AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

SPRE BERLIN, PARIS, LONDRA, STOCKHOLM , BRUXELLES, VIENA…PAS CU PAS!

In jos

SPRE BERLIN, PARIS, LONDRA, STOCKHOLM , BRUXELLES, VIENA…PAS CU PAS! Empty SPRE BERLIN, PARIS, LONDRA, STOCKHOLM , BRUXELLES, VIENA…PAS CU PAS!

Mesaj Scris de Admin Mier Dec 18, 2019 12:01 am

In sfarsit! Si-a intors Allah privirea si spre noi. In sfarsit! La asta m-am gandit cand am aflat ca un arab a injunghiat doua femei pe Bulevardul Tineretului din Capitala. Ziua, in amiaza mare. Nu-l cunoasteau, n-aveau treaba cu el, dar le-a atacat cu o sticla sparta si le-a injunghiat! Ca la Berlin, ca la Stockholm, ca la Viena! Le-a contactat multicultural, adica. In momentul atacului, Abu Tayeh Firas ar fi trebuit sa se afle in Israel – sau Palestina, ca asa e cool sa-i spui acum. Expulzat! Am spus Palestina, ca asa ne invata UNESCO – mai intai au fost acolo palestinienii si numai dupa aia evreii; mult dupa aia. Ar fi trebuit sa fie expulzat de doua saptamani! Dar n-a fost! Ca nu atacase inca pe nimeni! Exact ca afara! Unde Abu Tayahii si Mahomezii ataca, injunghie femei, si ucid, cand ar fi trebuit expulzati demult! Avem justitie si autoritati si noi. In sfarsit! Ca afara, am mai zis-o! Ca la Paris, ca la Marsilia, ca la Koln! Bine, a atacat nu cu un cutit, sau o maceta, ca la Londra, sau ca la Hamburg, ci cu o sticla sparta. De inteles – suntem doar la inceput. Nu poti dintr-o data sa-i egalezi pe aia. Sau sa le iei fata, asa, brusc. Trebuie facut primul pas. Chiar si cu un gat de sticla in mana. Primul pas este obligatoriu. Si a fost facut la Bucuresti. A devenit, si el, acum, Capitala Europeana. Pe bune! Dupa aia, al doilea pas, poate fi facut la Timisoara. Nu-mi mai pasa! Acolo au fost adusi mai zilele trecute vreo 70 din astia. Cota! Ca bucurestean atata zic: bine ca a fost si Bucurestiul, odata, primul! Si, dupa aia, poate sa fie in toata tara. Ca in Germania. Primul pas a fost facut la Koln. Acolo unde, dupa primul pas, bürgermeisterul le-a spus nemtoaicelor sa stea, preventiv, la …doi pasi de ei! De Mahomezi si Abu Tayahi! Cand nu poate sa stea Europa! Asadar, primul pas la Bucuresti – ah, ce-mi mai place sa-i scot ochii Provinciei. Dupa aia…pas cu pas, cum ar spune Raul-Cel-Mai- Mic. Ca si el a fost bürgermeister , dar la Sibiu. N-avem nimic de pierdut: mersul pe jos face bine.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10753
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum