AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Domnu’ Cîțu, dacă ăștia nu se vaccinează, le luăm și casele!

In jos

Domnu’ Cîțu, dacă ăștia nu se vaccinează, le luăm și casele! Empty Domnu’ Cîțu, dacă ăștia nu se vaccinează, le luăm și casele!

Mesaj Scris de Admin Mier Apr 21, 2021 4:59 am

Domnu’ Cîțu, dacă ăștia nu se vaccinează, le luăm și casele!
1. Dacă e adevărat că s-a autopropus, marți, ca ministru al Sănătății, atunci îl compătimesc pe Vlad Voiculescu. Fără ironie. Asta ar însemna că miza e uriașă. Mă întreb dacă e posibil să-i fi spus unii „bă, băiatule, pe noi nu ne interesează că te-ai certat tu cu premierul, tu trebuie să fii ministru, pentru că mai avem de livrat!” Am mai scris eu că filmul „Colectiv” m-a învățat să mă uit cu suspiciune la orice documentar străin. Cum „străin”? Uite așa! Dacă n-aș fi fost român, aș fi zis și eu „ia uite-l, dom’le, pe tânărul ăsta cum luptă împotriva corupției! Ar fi bun de ministru al Sănătății!” Am auzit și varianta „Vlăduț, consilier onorific în Ministerul Sănătății”. Premiile de Excelență și funcțiile onorifice sunt pentru venerabili. Consilier onorific în Ministerul Sănătății poți să-l pui pe tatăl meu, care a fost cel mai bun stomatolog din București, are 83 de ani, câteva brevete de inventator și doctoratul în Medicină luat la 35 de ani, nu pe unul care are 37 de ani și nu e medic. 
2. Domnul Cîțu a zis că „trebuie să eliminăm vocile care sunt împotriva vaccinării”. Eu m-am vaccinat, dar cum „să eliminăm vocile”? Suntem cumva în Germania anului 1942? Sau pe vremea epurărilor lui Stalin? Cenzura lui Ceaușescu era o conjurație a blajinilor pe lângă „să eliminăm vocile”. Domnul Cîțu are și scuze. E rocker, iar rockerii poartă bocanci și vara. Domnu’ Cîțu, dar de ce să nu le confiscăm și casele dacă nu se vaccinează? Îi scoatem din apartamente și în locul lor băgăm migranți. Iar pe ăia care aveau rate bancare îi punem să plătească ratele în continuare. De pe stradă.
3. Felicitări, domnule Răzvan Burleanu, pentru intrarea în Consiliul UEFA și FIFA! Bravo, domnule Burleanu, v-au crezut și ăia! De fapt, și ei sunt ca dumneavoastră. De aici până la sfârșitul textului, nu mai am treabă cu domnul Burleanu, ci cu numărătorii de cornere. Tovarășii ziarici nu au înțeles nimic. Structurile FIFA și UEFA sunt cum s-a hotărât la Moscova în 2015. Vestul a luat FIFA, Estul a luat UEFA. Vă rog să vă interesați dacă domnul Burleanu a participat la întâlnirea de la Moscova. Actualul președinte al FRF a fost NUMIT în Consiliul UEFA. Mircea Sandu a fost ALES în Comitetul Executiv al UEFA. În 1992, cu ajutorul lui Dan Claudiu Tănăsescu, Mircea Sandu a cumpărat pentru federație terenul pe care s-a făcut baza Mogoșoaia. În ultimii șapte ani, FRF n-a construit nici măcar un coteț. Vă cunosc, numărătorilor de cornere, vă cunosc! Veți întreba „dar ce, Mircea Sandu a făcut bazele de la Mogoșoaia, Buftea și Casa Fotbalului din banii lui?” Nu, dar el a atras fonduri. Alții nu au atras. Iar pentru EURO 2020 în România, Mircea Sandu a început să lucreze, alături de Dumitru Mihalache și de Ionuț Lupescu, încă din 2010. Și pe vremea lui Mircea Sandu s-au mai pierdut calificări la turnee finale. Dar aceste calificări se ratau în ultimul meci sau chiar în ultimul minut al ultimului meci. De șapte ani încoace, suntem eliminați când mai sunt de jucat patru – cinci partide din grupa preliminară. Vă las scris aici că peste maximum trei ani vom fi în grupa a cincea valorică, având în spate doar Liechtenstein, Andorra, Gibraltar, Feroe și San Marino. Iar selecțiile la centrele de copii și juniori vor fi o poezie. Să presupunem că va veni un băiat care driblează ca Hagi și Marcel Răducanu la un loc. I se va spune „bravo, copile, ești talentat, dar du-te acasă, fiindcă noi aici nu creștem fotbaliști. Noi aici creștem funcționari!”
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum