AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Momâia naţională

In jos

Momâia naţională Empty Momâia naţională

Mesaj Scris de Amedeo Mier Iun 03, 2015 12:03 pm

Iohannis a fost paiul din ochiul innecatului electorat. De care ne-am agatat ciorchine. Acum constatam ca nu mai vedem cataracta.
A fost votat cu doua maini ude de ploaie ca sa evitam un scenariu de cosmar. Sa fie cineva la Cotroceni care sa NU faca ce ar fi facut Pontalaul.
Be happy !
ESTE !
Nu face ce ar fi facut Ponta.
Adevarat e, nu face nici ce ar fi facut Basescu.
Bine, comparatia cu Basescu omoara orice varianta, asa cum era de banuit demult, dar nici macar ce ar fi facut Emilica !!!!
Ca pana si umerasul de cioculet exista mai pregnant.
In fapt ocupantul locului de la Cotroceni nu face nimic. Omul e un ZERO cu vid inlauntru. E mutat de colo-colo cu trotineta, e expus la diverse locuri publice sa fie vazut si sa se poata lua salariul, i se pun vorbe in gura si apoi sunt luate inapoi pe post de citate pentru presa…
Incepi sa te intrebi daca nu cumva asistam la o farsa de dimensiuni nationale.
Oricare dintre papusile lui Jeff Dunham se misca mai convingator, este mai activa, mai vie si mai mai eficace decat Momaia.
Asta parca e un tablou.
Un costum…. o cravata sau o palarie.
Cu doua trepte sub o paiata de la parcela de vie de pe camp, pentru ca nu sperie nici o cioara ciunga, oricat de moale ar falfai asta prin Parlament.
Dar, repet, de-asta l-am votat : sa NU faca !
„Ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se intample !”
Dovada ca mecanismul ganditor trebuie resetat.
Nu trebuie ales niciodata cineva pentru ceea ce NU face.
Ceea ce NU (poate) face este un infinit numar de lucruri. Iar sesiunile electorale sunt limitate !
Si viata noastra la fel.
Merita votat cineva doar pentru ceea ce face.
Sau ce promite (cat mai convingator) ca va face.
Adevarat e, in ultima etapa, atunci cand au ramas doar cele doua optiuni, Klawn Vs Ponta, optiunea comei prelungite a fost mai ademenitoare decat cea a sinuciderii instantanee.
Dar inainte de asta ?
Cei care au votat momaia de au dus-o in finala, pe ce criteriu au luat decizia ?
Acum cred ca focalizarea pe paltonul parfumat si exceptionalul cercetator cu fusta de rezonanta intergalactica (cercetatorul, nu fusta) ce-l tine in pozitie verticala, de maneca, nu cred ca mai produce nimic util.
Criticand ceea ce (NU) face aratam ca niste pisoi ce miorlaie inutil. E clar ca nu avea ce cauta acolo. Mai avem nevoie de alte dovezi/argumente ?
Credeti ca daca ne dam cu burta de pamant in semn de protest ca paltonul sta de gat cu securistii comunisti, il doare vreo cusatura ? (Am scris „vreo” din prima ;)Fac progrese Very Happy )
El si staff-ul lui de microcefali supradotati nu vor lua in seama nici un diftong, de dat jos este imposibil, iar daca prin absurd ar fi dat jos, pe cine naiba pui in loc ????
Momâia naţională Viorel-si-Klaus
Eu l-am catalogat, l-am scos din schema si ma uit ofilit la proximele alegeri.
Sunt parlamentarele.
Care vin mai repede decat ne-am putea imagina.
Si, cu riscul de a ma repeta pe insumi mine si de a o cita pe Loda  : „….bine, guvernul Ponta si actuala opozitie nu pot, dar care vor fi fortele care sa fie dornice si capabile sa faca reformele economico-financiare fundamentale necesare ?”
Daca gasim un raspuns bun la asta, daca schimbam compozitia Parlamentului in 2016, nici Momaia Nationala nu mai prezinta o problema !
Amedeo
Amedeo

Mesaje : 84
Data de înscriere : 15/02/2013

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum