AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pentru cine bat clopotele? Duminică-seară, vom afla cine rămâne președinte și cine pleacă la Videle.

In jos

pentru - Pentru cine bat clopotele? Duminică-seară, vom afla cine rămâne președinte și cine pleacă la Videle. Empty Pentru cine bat clopotele? Duminică-seară, vom afla cine rămâne președinte și cine pleacă la Videle.

Mesaj Scris de Admin Mar Noi 19, 2019 12:38 am

Duminică seara vom afla cine rămâne președinte și cine pleacă la Videle. Deși finala Iohannis-Dăncilă e total disproporționată, lumea tot e curioasă să știe ce nasc urnele: băiat sau fată? Ecografiile îl indică însă pe Iohannis, pe care USR-PLUS și PMP au anunțat deja că-l susțin, în timp ce Dăncilă se bazează pe Ponta - deși acesta i-a cerut imposibilul: „Fiți mai deșteaptă decât portarul de la ieșire“. În aceste condiții, Dăncilei nu i-a rămas decât să-l hărțuiască pe Iohannis cerându-i o întâlnire: „Îl invit duminică la TVR“ (unde, nu ne vede nimenea). Iohannis a refuzat-o preferând întâlnirile cu alegătorii, ziariștii și politologii. Prima conferință de presă a și avut loc. A doua urmează și cică Vio vrea să năvălească peste dezbatere. Le dă și cu gaze lacrimogene? Iohannis și-a prezentat însă dovezile: „Am dovedit că știu să reprezint bine România în lume, am dovedit că știu să opresc PSD“. Nu și de la falsuri, unde PSD e de neoprit. În timpul conferinței, Firea a postat știrea că Iohannis are cască în urechi unde i se suflă răspunsurile. O știre falsă pentru gură-cască. Apoi falsurile PSD s-au întețit. Ordin de la Vio: make a fake? Dăncilă a criticat (text scris) „aroganța monstruoasă a lui Iohannis“ și s-a victimizat oral: „Rareș Bogdan m-a amenințat cu o dezbatere cu procurorii“. Aluzie probabil la dosarul 10 august și la bugetele duble ale lui Orlando. „Azi e Viorica Dăncilă, mâine poate fi amenințat altcineva, întrucât avem un președinte antieuropean, dictator, care vrea să ne întoarcă în comunism“ a pretins Vio, atribuindu-i lui Iohannis toate defectele ei și delirând fără să clipească: „Dacă principalul obiectiv al lui Iohannis a fost să dărâme un guvern înseamnă că ne întoarcem în comunism, este un discurs extremist“. Zău? Atunci PSD, care și-a dărâmat singur două guverne, cum e? Nazist? Dar țările din UE unde tot cad guverne, unde sunt? Tot în comunism și extremism? Tipa e varză. Simțind-o neajutorată, izolată în UE și ignorată de SUA, pesediștii i-au oferit o spadă pentru lupta electorală. Film de capră și spadă: „E jenant să-ți fie frică de o întâlnire cu o femeie“, a apăsat Vio pe singura ei calitate. Între noi fie vorba, cine ar vrea să se întâlnească vreodată cu Dăncilă? Unora le-ar fi plăcut totuși s-o vadă pe Vio rățoindu-se la Iohannis care, privind pe deasupra ei, i-ar spune din când în când: sunteți la București, doamnă, nu la Priștina, și țipați mai încet că speriați copiii. Văzând ce insistentă e Vio, Orban s-a oferit să discute cu ea despre „dezastrul pe care l-a lăsat“. Auzind, Firea i-a propus ea o întâlnire (neveste disperate după întâlniri!) lui Orban: „Sunt o muză pentru premier. Cred că adoarme și se trezește cu gândul la mine“. Adevărul e că Firea e o muză pentru toți bucureștenii, cărora le inspiră cele mai alese înjurături. Muză sau zuză? În CEx, Dăncilă a trăit senzații tari (până la lacrimi) provocate de Manda care a făcut-o proastă. Încă unul care-i recunoaște valoarea. După CEx, Manda și Dăncilă au ieșit împreună - iar ea a glumit: „M-a alergat Manda pe coridoare“. Vorba bancului: și a prins-o? Soția lui Barna a ieșit și ea traumatizată din primul tur: „C…cații ăștia n-au făcut nimic“, le-a reproșat ea useriștilor. Enervată, nici n-a mai tras apa. Cel mai afectat însă a ieșit Cumpănașu (1,5%), care s-a proclamat președintele Republicii Cumpănașilor Spartani. Salonul 6, patul de la geam. Vio ne-a promis însă că „într-o lună voi avea primul discurs în engleză“. Ei, dacă iese lumea masiv la vot, Vio a scăpat de orice discurs. Gata, să mai lase și pe alții să se facă de râs.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10753
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum