AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Constantin Gheorghe: “Să nu ne amăgim! Țara asta este deja amanetată…”

In jos

ŢARA - Constantin Gheorghe: “Să nu ne amăgim! Țara asta este deja amanetată…” Empty Constantin Gheorghe: “Să nu ne amăgim! Țara asta este deja amanetată…”

Mesaj Scris de Admin Lun Noi 25, 2019 12:06 am

Scurt, că-mi este silă! Chiar dacă ar fi câștigat Dăncilă, tot Iohannis era președinte. Să nu ne amăgim! Țara asta este deja amanetată. Doar că ăia de dețin casa de amanet i-au transmis, scurt și ferm, niște paști și niște dumnezei, odată cu avertismentul de rigoare: ”Vezi ce faci cu averea noastră!” Adică: ”Bine, mă! Ai învins! Vezi-ți de vacanțe, și ai grijă să nu dai foc la acareturi!”

ŢARA - Constantin Gheorghe: “Să nu ne amăgim! Țara asta este deja amanetată…” Xdistrugerea-romaniei-e1574629860991.png.pagespeed.ic.fvujv1xUDy

De mâine Orban trebuie să înceapă să guverneze. Iar băieții ăia din multinaționale, care au dus-o excelent cu PSD, i-au transmis deja și lui: ”Bă! Ia nu descoperi tu apa caldă! Mergi pe burtă, că dacă ne belești profiturile cu măsurile lui Cîțu, îți punem pielea pe băț!” Pentru că, dragii moșului, pe lumea asta nu-s doar bănci! Iar unele dintre multinaționale sunt chiar mai puternice și mai influente decât băncile!
Faptul că a luat vreo 60% din voturi nu-i dă voie lui Iohannis să facă ce-i tună! O să afle repede asta, dacă nu ține cont de avertismente! Campania electorală e una, guvernarea, alta. Iar în materie de guvernare Iohannis n-a dovedit nimic, n-a învățat nimic! Norocul lui au fost guvernele PSD și oamenii, cei mai mulți anonimi, care au generat creșterea economică, prin politici publice adecvate. Acum, gata, s-a terminat norocul!
Orban o va da cu oiștea în gard repede. Va fi nevoie de un guvern cu un sprijin mai larg, și ferm. Cine vine lângă liberali? PMP? Păi, ce mi-e PMP, ce mi-e PNL, care se confundă cu PDL?! Și, poate ați uitat, nici băsiștii nu au fost niște genii cât s-au aflat la guvernare! Că dacă erau, parcau acum geniile alea în guvernul Orban!
Cei ai lui Barba+Cioloș sunt alți împiedicați! Care au dar măsura nulității lor în guvernarea Cioloș. Deci de unde vor recruta cadre? Întreb foarte serrios! Pentru că o mână de competențe mai găsești prin PSD, prin ALDE, prin Pro România. Deci, cum face?
N-o bag la final p-aia cu victoria ala Pirus. Dar fix acolo e! Să-l vedem! Pentru că lumea nu va avea răbdare nici cu el, nici cu Orban. Iar distrugerea PSD nu e pe agenda oamenilor, și nici pe aceea a mediului economic. Profit, venituri, investiții, ceva bunăstare, dacă se poate. D-astea lumești!
PS: nu, nu înțeleg care este boala care bântuie printre diasporezi. Poate aflu. Dar acum sigur nu…
Autor: Constantin Gheorghe
“Distrugerea PSD nu a fost si nu este pe agenda oamenilor” pentru ca “oamenii” nu au “agende de distrugere” dar psihopatii si cyborgii gen Iohanis, Câțu, Orbán si mai ales stăpânii lor Weber si Dhaul de la PPE au aceasta agenda impusă lor de către alde Soros, Rothchild si alți oculti care își impun agenda cu ajutorul așa-numitului Deep State infiltrat in toate instituțiile care asigura puterea politica si militară! Urmăriți audierile de Impeachement din Congresul SUA si veți înțelege cât de puternica si de extinsă puterea si influenta birocratilor dun structurile de securitate si militare cu care se lupta Donald Trump de peste 3 ani! Eu cred ca in tari precum România așa-numitul Stat Paralel are o putere atât de mare încât, începând încă înainte de evenimentele din Decembrie 1989, face si desface partide, parlamente, guverne, tratate militare si politice, face privatizari, infiinteaza si desființează bănci, “alege” președinți, numește prim-ministrii, președinți de Senat, președinți ai Canerei Deputaților, Procurori Generali, Sefi DNA, sefi ICCJ, etc! Atât Iliescu cât si Basescu si Johannis nu sunt decât marionetele sau actorii care au jucat si joaca oe scena politica dar scenariștii si regizorii nu se afla in nici un caz in România! Cinste d-lui Emil Constantinescu ca a recunoscut ca a fost învins de “Sistem”, adică de către “Statul Paralel”. In concluzie:PSD-ul trebuie desființat pentru ca s-a încăpățânat sa joace după ureche!
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10753
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum