AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Discutii INCENDIARE intre Gheorghe Nichita si apropiatii sai: "Mi-am rezolvat problemele cu justitia".Aceasta tara este condusa de generalul Florian Coldea, pentru ca presedintele Klaus Iohannis nici nu stie ce are de facut

In jos

este - Discutii INCENDIARE intre Gheorghe Nichita si apropiatii sai: "Mi-am rezolvat problemele cu justitia".Aceasta tara este condusa de generalul Florian Coldea, pentru ca presedintele Klaus Iohannis nici nu stie ce are de facut Empty Discutii INCENDIARE intre Gheorghe Nichita si apropiatii sai: "Mi-am rezolvat problemele cu justitia".Aceasta tara este condusa de generalul Florian Coldea, pentru ca presedintele Klaus Iohannis nici nu stie ce are de facut

Mesaj Scris de ce e val ca valul trece Vin Aug 21, 2015 10:05 pm


Cotidianul BUNA ZIUA IASI a intrat in posesia unor informatii bomba de la aceste sedinte, in care Nichita i-a anuntat transant pe apropiatii sai ca si-a rezolvat deja problemele cu justitia si ca va reveni in curand in fruntea Primariei. Fostul edil, suspendat si cercetat penal sub control judiciar pentru savarsirea infractiunii de abuz in serviciu, a explicat si modul in care si-a "rezolvat", el problemele cu justitia. "Eu mi-am rezolvat problemele cu justitia, intelegeti voi (frecandu-si doua degete - n.r.). Aceasta tara este condusa de generalul Florian Coldea, pentru ca presedintele Klaus Iohannis nici nu stie ce are de facut. Sa fie foarte clar pentru toata lumea. Eu am fost sustinut pe linia serviciilor cat a fost George Maior, seful SRI si nu mi s-a intamplat nimic. Dar sa stiti ca nici de acum nu mi se poate intampla nimic! Nimeni nu are ce sa-mi faca mie nimic. Eu am detinut controlul atatia ani si-l voi detine si de acum inainte", le-a explicat Nichita, apropiatilor sai. In acest moment devine tot mai clar ca informatiile care circulau in mediul politic din tara, conform carora lui Gheorghe Nichita nu i se poate intampla nimic atat timp cat la conducerea SRI se afla George Maior erau cat se poate de reale. Nu trebuie uitat faptul, ca fostul primar al Iasului nu a avut niciun dosar cat timp SRI era condus de fostul director, iar primele probleme pentru edilul amorezat au aparut exact in momentul in care serviciul intern de informatii nu a mai fost controlat de George Maior.
este - Discutii INCENDIARE intre Gheorghe Nichita si apropiatii sai: "Mi-am rezolvat problemele cu justitia".Aceasta tara este condusa de generalul Florian Coldea, pentru ca presedintele Klaus Iohannis nici nu stie ce are de facut George_Maior
(George Maior) 
Negocieri intense cu o aripa din PNL
Dupa ce i-a anuntat pe toti apropiatii sai ca si-a rezolvat problemele cu justitia, Nichita le-a si prezentat acestora care este planul sau pentru urmatoarea perioada. Conform acestui plan, Mihai Chirica, actualul primar trebuie izolat si apoi exclus din partid, astfel incat Nichita sa ramana singurul candidat la functia de edil al Iasului. In plus, acesta s-a laudat ca el controleaza PSD-ul, prin intermediul lui Liviu Dragnea si a cumatrei lui, Rovana Plumb. "E un moment prielnic sa revin in frunte, pentru ca sunt multe slabiciuni in interiorul PSD. Eu controlez foarte bine partidul, prin intermediul lui Liviu Dragnea si a Rovanei Plumb. Ea este cumatra mea, iar cu Liviu Dragnea am facut bani frumosi, cand am vandut locurile pe lista, la europarlamentare (BZI va prezenta in zilele urmatoare exact cum s-au derulat lucrurile la alegerile europarlamentare de anul trecut - n.r.). In plus, nu uitati ca situatia din structurile PNL ne este clar favorabila. Aici sunt 3 factiuni: cea a lui Teodor Atanasiu, a lui Marin Petrache si a lui Ludovic Orban. La ora actuala, am o colaborare stabilita cu factiunea cea mai numeroasa si mai importanta", a spus Nichita.
este - Discutii INCENDIARE intre Gheorghe Nichita si apropiatii sai: "Mi-am rezolvat problemele cu justitia".Aceasta tara este condusa de generalul Florian Coldea, pentru ca presedintele Klaus Iohannis nici nu stie ce are de facut Gheorghe-Nichita
(Gheorghe Nichita) 
Cand vezi aceste declaratii halucinante ale celui care a fost primarul Iasului mai bine de un deceniu, te gandesti daca nu cumva Gheorghe Nichita ar trebui sa ajunga mai degraba la un doctor psiholog decat la conducerea PSD. In aceste conditii, ar trebui ca judecatorii sa reflecteze foarte bine in momentul in care vor decide daca Gheorghe Nichita mai trebuie sa ramana sub control judiciar si daca nu cumva ar trebui sa revina in arest la domiciliu, acolo unde ar fi mai putin nociv pentru acest oras. Devine tot mai clar pentru toata lumea, ca acest gen de om poate afecta viata unui oras intreg. In plus, conform surselor BZI, edilul s-a mai laudat in sedinta cu apropiatii sai din PSD, ca a negociat cu mai multe institutii media din Iasi, cu care a ajuns la o intelegere financiara pentru a-l sustine in lupta lui pentru revenirea la conducerea Primariei. Ii asiguram pe cititorii nostri, ca indiferent ce spune Nichita, BZI nu va sustine niciodata un om care a distrus un oras intreg in ultimul deceniu.
este - Discutii INCENDIARE intre Gheorghe Nichita si apropiatii sai: "Mi-am rezolvat problemele cu justitia".Aceasta tara este condusa de generalul Florian Coldea, pentru ca presedintele Klaus Iohannis nici nu stie ce are de facut Conferinta_Gheorghe_Nichita_PSD_Iasi_(2)
ce e val ca valul trece
ce e val ca valul trece

Mesaje : 139
Data de înscriere : 11/07/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum