AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ASPECTE.............

In jos

ASPECTE............. Empty ASPECTE.............

Mesaj Scris de MIKUTZA CE KURAI Lun Iun 29, 2015 1:45 am

În ciuda apelurilor disperate din PSD, Ponta nu se întoarce în țară: mai are nevoie de cel puțin o săptămână de tratament turcesc – mult mai suportabil decât tratamentul de care a avut parte la Bruxelles unde cazul său, al lui Tăriceanu și al modificărilor la Codul Penal au constituit subiectul unei dezbateri. E ceva să ajungi de pomină și în P.E. - nu numai acasă unde Ponta ezită să se întoarcă: „nu știu dacă România mai e țară democratică”. Pesemne că de asta a și fugit din țară: poate se declară refugiat politic din pricină că România și-a pierdut democrația sub guvernarea sa. Cel mai neliniștit de absența lui Ponta și de interimatul lui Oprea e Dragnea: „Iohannis și PNL vor să distrugă PSD, miza nu e guvernarea ci partidul, văd că se inventează un nou tip de coaliție, suntem împreună la putere dar votăm diferit, sunt curios ce va face PNL care a votat pentru căderea guvernului MRU”. Curiosul roade osul. Ce să facă? Bineînțeles că va vota numirea lui MRU la SIE. L-a reevaluat. Cum s-au reevaluat reciproc Ponta și Oprea. La fel de speriat e și Ghiță, amicul premierului („un grup de oameni influenți se chinuie să folosească procurorii și serviciile ca să aducă PNL la guvernare”) care a cerut SRI să spună „câți politicieni au fost ascultați în timpul campaniei”. Dna Udrea n-a fost impresionată: „oare de ce Ghiță a cerut asta acum și nu acum câteva luni când eu spuneam același lucru?”. Hai, că e simpatică. Acum i-a venit și lui rândul la DNA. Dna Udrea a oferit însă presei și un subiect mai plăcut lăsându-se surprinsă la un restaurant de lux unde bea șampanie și se săruta cu iubitul său secret. Scena celor două săruturi a rulat îndelung pe micile ecrane permițându-ne să observăm că n-au repetat îndeajuns. Fericitul este agent imobiliar. Dezvoltator, mai frumos spus, iar dna Udrea a mărturisit: „mă bucur să am lângă mine un asemenea bărbat”. Cu toții ne bucurăm. Să dureze! Impresionat de poze, dl. Băsescu a și dat fuga a doua zi să vadă originalul. Punct ochit, punct lovit. Eliberat și el din arest preventiv, Mazăre a declarat că la Beciul Domnesc nu s-a gândit „decât la mare”. Normal, că doar nu era să se gândească la Constanța. Nu s-a gândit la oraș timp de 12 ani cât i-a fost primar, nu era să se gândească acum. Fostul edil a declarat că două lucruri nu va face de acum încolo: politică și însurătoare. Păi, nu le-a făcut nici până acum. Ce-a făcut el nu era politică: era bișniță și deșănțare. Zile fierbinți și la PNL unde un june liberal a fost depistat că invoca numele lui Iohannis ca să agațe fete. Un începător. Putea să invoce și el interesul național. Uite ce s-a înțelepțit Becali după pușcărie: „nu mai am emoții care să afecteze corpului”. Decât capului.
MIKUTZA CE KURAI
MIKUTZA CE KURAI

Mesaje : 285
Data de înscriere : 17/03/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum