AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

adevăratul președinte al Franței nu este Macron, este altcineva... Prima mumie a Franţei

In jos

este - adevăratul președinte al Franței nu este Macron, este altcineva... Prima mumie a Franţei Empty adevăratul președinte al Franței nu este Macron, este altcineva... Prima mumie a Franţei

Mesaj Scris de Admin Joi Mai 11, 2017 4:12 am

observ cu uimire că există persoane ce sunt ofensate de atenția insistentă acordată ”primei doamne” a Franței. Atenția este perfect justificată, iar cei care n-au urmărit deloc presa franceză și habar n-au de subiect sunt de fapt aerieni, pe altă lume. 
Ce nu se înțelege și trebuie neapărat clarificat este faptul că ea este de fapt președintele Franței, nu el, ea va conduce o putere atomică, nu el, ea va avea degetuțu descărnat pe butonul nuclear, nu el. 
Toată viața, de la 15 ani, el a fost cățelușul ei. Ea l-a crescut, i-a schimbat scutecele, l-a spălat la popou, gădilat la puțulică, ea a fost capu ”familiei” nu el. Franța va fi pe mâna ei iar Europa va fi condusă de două femei de aceeași vârstă, Merkel și Brigitte. 
Sute de milioane de oameni depind de umorile acestor două femei. 
Despre una se știe cu precizie cine a creat-o - STASI, repectiv KGB - în ce hal a ajuns Europa prin contribuția ei se vede cu ochiul liber. Despre Brigitte lumea observă numai detaliul nesemnificativ al vârstei, în schimb nimeni nu pare să observe expresiile ei. 
Nu trebuie să fii neapărat criminalist sau psiholog ca să observi că este ceva nașpa cu duduița asta. Personal chiar m-am uitat la sute de poze cu expresiile ei - asta-i doar una dintre ele, plus mai sunt și câteva filmulețe. 
Celor care, mofluzi sau obtuzi mă mai apostrofează pe tema duduii acesteia să facă bine înainte de toate să citească toate, subliniez toate articolele în care-i apare numele și să vizioneze toate imaginile existente cu ea, adică toate, cum am făcut eu și probabil cum au făcut-o și alți jurnaliști preocupați de soarta noastră.
În toate publicațiile franceze, fie de stînga fie de dreapta, așa zisa dreaptă, se subliniază rolul dominant și dominator al nevestei lui Macron, așa zisul președinte. Este un truism pentru toată lumea informată.
Însă Ea, dacă ar fi candidat, desigur că n-ar fi avut nicio șansă. Tinerelul Macron, ținut din spate ca o păpușică a obținut pentru Ea scaunul prezidențial. Toată lumea este concentrată pe viața de slugă a lui Rotschild a păpușicii Macron, dar nimeni nu-și pune întrebarea dacă (și) la Rotschild păpușelul nu a ajuns (tot) prin ea.
Pe mâinile cui se află Europa și implicit România, știe cineva? 
Cu Merkel am stabilit, dar dacă și această duduie este tot un ”proiect” al cuiva am îmbulinat-o major, nu-i așa? 
Sper că am lămurit celor vexați de ”misoginism” gerontofilic cum stă problema cu atenția îndreptată asupra bunicuței încruntate. 
Dacă de la o încruntare din asta îi sare degetuțu descărnat pe butonelul nuclear? 
Sau dacă, ca o Udrea mai bătrână și mai rea după anii de pușcărie fute întreaga Europa, așa cum a făcut cu România Udrea, când îi tremurau în față de la onctuosul curlingău de Baconschi la belicosul Cezar Preda, de la vlădică la opincă, plus toată suflarea generalilor. Și ea vroia să ajungă președinte. N-a ajuns. Nici Brigitte n-a ajuns, oficial, președinte, dar poporu l-a ales pe el, pe păpușelul care la rândul său a fost ales de ea pentru a-i crea culoar politic. 
Macron este o mică marionetă, probabil și cu niște tare psihice, de vreme ce a fost abuzat de o matură încă de la 15 anișori. El a jucat un rol de scenă iar fiecare rând al scenariului a fost scris de Ea. Toate discursurile și ieșirile sale publice au fost controlate de ea. Brigitte a depus energie și efort pentru a ajunge la o ținta majoră politică, președinția Franței, cu a ambiție nemăsurată și o perseverență extraordinară, ceea ce indică că a avut și are scopuri bine determinate de ordin politic și poate nu numai. 
Desfășurarea logistică din jurul păpușelului nu a însemnat doar purcoaie de bani ci și o organizare brici, de ordin militar, într-un singur an să recrutezi peste 200 000 de oameni, de la zero, și să surclasezi toate partidele politice din Franța este o performanță neegalată în istoria politică europeană sau de aiurea. 
Numai la Obama am mai văzut asemenea mobilizare și resurse, și știm bine cine l-a pus președinte pe maimuțoiul care fără prompter amuțea. Personal am fost sigur că va câștiga Macron, și am și scris asta, după ce am înțeles urieșenia Aparatului din jurul său și foarte bine mascata resursă financiară. Comitetele regionale ce au depășit ca număr de membri suma de 200 000 seamănă exact cu sovietele din alte vremuri - o Rețea policentrică clasică. 
Iar nivelul de inteligență al Centralei capabile să crească și să coordoneze o asemenea masă, cu o teorie a comunicării la bază foarte avansată și un sistem de organizare perfect elastic și eficient, plus, mai ales, nicio scăpare în decor, nicio sifonăreală, niciun whistle blower, nu indică în niciun caz intelighenția franțuzească, că serviciile franceze după de Marenche au dispărut practic.
Deci cine-i babornița asta încruntată care l-a manevrat și pilotat încă din copilărie pe păpușel pentru a obține accesul la puterea supremă, într-o țară pilon a Europei, știe careva? 
A cui e? 
Aceasta-i întrebarea, nu dacă i-o trage sau nu marionetei după ce se excită puțin cu butonul nuclear, cum făcea nevasta stârpiturii de Sarkozy - apropo, rezultă clar din stenogramele răsuflate în presa franceză că numirile în stat, principalele pârghii erau manevrate de soția piticului obscen, și tot ea, Carla Bruni, povestea că singura chestie care o făcea cât de cât permeabilă la limbile ciosvârtei libidinoase de care îi era greață, era gândul la butonelul nuclear. 
Să vedem care mai zice că-s misogin, după ce am elogiat cu atâta elocință geniul politic al femeilor puternice, era să scriu putorilor malefice, ptiu este - adevăratul președinte al Franței nu este Macron, este altcineva... Prima mumie a Franţei 1f642Smile

este - adevăratul președinte al Franței nu este Macron, este altcineva... Prima mumie a Franţei 18301569_1005081772927132_1690528918292615246_n

Luminita Laslo Nicolescu - asta-i prima doamna a Frantei?
Ciubotariu Tudor - Prima mumie a Franţei
Vasilescu Filip - cu un pic de formol și ascunsă prin vreo piramida din Egipt, zici ca e de-acolo
Mugur Savulescu - Zici ca e vie
Ion Ion - nu ai cum sa f....ți asa ceva , mai bine devii gay.
Călin Marincuș - dacă fuți așa ceva ai fi acuzat de profanare de morminte.
Radu Manescu - Nu ai cum să nu te bucuri la înmormântare!
Ciubotariu Tudor - Macron este un fel de Monica Columbeanu a Franţei
Claudiu Garifal - Eu imi mentin ideea ca omu' e hater la adresa sexului frumos, si ca sa puncteze s-a insurat cu baba cloanța
Ioana Zinelli - Ești ordinar!
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum