AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FOTO.............

In jos

FOTO............. Empty FOTO.............

Mesaj Scris de ILUMINATI Mier Oct 21, 2015 10:50 am

http://www.curentul.info/bref-tia-serbanescu/12614-foto

Deși „bomba zilei” (cum i-a zis presa) i-a aparținut dnei Udrea care s-a ales cu un nou dosar și o nouă cerere de anchetare și arestare, fotografia anului îi aparține mult mai puțin fotogenicului Dan Mihalache, șeful Cancelariei prezidențiale. Acesta a fost surprins dormind răsturnat peste speteaza scaunului, cu capul atârnând într-o parte în timp ce se afla în mijlocul discuțiilor oficiale la Belgrad. Președinții Iohannis și Nicolić se retrăseseră pentru o discuție între patru ochi iar delegațiile rămăseseră în salonul de protocol așteptându-i să revină. Misiunea s-a dovedit prea grea pentru Mihalache care s-a prăbușit în somn într-o poziție atât de indecentă încât părea un șef de gară mort de beat după un chef cu șeful de post. Hidoasă poză! Fotomodelul a replicat confuz dovedind că nu s-a deșteptat nici acum: „poza este o manipulare ordinară”. Unde-o fi manipularea? Mihalache a explicat că delegațiile erau într-o pauză drept care „și ceilalți își vedeau de treabă”. Ca și el, adică. Asta e treaba lui: să doarmă în post. Finalul e apoteotic: „mi-aș fi dorit eu să ațipesc dar n-am această capacitate, din păcate”. Asta-i culmea! Vasăzică, acolo în poza în care dormea, Mihalache de fapt lucra. Așa stă el când lucrează pentru patrie: îi cade capul pe spate. Dormi, băiete, dormi în pace, țara consilier te face. Depășită de Mihalache la fotografie, dna Udrea a reacționat ca de obicei: știa că i se pregătește un nou dosar, e o victimă, Kovesi a dat ordin să i se facă dosare. Din ce să-i facă dosare dacă n-ar exista fapte? De n-ar fi, nu s-ar povesti: „știam povestea cu banii de la Buzăianu, a recunoscut dna Udrea, m-a denunțat Topoliceanu, e clar că sunt o țintă a DNA, sunt totuși un om, începe procesul cu Gala Bute și tu mă bagi în pușcărie? cum mă pot eu apăra?”. Eterna victimizare. Cam plictisitoare. Toți inculpații vorbesc la fel. Uneori ai impresia că fac playback, doar își mișcă puțin buzele și textul curge singur. Contrar așteptărilor, dl. Băsescu nu s-a mai enervat pe acest subiect: „sunt convins că Udrea va avea argumente în instanță”. Răspuns corect. Ce s-o fi întâmplat? Misterul s-a risipit imediat: dl. Băsescu pleca la Madrid, la Congresul PPE, unde se întâlnea cu Merkel, Juncker și ceilalți lideri europeni așa că nu-l aranja deloc să se prezinte ca un Vadim aruncând cu apă în justiție – tocmai când s-a redeschis dosarul mineriadei cu Ion Iliescu în principalul rol represiv: patru morți și sute de răniți. Preventiv, dl. Iliescu a scris deja 20 de cărți. Acum așteaptă anii aferenți. În timpul acestor breaking news, actorul Mihai Mălaimare s-a înscris și el în UNPR. Ce le-o da Oprea de vin toți comicii la el ca la bâlci? Le dă grade? Le dă medicamente gratis?
ILUMINATI
ILUMINATI

Mesaje : 387
Data de înscriere : 16/02/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum