AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

NOTE...........depontaminare

In jos

NOTE...........depontaminare Empty NOTE...........depontaminare

Mesaj Scris de Admin Mar Aug 11, 2015 9:21 am

Sosit în țară dintr-un loc unde „era mai ieftin decât la Mamaia” (serios, cu toată reducerea TVA?), premierul Ponta a poposit la Ghiță tv (cel mai îngrijorat de soarta sa) unde ne-a asigurat că nu demisionează câtă vreme are susținerea Coaliției. Și o are: „am avut o discuție foarte clară cu partenerii de coaliție și lucrurile au fost foarte clare” - ca o apă cristalină: „s-ar putea să fim primul guvern în 25 de ani care a promis șase lucruri și le-a realizat”. Ca să fie și mai clar că a ținut de șase (tuturor cleptobaronilor săi), premierul a ieșit la tablă și a scris: avem trei promisiuni sociale, ale PSD, adică reîntregirea salariilor și a pensiilor, indexarea pensiilor și creșterea salariului minim plus trei economice, ale PNL, adică reducerea CAS, a TVA și anularea impozitului pe profitul reinvestit. Nota șase cu felicitări! Asta-i media obținută și de la dna Andronescu care i-a dat nota patru la scris (demisia din PSD pe FB) și nota nouă la oral, la tv. Premierul nu se teme de trădarea lui Dragnea „cu care am vorbit zilnic la telefon” deși „nu știu unde e, știu că e în vacanță”. Ăștia vorbesc între ei fără să știe unde sunt. Din motive de securitate. Ponta a scris și cifrele menite să ne asigure că relaxarea din Codul Fiscal e sustenabilă. A reieșit că avem toate miliardele necesare iar cei din PNL s-au răzgândit la „dresajul” lui Iohannis: „doar nu erau sub influența băuturilor alcoolice și nici a halucinogenelor când l-au votat”. Dar când l-au scris? Căci Vâlcov autorul „celui mai bun Cod Fiscal din Europa” a trecut de la Codul Fiscal direct sub Codul Penal: „dacă nu se votează Codul Fiscal, nu avem legea salarizării” unde, potrivit dnei Plumb, toate salariile cresc ca din apă. Așadar, atenție bugetari! Cod roșu! Codașii ăștia vă taie iar salariile! Premierul se consideră tehnocratul ideal: „am experiență, am trăit cu doi președinți”. Iată ceva ce n-a reușit nicio blondă. Și cum a fost? Care era mai bun la...sfat? Se pare că premierul preferă trecutul: „cred că Băsescu ar fi de 50 de ori mai bun premier decât Predoiu” și că Iohannis „l-a plagiat” pe Băsescu: „am murit de râs când a retrimis Codul în Parlament”. Nu prea credem că lui Ponta îi arde de râs în perioada asta. Doar dacă râde de ce-și aduce aminte – deși adeseori pare că râde de el însuși. Umor și la Case mai mari: regele Mihai i-a retras titlul de principe al României și de alteță regală nepotului său Nicolae pe motiv că nu corespunde la „modestie și principii morale” cu viitorul Casei Regale - care rămâne astfel numai și numai alteței sale acoperite Duda: s-a înțeles mesajul? Astăzi ginerii sunt temelie, nepoții sunt fudulie, uite și la omologul meu Ponta, trăiască premierul în pace și onor.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum