AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Enigmele..............

In jos

Enigmele.............. Empty Enigmele..............

Mesaj Scris de Admin Mier Iul 29, 2015 11:28 pm

Alungate de vipie, mai toate vip-urile au plecat în vacanță în frunte cu premierul Ponta care a dezmințit zvonurile lansate chiar de el că s-ar duce în Turcia pentru o nouă operație la genunchi precizând că pleacă în concediu până pe 9 august cu soția și copiii „în afara țării”. Și aici era cam în afara țării. Ponta a zis „că-și asumă criticile pentru vacanța în străinătate având în vedere că Irina și Andrei vor fi fericiți”. Asta contează. Premierul a clarificat și raporturile cu PSD: „sigur că mă interesează PSD, doar nu sunt prostănac să-l sap pe noul președinte” (aluzie la Geoană pe care l-a săpat până l-a băgat în groapă excluzându-l din partid) dar și cu dna Gorghiu de ale cărei „poale-n cap” este foarte preocupat: „e o enigmă pentru mine, cât am fost în USL lupta cu băsiștii și ne iubea pe Crin și pe mine, acum s-a schimbat”. Și unde-i enigma? Și Ponta s-a schimbat. Săptămâna trecută zicea „că-ntoarce” ordonanța cu triplarea salariilor celor 48 de înalți demnitari, acum o aplică de la 1 august pretinzând însă că „nu mi-am schimbat opinia”. Doar decizia. Pentru a avea și mai mulți înalți demnitari, guvernul a înființat „Comitetul de Supraveghere Macroprudențială” unde înțelepții nației, precum foștii miniștri de finanțeEnigmele.............. Arrow-10x10 (care mai sunt în libertate), foștii premieri și alți foști (inclusiv foști pușcăriași ca Năstase și Remeș) conduși de supraveghetorul șef Isărescu vor decide ce și cum să facă guvernul pentru ca „macroprudența” să protejeze economia. Asta dacă supraveghetorii știu ce-i macroprudența: o clipă trecătoare. Unul naște, altul moare: când se năștea Comitetul Supraveghetorilor, închidea ochii Regia pentru Activități Nucleare de la Turnu Severin lăsând pe drumuri 2000 de angajați chiar în ultima zi de lucru a premierului (înainte de concediu). La Ghiță tv s-a prezentat scenariul „loviturii de stat” prin care guvernul Ponta cade fix pe 24 august. Cade într-o luni. Ce fel de scenariu secret e ăsta dacă-l știe Bogdan Chireac? Miroase 99% transpirație și 1% imaginație. Cuplul Gorghiu – Blaga (frumoasa și bestia) nu trădează vreo venire la putere. Declarațiile încep cu enigma Gorghiu: „PNL e convins că politica se poate face cu responsabilitate, mizez pe rațiune, PNL și PSD nu vor mai face niciodată o alianță politică sau de guvernare”, bla-bla-bla-Blaga: „bugetul țării se tranformă în pușculița PSD”. Hai, că sunteți moartea pasiunii! Vreți pușculița dar n-aveți destule mâini s-o luați. Probabil că după ce au criticat relaxarea excesivă și „inaplicabilitatea” Codului Fiscal (ca să vadă Europa că suntem macroprudenți), liberalii vor vota din nou Codul Fiscal. După care toate partidele îl vor căra cu ele în campaniile electorale. Nicio masă fără cod.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum