AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cooperare în afaceri cu prietenii sau rudele

2 participanți

In jos

Cooperare în afaceri cu prietenii sau rudele Empty Cooperare în afaceri cu prietenii sau rudele

Mesaj Scris de BAndes Sam Mar 23, 2024 4:04 am

Salutare tuturor! Cum te simți când faci afaceri cu prietenii sau familia? Ați avut experiențe pozitive sau negative cu această problemă? Care sunt principalele provocări și beneficii pe care le-ați întâlnit cu acest tip de parteneriat?

BAndes

Mesaje : 2
Data de înscriere : 23/03/2024

Sus In jos

Cooperare în afaceri cu prietenii sau rudele Empty Re: Cooperare în afaceri cu prietenii sau rudele

Mesaj Scris de nicolabootman Sam Mar 23, 2024 5:36 am

Am avut experiențe mixte de a face afaceri cu prietenii. Unele dintre ele au fost pozitive, altele nu atât. Consider că este extrem de important să stabilim așteptări și limite clare încă de la început și să menținem o comunicare deschisă și transparentă pentru a evita potențiale conflicte. Ce crezi?

nicolabootman

Mesaje : 1
Data de înscriere : 23/03/2024

Sus In jos

Cooperare în afaceri cu prietenii sau rudele Empty Re: Cooperare în afaceri cu prietenii sau rudele

Mesaj Scris de BAndes Sam Mar 23, 2024 5:37 am

Stabilirea așteptărilor și comunicarea sunt cu siguranță cheia pentru colaborările de afaceri de succes, fie cu prietenii sau cu alte persoane. De asemenea, cred că este important să fii dispus să separam relațiile personale de cele profesionale pentru a menține echilibrul și a face față eficient oricăror probleme care pot apărea. Ce strategii sau sfaturi aveți pentru a rezolva aceste probleme?

BAndes

Mesaje : 2
Data de înscriere : 23/03/2024

Sus In jos

Cooperare în afaceri cu prietenii sau rudele Empty Re: Cooperare în afaceri cu prietenii sau rudele

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum