carmen Dan a încercat să-l dea afară

In jos

ŢARA - Când șeful Serviciului Omoruri a avertizat că se va umple țara de criminali în serie, inconștienta Carmen Dan a încercat să-l dea afară Empty Când șeful Serviciului Omoruri a avertizat că se va umple țara de criminali în serie, inconștienta Carmen Dan a încercat să-l dea afară

Mesaj Scris de Admin Dum Iul 28, 2019 9:29 am

Când șeful Serviciului Omoruri a avertizat că se va umple țara de criminali în serie, inconștienta Carmen Dan a încercat să-l dea afară
• „Excluderea camerelor de supraveghere din mijloacele de probă ar duce înapoi sistemul judiciar cu 20 de ani. În anii 90, la începutul anilor 2000, orice faptă din spațiul public risca să rămână cu autor necunoscut. Pe scurt, un autor de omor, pedofil, orice infracțiune gravă cu care ne ocupăm și pentru care pot să vorbesc poate să rămână în continuare în libertate și să comită aceste fapte. Vorbind concret pe speța de la metrou, ar fi fost foarte greu… 
• Toate statele din UE alocă bani și resurse pentru a monta cât mai multe camere, pentru a putea sesiza, preveni și chiar a combate infracțiuni comise în spațiul public. Sunt și în București, nu atât de multe cât ne-am dori, nu atât de performante, dar sunt și ne ajută foarte mult. În ultimii șase ani de zile nu mai avem niciun omor cu autor necunoscut, toate omorurile au fost soluționate. În foarte multe din aceste cazuri ne-am bazat pe aceste camere.
• Sunt cazuri în care autorul a fost prins, reținut, arestat și condamnat și în care probatoriul s-a făcut în special pe baza imaginilor surprinse de camerele de supraveghere”,
INTEGRAL : 
https://www.curentul.info/actualitate/cand-seful-serviciului-omoruri-a-avertizat-ca-se-va-umple-tara-de-criminali-in-serie-inconstienta-carmen-dan-a-incercat-sa-l-dea-afara
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum