AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

IDIOTII UTILI DIN MIJLOCUL NOSTRU

In jos

IDIOTII UTILI DIN MIJLOCUL NOSTRU Empty IDIOTII UTILI DIN MIJLOCUL NOSTRU

Mesaj Scris de Admin Lun Feb 06, 2017 3:11 am

In Occident, dupa fiecare atentat terorist islamist, unii dintre aia care au ramas in viata, si care nu au fost si nu sunt musulmani sau teroristi islamisti, sar in apararea Islamului si ii acuza pe cei care indraznesc sa condamne ideologia totalitara islamica si pe fanaticii ei adepti, de islamofobie, xenofobie, indemn la ura, destabilizarea societatii si incalcarea celor mai elementare norme ale democratiei. Ei sunt numiti, de cei care acolo, in Occident, nu si-au pierdut inca uzul ratiunii: “idioti utili”
Noi nu avem Islam si nici terorism islamic, avem doar PSD si mafioti. Prin urmare, am stat foarte slab la capitolul “idioti utili”. Pana de curand, cand PSD a castigat alegerile, iar mafiotii din fruntea lui s-au gandit ca nu ar fi rau sa arunce in aer “lupta anti-coruptie”, un prim pas inaintea celui decisiv: decapitarea statului de drept. Asa ca, au pus in bratele anti-coruptiei o bomba programata sa explodeze in cateva zile, cu tot cu Romania.
Dupa acest prim atac terorist, constienti ca vor urma si altele, sute de mii de oamenii au iesit sa protesteze in intreaga tara, condamnand guvernul PSD si pe mafiotul de la conducerea partidului. Au cerut ca bomba sa fie dezamorsata, guvernul sa demisioneze, si mafiotul sa se care. Protestarii cred ca PSD are si “moderati” in ale hotiei, nu numai talibani.
Acesta a fost momentul in care PSD  s-a trezit ca primeste sprijin nu numai de la “jihadistii” lui, ci chiar de la unii dintre cei care l-au combatut pana atunci! A fost momentul in care au aparut, si la noi, “idiotii utili”! Acestia s-au declarat de acord numai cu dezamorsarea bombei (abrogarea ordonantei), dar nu si cu pedesirea (plecarea, demisia) mafiotilor, a teroristilor! Vor ca acestia sa mai stea 4 ani! Pentru ca asa e democratic!
Asa ca au inceput sa-i acuze pe protestari de incalcarea normelor democratice, a Constitutiei, de destabilizarea Romaniei, de incurajarea “vidului de putere”, de colaborare cu forte din afara tarii, de favorizarea “republicii procurorilor” , si tot asa. Adica au inceput sa aiba acelasi discurs, si sa transmita acelasi mesaj, ca Don Salvatore Dragnea si locotenentii lui: Niculicea, Olguta Vasilescu, Firea, Tariceanu si “soldatii” din subordinea lor: Ghise, Nistorescu, Chireac, Gadea, Ciutacu, Cristoiu si multi alti.
Zic idiotii utili ca astfel apara democratia, cum aia din Occident cred ca apara laicitatea, o democratie originala, al carui Nas trebuie sa fie, ca asa e democratic, Don Salvatore Dragnea! O democratie originala, in care nu ai voie sa ceri interzicerea mafiotilor, asa cum in Occidentul laic nu ai voie sa ceri interzicerea islamului fundamentalist!
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10753
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum