AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Infamele acuze de holocaust aduse poporului român

In jos

Infamele acuze de holocaust aduse poporului român Empty Infamele acuze de holocaust aduse poporului român

Mesaj Scris de Admin Joi Ian 26, 2017 1:04 am

Infamele acuze de holocaust aduse poporului român Detinut_evreu-1
  UN TEXT MUNCIT DIN GREU
Deasupra acestui titlu, la prima vedere de neînțeles, vedeți o fotografie preluată dintr-un slide-show evreiesc în care un deținut evreu dintr-un lagăr de concentrare nazist ia prizonier un SS-ist. Bizar! Prizonierul evreu nu seamănă de loc cu evreii din lagăre cu care eram obișnuiți, adică doar piele și oase, schelete ambulante! Este un tînăr hrănit normal. Era perioada de sfîrșit de război, cînd armatele naziste erau în continuă retragere, era firesc să fie foamete nu numai în lagărele de concentrare, dar și în cadrul populației civile din Germania. Și atunci, privindu-l pe tînăr, m-am gîndit dacă nu cumva fotografiile emoționante cu trupuri scheletice care ne sînt prezentate peste tot nu au fost făcute la Auschwitz (de pildă) ci, cum susțin unii, în laboratoarele de la Hollywood. Adică, sînt o minciună!
Urmează titlul, pe care o să îl explic. În dorința de a oferi niște lămuriri la unele comentarii făcute la un comentariu al meu, m-am apucat de muncă și după 2-3 ore de scris, cînd am terminat, așa cum mi se întîmplă cîteodată ori din neatenție, ori (ca azi) din neghiobie, am șters textul. M-am enervat, am lăsat totul baltă. Apoi, m-am hotărît să o iau de la cap și în loc de un comentariu, să scriu un text de sine stătător. Acest text este muncit de două ori.
Plec de la ideea că așa cum fotografiile din lagăre pot fi o minciună, acuzațiile de holocaust aduse românilor sînt în mod cert și dovedit (pentru cine este de bună credință) o minciună.
Această problemă, care nu ține foame (dar care a ajuns să ne înfometeze!) este mult mai importantă decît se crede. Nu este numai despre adevăr, despre restituirea istoriei noastre reale, despre spălarea noroiului care ni s-a aruncat nemeritat și nejustificat în obraz, despre reabilitarea marilor eroi ai neamului care și-au dat viața pentru Țară. Este vorba și de sume enorme de bani pe care, fără să le datorăm, va trebui să strîngem cureaua (adică să crăpăm de foame și să înghețăm de frig, ca acum 30 de ani), întrucît niște ticăloși corupți și trădători de țară și-au asumat în numele întregului popor un holocaust inexistent. Au făcut sioniștii socoteala cîți evrei a salvat Mareșalul Ion Antonescu de la trimiterea în lagărele naziste sau cîți evrei din Ardealul de nord-vest a salvat primindu-i în țară, dîndu-le pașapoarte și organizîndu-le plecarea spre Palestina? – nu, aceste calcule nu le-au făcut, întrucît nu le sînt profitabile. Nu au făcut nici socoteala ce averi au confiscat și și le-au însuși evreii bolșevici de la deținuții politici. Nici la ce sume enorme se ridică jaful săvîrșit asupra economiei românești în ultimul sfert de veac de evreii români, evreii din Israel, evreii din toate colțurile lumii.
Repetă la infinit o minciună, și minciuna va deveni realitate! Peste o generație, holocaustul va deveni o realitate atestată istoric de comisia Elie Wiesel și de necontestat.
Acum, se mai poate face ceva – dar cine să facă?
Avem o clasă politică ineptă, coruptă, trădătoare de țară. Ați remarcat că toți președinții țării, dar în acest mileniu și principalii contracandidați (Năstase, Geoană, Ponta) au făcut pîrtie spre Ierusalim? Ghinionistul de serviciu, Crin Antonescu, înainte să renunțe la candidatură, și-a programat vizita într-o zi în care, din cauza unei zăpezi abundente neobișnuită în acea zonă, zborurile aeriene au fost oprite (o fi considerat un semn?). La Ierusalim, se întîneau cu conducătorii Israelului, se duceau să viziteze Muzeul Holocaustului, mergeau să plîngă la Zidul Plîngerii – dacă au mers să se roage și la Biserica Învierii, nu știu (poate că s-au dus, dar nu știu eu). Cu toții, se duceau întrucît învățasera că dacă vrei să ajungi pe tronul de la Cotroceni, trebuie să faci promisiunile potrivite. Unii, au reușit – dar alții, ghinion!
Avem o academie (nu, nu este o greșeală că nu am scris cu majusculă) de slugi. Desigur, nu sînt toți slugi, dar cele mai importante voci tac. Din păcate, în ultimii ani, am pierdut doi dintre cei mai importanți apărători ai istoriei adevărate a României (Florin Constantiniu și Gheorghe Buzatu).
Avem o presă stăpînită de mult timp de alogeni, în care adevărul nu-și găsește locul și cu emisiuni TV în care nu sînt invitați patrioți ci politicieni pollitically correct (și desigur, curve, maneliști, playboys).
Avem un popor care preferă să stea la TV sau să își arunce ultimul ban în cîrciumă. Într-o țară cu un popor naționalist (ceea ce detestă Iohannis, declarație repetată și astăzi), legea nr. 217/2015 ar fi scos în stradă milioane de oameni, în toate localitățile – la noi a scos doar vreo 50. Inițiativa remarcabilă a d-lui Ioan Roșca de a strînge semnături on-line pentru sesizarea Avocatului Poporului (care popor? cel evreu?) a adunat cel mai mic număr de semnături din toate inițiativele de acest fel de care am cunoștință.
M-am resemnat. Aștept ca pe lumea cealaltă să primesc un SMS prin care să fiu anunțat: „Gata! În Romania nu mai contestă nimeni holocaustul!”. Dar nu știu cine mi-l va trimite.
În textul pierdut scrisesem mult și despre argumentele de care conducătorii țării nu au ținut seama cînd au acuzat poporul român de uciderea a 400.000 de evrei. Am scris atît de mult despre asta, încît am obosit să repet. Pentru cei care nu au citit, menționez mai jos link-ul pe care se găsește scrisoare deschisă adresată de mine lui Klaus Iohannis acum un an și jumătate, după ce a promulgat nemernica lege pentru care cineva care are conștință, o avea murdărită pentru toată viața:
Iar pentru cei care nu știu de ce stabilirea adevărului este atît de grea, le ofer un alt link:
Este un text vechi de 10 ani, republicat ieri. Documentele secrete dar și altele, cele care ne pot ajuta în stabilirea adevărului, „zboară” în Israel!
Am mai scris eu în textul pierdut și altele, pe care însă nu mi le mai amintesc. Este greu să mă învăț acum sa-mi fac o ciornă măcar cu ideile principale. Înainte, nu aveam nevoie.
Credeți cumva că deținuții politici din România, trimiși de evreii bolșevici în temnițe în dorința de a extermina elita intelectuală a țării, aveau o viață mai ușoară decît aveau evreii din lagărele de concentrare? Nu, aveau o viață o mult mai grea. Evreii din lagăre nu erau puși, pe timpul iernii, să stea pînă la brîu în apa înghețată din Delta pentru a tăia stuful, nu erau puși să sape zi-lumină pămîntul sterp și uscat pentru a croi Canalul, nu erau supuși experimentului Pitești. Mulți evrei au ajuns în lagărele de concentrare nevinovați, doar pentru că erau evrei. Tot așa, mulți români au suferit patimile bolșevicilor evrei doar pentru că erau intelectuali de marcă ori fiindcă Îl slujeau pe Hristos. Dar despre asta, nu este voie să vorbim.
                                                                                                              Dan Cristian IONESCU
P.S.: I-am văzut pe mulți dintre foștii deținuți politici eliberați în urma amnistiei din 1964. Încerc să fac un efort de memorie, dacă erau mai grași și mai rumeni la față decît evreul din fotografia-referință. Nu-mi aduc aminte, dar cred că nu.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum