AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Silviu Mănăstire, replică dură pentru Băsescu: „Ori ai fost părtaș, ori ai fost papagal!”

In jos

Silviu Mănăstire, replică dură pentru Băsescu: „Ori ai fost părtaș, ori ai fost papagal!” Empty Silviu Mănăstire, replică dură pentru Băsescu: „Ori ai fost părtaș, ori ai fost papagal!”

Mesaj Scris de ILUMINATI Joi Feb 11, 2016 4:23 am

După ce fostul președinte Traian Băsescu a lansat un atac dur la adresa jurnalistului de investigații, Silviu Mănăstire, prin intermediul unui mesaj publicat pe pagina de Facebook, Mănăstire îi răspunde tranșant fostului șef de stat: „m-a înjurat ca la ușa cortului pe Facebook, în numele libertății de exprimare”.
Mesajul jurnalistului de investigații vine după ce fostul șef de stat a criticat faptul că Silviu Mănăstire leagă toate dezvăluirile pe care le face de „regimul Băsescu”.„M-a înjurat Traian Băsescu ca la usa cortului pe Facebook, în numele libertății de exprimare. Am primit pasa și o dau și eu mai departe!
Din câte știu eu, Băsescu nu e minoritar, dar le are cu înjurăturile cum e măgarul plin de pecingine. Băsescu e marinar de cursa lungă și are portul în sânge. Ar fi greu să mă iau cu el la trântă pe subiectul ăsta.
Ce fel de om aș fi dacă aș spune că Băsescu a mâncat kăkat timp de 10 ani cât oamenii lui au furat Roamania de au rupt-o în doua? Nu voi zice asta, pentru ca nu am probe și pentru ca mi-e frică că fostul președinte m-ar acuza din nou ca mănânc kăkat.
(Traiane, fii măcar bărbat și scrie kăkatul cu C sau măcar cu K mare. La câte ai văzut tu la viața ta, nu trebuie să te sperie o mică problemă de coprofagie! Ai mâncat și tu, mănânc și eu aici cu tine. Viața e o mâncătorie continuă, tu știi cel mai bine.)
Cu Băsescu lucrurile sunt complicate. Nici nu știi ce să faci când te înjură. Să-i răspunzi sau să-i dai cu piciorul pe la spate cum a procedat el? Recunosc că mesajul ăsta este un fel de răspuns care îmi provoacă o greață. Omul a fost totuși președintele României! Și uite cum am ajuns să ne înjuram, în numele libertății de exprimare.
Ei bine, asta NU este libertate de exprimare. E un virus al datului cu parul în cap pe care Traian Basescu l-a raspandit în România timp de 10 ani.
Și să se consemneze. Băsescu m-a înjurat pentru ca am spus că în regimul lui s-a furat în România. DA, s-a furat! Iar TU erai cel mai informat om din România. Ori ai fost părtaș, ori ai fost papagal! Alege!”, a fost mesajul transmis Silviu Mănăstire pe pagina de Facebook.
ILUMINATI
ILUMINATI

Mesaje : 387
Data de înscriere : 16/02/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum