AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Doar pentru stil (atac la fratii RONCEA)

In jos

Doar pentru stil (atac la fratii RONCEA) Empty Doar pentru stil (atac la fratii RONCEA)

Mesaj Scris de Admin Joi Noi 21, 2019 9:12 pm

Despre "patriotul" Ioan-Aurel Pop, avut în vedere de PSDragnea pentru Cotroceni (ca "variantă"), ziceam aici:

Se cam poate prezice. Candidatul prezidenţial PSD pare a fi preşedintele Academiei, Ioan-Aurel Pop. "Ardelean" şi greco-catolic, complice al Grupului de la Cluj şi rector al puroiului antiromânesc U.B.B. Prea-l cultivă România TV, unde apare în emisiunea ONGistului vopsit Cumpănaşu. Mi-ar fi foarte greu să votez într-un eventual tur doi - chiar şi contra lui Iohannis - un aşa candidat. Sau pe Tăriceanu (catolic). Criteriile mele minime: non-ardelean, ortodox, cu părinţii şi toţi patru bunicii identificabili ca români ortodocşi.
A, ce, nu "ştiaţi"? Fraţii Roncea sunt agenţi sau colaboratori ai serviciilor (sau al unor facţiuni de acolo), "adânc conspiraţi" - cică - prin "atitudini". Însă pentru observatorul atent doar pisicile cu clopoţei. Victor se dă mai "stilat", dar se dă şi de gol periind frecvent SRI sau personaje asociate SRI-ului.








George Roncea
11 ore  

Doar pentru stil (atac la fratii RONCEA) 34609_104862116234079_5571695_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ohc=-bkqDv6Q9Y0AQnSYFG1ZYEetzW_SueG-_mV5xDtGCARY14q2qyps6Ez5g&_nc_ht=scontent.fotp3-2

cea mai perversă mizerie a votului de duminică este că întreține iluzia libertății de alegere, opțiunea democratică cică, dar în realitate este o "alegere" prescrisă, genul de impunere a alegerii dintre alb și negru ca și când întreaga lume ar fi discromatică.
este o falsă libertate, eu de exemplu vroiam să-l pot vota pe profesorul Pop de la Cluj, academicianul, am fi fost poate prima țară de pe Planetă cu președinte academician, Franța a avut doar un văr de academician președinte, Poincare Doar pentru stil (atac la fratii RONCEA) 1f642Smile.
în loc să mă pot mândri cu un președinte academician sunt acum forțat de aleg între o vacâ mu nebună, ticăloasă, nemernică, cretină, legebetistă și un bou mut bolnav mintal, arghirofil dement după bani, cu trăsături lombroziene de Dincă, retard sfertodoct, mason anticreștin securisto-kaghebist și de asemenea, ca și vaca, tot legebetisto-soroșilo-reptilian.
astea sunt "opțiunile" oferite de nemernicii trădători ai serviciilor, nu de azi de ieri, dacă vă mai amintiți cum căina Băsescu cu lacrimi de crocodil sărmanu popor român, blestemat să tot "aleagă" la fiecare ciclu electoral, tot mereu, doar între doi kaghebiști, că doar nu credeați că DIE unde funcționa Petrov era o instituție românească, - întreaga Securitate răspundea direct Moscovei de unde veneau și ordinele și planurile de măsuri.
cea mai perversă intoxicare despre Securitate este cea cu privire la "autonomia" și "patriotismul" instituției.
Poftim patriotism, iată ce ne oferă securiștii de 30 de ani - numai și numai președinți și premieri țigani, evrei, kaghebiști, plus un neamț, desigur la fel ca și cei de dinainte, cu toții din aceeași fibră...
vom avea libertate doar atunci când vom fi capabili să respingem "opțiunile" prestabilite de Haita Lor...

https://www.facebook.com/george.roncea/posts/2594633660590233
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10753
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum