AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PSD il ameninta pe Florin Citu cu plangere penala, dupa ce a spus ca datele din rectificare sunt false

In jos

PSD il ameninta pe Florin Citu cu plangere penala, dupa ce a spus ca datele din rectificare sunt false  Empty PSD il ameninta pe Florin Citu cu plangere penala, dupa ce a spus ca datele din rectificare sunt false

Mesaj Scris de Admin Joi Aug 15, 2019 5:37 am

PSD il ameninta pe Florin Citu cu plangere penala, dupa ce a spus ca datele din rectificare sunt false UPDATE Social-democratii au reactionat la acuzatiile senatorului PNL Florin Citu, potrivit caruia Ministerul de Finante si Comisia de Prognoza au masluit datele rectificarii bugetare, si spun ca liberalii dezinformeaza in mod constient populatia. Mai mult, PSD anunta ca va face o “plangere penala impotriva reprezentantilor PNL care au formulat si au raspandit in mod iresponsabil astfel de informatii”…..Potrivit PSD, afirmatia ca rectificarea a fost falsificata este un atac politic ce nu poate fi dovedit de reprezentantii PNL.”Estimarea Guvernului privind veniturile ce vor fi incasate pana la finalul acestui an a fost prezentata intr-un document oficial, autentic, asumat de intreaga echipa guvernamentala. Afirmatia ca acest document ar fi fost “falsificat” de un membru al guvernului este o minciuna, un atac politic absurd ce nu poate fi probat in niciun fel de catre reprezentantii PNL. De asemenea, acuzatia ca “aproximativ 10% din PIB s-ar fi furat in ultimii doi ani si jumatate” si ca banii ar fi ajuns la PSD si ALDE este contrazisa de toate rapoartele autoritatilor care au desfasurat controale asupra modului in care au fost cheltuiti banii publici. PNL da dovada unui comportament ridicol si a unei grave inconstiente privind implicatiile pe care un astfel de demers le poate avea“, se mai arata in comunicatul PSD…..In replica, senatorul PNL Florin Citu spune ca in sfarsit va putea merge la Ministerul de Finante si la Comisia de Prognoza si ca va cere sa fie prezenta si o echipa a Comisiei Europene. “Raspunsul meu pentru PSD! Am reusit! PSD imi face plangere penala! In sfarsit voi putea merge, in mijlocul campaniei electorale, impreuna cu procurorul de caz la Ministerul Finantelor Publice si la Comisia Nationala de Strategie si Prognoza.Voi cere sa fie prezenta si o echipa a Comisiei Europene care deja a aratat ca executia bugetara pentru 2018 a fost masluita. Integral: http://www.ziare.com
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum