AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PSDragnea și ziua copitelor lungi

In jos

PSDragnea și ziua copitelor lungi Empty PSDragnea și ziua copitelor lungi

Mesaj Scris de Admin Vin Iun 22, 2018 7:07 am


Am strigat multe la viața mea, pe la mitinguri, pe la sindrofii, pe unde s-a mai nimerit, am zbierat și „Monarhia salvează România!”, și „Tehnocrația salvează România”, dar nu-mi imaginam vreodată că o să pot striga „Gelozia salvează România”. Pentru că, fraților, trebuie să recunoaștem: fără Bombonica, oricum am lua-o (pe situație, nu pe Bombonica!), Dragnea nu ajungea la mititica. Dacă n-o lăsa bagabontul sedusă și abandonată, ca să plece în explorarea bazinului amazoanei ăleia de douăj de anișori, Irinuca, mai dădea doamna Bombonica, slăvit să-i fie numele, totul din casă, la procurori? De ăia o mie de lei amendă penală, cred că a scris fata și pe cantul foilor, iar ce-o fi scris acolo judecătorii n-aveau cum să ignore – dovadă că i-au și găsit vinovați pe toți cei implicați, nimeni n-a fost achitat, în afara Bombonicii. Vedeți ce poate face o femeie geloasă, pe bună dreptate? Ce și-o fi zis, draga de ea? A, vrei cărniță tânără, Livache? Atunci de cărniță tânără să ai parte, curvarule, dar nu de-aia „cum îți place ție”, vorba lui Mardale, prin caricaturi, ci din aia de parte bărbătească, la Jilava.Până s-ajungă însă la pușcărie, Dragnea mai are de rezolvat oareșce treburi prin Partid. Cu riscul să mă înjurați, vă zic franc: n-aș vrea ca Dragnea să piardă Partidul. Aș vrea să rămână acolo, satrap peste sclaveți. Doar astfel putem fi siguri că de PSD o să se-aleagă praful. E nasol dacă vine în locul lui Dragnea unul care a furat mai puțin (că n-am văzut în Partid unul care n-a furat deloc – adică au fost și din ăia cinstiți în PSD, dar au fost dați afară la timp, să nu-i strice și pe colegi). Cu unul mai puțin hoț ca Dragnea, PSD are șansele să se relanseze, să mai păcălească niște fraieri. Câtă vreme însă Dragnea va rămâne vătaful suprem, PSD sigur se va prăbuși de tot. Și sunt toate șansele ca Flaușatul să rămână vechilul pe moșie, pentru că, din câte se pare, azi, la ședința mahărilor PSD, nu va fi o „noapte a cuțitelor lungi”, că n-au ăia suficient curaj să-l elimine din schemă, ci doar o „zi a copitelor lungi”. Aici, se va behăi pe șapte rânduri de voci că „tovarășul secretar general” trebuie să rămână pe foncție – cam cum au făcut, dacă vă mai amintiți, lătrăii lui Ceaușescu pe 22 decembrie, când Pingelică, furios, le-a zis de la obraz „găsiți-vă alt secretar general”. La câte slugi are Dragnea în Partid, avem toate motivele să credem că situația se va repeta: Flaușatul își va depune mandatul, dar vor sări imediat Firuța, Olguța, Plumbuța și restul milfelor, implorându-l: „Nu pleca, neprețuitule!”, „Nu demisiona, stăpâne!” „Cui ne lași, lumina oichilor noștri?”.Deja le-am văzut de aseară cât erau de opărite, toate, și în ce termeni vorbeau. Firea a declarat că se simte „miros de sânge politic”, Olguța a mers și mai departe, precizând că „nu sângerează numai Liviu Dragnea, sângerează tot Partidul”. Măi fetelor, eu înțeleg că Partidul e într-una din zilele lui delicate, dar vouă chiar vi s-a urcat sângele la cap, de veniți toate cu asemenea declarații? Ho, ce dacă o să se scurgă niște membri la partidul lui Ponta, după certurile de azi, din CPEX? N-o să crape Partidul din hemoragia asta, îi puneți un tampon și gata! Important e să nu-l dați pe Dragnea jos, să rămână acolo până picați toți și nu mai auzim vreodată de voi.Cât privește ordonanța de urgență, stați, fraților, liniștiți, că n-au ei curajul ăsta! Dacă până acum tot ar mai fi salvat aparențele cu o asemenea ordonanță, zicând că o dau de mila tâlharilor, a violatorilor, a pedofililor care stau înghesuiți prin pușcării, acum, după condamnarea lui Dragnea se va vedea și de pe Marte că ordonanța ar fi cu dedicație specială doar pentru Mustăcios. Da, e adevărat, Veorica e inconștientă, săraca, nu știe ce face, de pe ce foi citește, dar imaginați-vă că are și ea o familie, care i-o zice: „Ce faci, fa, vrei să dai ordonanță pentru Dragnea? Să intri la pușcărie, ca alea care au primit ieri cu executare, pentru că tot așa au făcut, au semnat pentru el? Ieși acasă, Veorico, ai copil de crescut și goblenuri de făcut!” După tensiunile din ultima vreme, mi-e greu să cred că un partid cu sute de mii de membri riscă un război civil – căci acolo ar duce o astfel de ordonanță – doar de dragul unui recidivist. Pentru că pesediștilor ar trebui să le intre bine în cap: dacă dau ordonanța să-l scape pe Dragnea, nu doar că nu vor reuși să-l scape pe Dragnea, dar vor provoca un cutremur politic cum de la Revoluție țara asta nu a mai văzut. Practic, vor provoca resetarea totală a sistemului, inclusiv cu o nouă Constituție și cu noi instituții, golite de slugile pesediste care astăzi se lăfăie la CCR, CNCD, CNA etc, etc. Așa că mai subțire cu ordonanța pe scări, Veorico, că deja ai tinicheaua cu trădarea de țară agățată de coadă și nu știu dacă, după ce ai fost profesoară de lucru manual la Videle, ai vrea să le-nveți și pe viitoarele colege de la Târgșor să țeasă frumos.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum