AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cand va da socoteala Viorica Dancila pentru esecurile guvernarii?

In jos

Cand va da socoteala Viorica Dancila pentru esecurile guvernarii? Empty Cand va da socoteala Viorica Dancila pentru esecurile guvernarii?

Mesaj Scris de Admin Vin Aug 02, 2019 7:10 am

Cand va da socoteala Viorica Dancila pentru esecurile guvernarii?
• Chemata la CSAT, doamna Vasilica-Viorica Dancila n-a mai indraznit sa afirme ca rolul dansei este sa nu dea socoteala si si-a prezentat planul de actiune: sanctiuni, grup de lucru, corpul de control si iarasi sanctiuni.
• Sunt vizati politisti, procurori, functionari de la STS si de la apelul de urgenta 112, multi vinovati, dar simt ca sunt cautati si ceva tapi ispasitori sau posibili acari Pauni. Fara indoiala, vinovatii trebuie sa plateasca dar, sa-mi fie iertat, intuitia imi spune ca 
• se cauta vinovatii, parca anume ca sa nu se observe responsabilii.
• In februarie 2017, demisia doamnei Carmen Dan ar fi putut fi un gest de onoare, in august 2018, ar fi fost salvarea din ultimul ceas. Dar in iulie 2019 este prea tarziu, ca sa plateasca numai dansa toate oalele sparte. Ministrii raspund toti solidar si sefa Executivului trebuie sa dea socoteala.
• Corect ar fi sa faca un pas inapoi chiar pe fondul nefericitelor evenimente de la Caracal, rusinoase pentru cine poarta raspunderea politica a guvernarii si sa lase locul unei noi echipe, chiar cu actuala majoritate, dar cu profesionisti.
• Ar fi poate si pentru ea, ultima sansa sa iasa pe usa, ca sa nu ajunga scoasa pe faras, asa cum a plecat Victor Ponta acum cativa ani.
INTEGRAL :
http://www.ziare.com/vasilica-viorica-dancila/premier/cand-va-da-socoteala-viorica-dancila-pentru-esecurile-guvernarii-1571847

Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum