AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mustăciosul mută și rade tot. Bombele lui Dragnea din primul interviu: George Maior e alcoolic, Coldea conducea Statul Paralel acum preluat de Iohannis,

In jos

Mustăciosul mută și rade tot. Bombele lui Dragnea din primul interviu: George Maior e alcoolic, Coldea conducea Statul Paralel acum preluat de Iohannis, Empty Mustăciosul mută și rade tot. Bombele lui Dragnea din primul interviu: George Maior e alcoolic, Coldea conducea Statul Paralel acum preluat de Iohannis,

Mesaj Scris de Admin Dum Sept 19, 2021 10:03 pm

Mustăciosul mută și rade tot. Bombele lui Dragnea din primul interviu: George Maior e alcoolic, Coldea conducea Statul Paralel acum preluat de Iohannis, pe care îl paște pușcăria. PSD e un partid de trădători. Am înființat APP - Alianța Pentru Patrie
Fostul președinte al PSD, Liviu Dragnea, a fost invitat duminică seara la Realitatea PLUS pentru a vorbi cu fosta consilieră, Anca Alexandrescu, despre cum a fost perioada petrecută la penitenciarul Rahova, dar și despre alte subiecte de interes. Preluăm integral transcrierea de la Evenimentul Zilei, în cadrul parteneriatului cu prestigioasa publicație, cu mulțumirile ActiveNews:

Am o senzație foarte ciudată. Au trecut mulți ani de când n-am mai fost într-un studio de televiziune. La Rahova nu m-au invitat. Prin intermediul bunului meu prieten Codrin Ștefănescu, prin intermediul contului său de Facebook, am fost întrebat de ce am ales Realitatea. Nu eu am ales Realitatea. În alte părți de unde primisem semnale nu am mai fost contactat din motive pe care nu le cunosc.
În penitenciar a fost ca-n iad. Din păcate, sistemul penitenciar din România este gândit greșit. Societatea greșește în ansamb că tratează acest subiect atât de superficial. Ceea ce s-a înțeles acolo, în țările străine, și am înțeles și eu… ei sunt interesați ca aceia care ies de acolo să fie mai puțin tentați să comită o infracțiune.

Ploșnițe, frig, înfometare în pușcărie

În România se dorește să avem o țară ca afară, dar închisorile să fie ca în Evul Mediu. Nu merge așa! Mulți dintre cei care ies din penitenciar sunt tentați să comită infracțiuni mai departe din cauza modului în care au fost tratați acolo. Nu este normal ca omul să fie condamnat la ploșnițe, la frig, la înfometare...
Ceea ce nu se înțelege este că pe termen mediu, nu neapărat lung, se intră și se iese. Cei care ies sunt predispuși în continuare să facă aceste infracțiuni și pentru că nimeni nu stă de vor. Am avut un regim preferențial negativ. În special după ce am avut acea discuție cu tine. Prin sistemul penitenciar.
A doua zi după acea convorbire, au venit trei tineri de la ANP, ca să-mi ia o declarație și să explic de ce am vorbit politică în acel interviu. I-am rugat să se prezinte, să-mi spună cine sunt. Mă întrebau de ce am vorbit despre Iohannis. Și am spus că e foarte important, pentru că face foarte mult rău. Și acea declarație a dispărut. Pe lege, nimeni de la ANP nu avea voie să vină să mă întrebe de ce am vorbit.

Atac frontal la ”dictatura lui Iohannis”

Au fost multe abuzuri împotriva mea. Se tot vorbea că am jacuzzi în cameră, că am tabletă. Am mânca la grămadă cu toți și din țiple, acele mezeluri feliate. Ce văd eu, acum după ce am ieșit… vedeam și acolo… Nu am vrut să mă uit la știri, dar în fiecare zi aflam ce s-a întâmplat. Ce e acum în România este o dictatură a lui Iohannis.
Există această structură de guvernare, coordonată de Iohannis, ajutat de PSD, coordonat și el de Iohannis, care au câteva obiective. Ei sunt protejați să predea România bucată cu bucată, teren cu teren. Alt obiectiv este cum să ia comisioane din ce în ce mai grase pe niște sume uriașe cheltuite.
Nu s-au dat explicații pentru zecile de miliarde cu care România s-a împrumutat în acești ani. Pentru Iohannis, obiectivul este de protecție personală. Cazul Băsescu este un caz izolat. Cred că Traian Băsescu știe multe lucruri și nu s-au repezit pe el. Dar în schimb i-au măcelărit familia.
Lui îi este teamă că după ce nu va mai fi președinte, îl leagă. Cîțu l-a schimbat pe Stelică de la Justiție, care oricum, nu avea alt obiectiv decât desființarea SIIJ. Ca Stelică de la Justiție să nu facă propuneri care să nu poată fi controlate de ei. Și pentru asta merge cu Cîțu până în pânzele albe.
De câteva luni, toți asistă la acest circ în care sunt implicate PNL, USR PLUS și PSD. Diferența între PSD și ceilalți este că PSD strigă la ambasade că dacă ne alegeți pe noi, noi vă dăm și mai mulți decât vă dau ăștia″, a declarat Liviu Dragnea.

Despre furtul de voturi de la sectorul 1 vs acuzațiile că a furat la Referendum

S-o luăm cu condamnarea de la Referendum și facem o paralelă cu furtul de voturi de la Sectorul 1… Dacă era vorba despre Tudorache, era umflat. Se spune despre Referendum că au fost furate 2.000.000 de voturi. În final s-a dovedit că nu a fost așa. A fost o situație ca la orice scrutin, cu câteva voturi care n-aveau legătură cu mine. Eu am fost acuzat că am instigat militanții PSD să afle adresele votanților și s-ar fi putut duce la votanți și să le influențeze votul. Prin asta s-ar fi putut încălca legea protecției datelor personale
Dar asta nu era în rechizitoriu. Motivarea este foarte mare. Da, s-a spus că i-aș fi chemat la vot, dar aduceți-vă aminte că toate televiziunile îndemnau oamenii să vină la vot. Ce interzice legea?
Cu Referendumul era infracțiune să împiedici lumea să vină la vod, ceea ce Băsescu și PDL au încercat. Știu că sunt nevinovat pe acel dosar.

”Eram răul mondial, se spunea că dacă eu dispar, în România o să curgă lapte și miere”

Pe al doilea dosar… Faptul că în acea motivare s-a spus că nu există garanție că doamna Alesu Floarea e adevărat… Și când eu am această știință a faptului că sunt nevinovat, indiferent cât m-aș forța, creierul se duce acolo… La cap nu m-am stricat. Eram răul mondial. Se spune că dacă eu dispar, în România o să țâșnească lapte și miere. Păi dacă ne uităm la ce a fost atunci și ce e acum, diferențele sunt uriașe.
Plafonarea prețului la gaze și energie electrică, făcută de mine, a fost desființată imediat. După ce eu am ajuns acolo, a fost și mai rău. Nu am cum să nu mă gândesc că nu a fost o decizie politică.
L-am auzit și pe domnul judecător Lăzăroiu, de la CCR, după ce a ieșit la pensie, că a fost un joc politic. Având toate aceste informații și conștiința faptului că sunt nevinovat, vrând, nevrând mă gândesc că au fost presiuni politice uriașe. Apropo, nu sunt supărat pe niciun judecător dintre cei care m-au condamnat. Mă gândeam cum aș fi reacționat și eu dacă eram în locul lor și eram supus la presiunile uriașe. Problema este această structură ocultă, nenorocită, care a fost condusă de Florian Coldea până l-au demis, și care azi a fost preluată și este condusă de Pahonțu, în numele lui Iohannis.

La masă cu statul paralel. ”Sunt infiltrați peste tot”

Iohannis dă ordinele. Eu vă spun care sunt toate informațiile mele. Sursele mele sunt discuțiile pe care le-am avut de-a lungul anilor cu Florian Coldea, cu George Maior, cu Vasile Dîncu, cu Sebastian Ghiță… Am auzit cu urechile mele discuții între Coldea și Maior când vorbeau cu procurorii. Mai mult Coldea, pentru că George, îmi pare rău s-o spun, dar pe de la 10:00, 11:00 devenea prieten cu paharul și era blue level. La masă cu statul paralel stă toată lumea. Știți de ce? Pentru că sunt infiltrați peste tot. Am participat la discuțiile lor cu procurorii. Daaa!

Maleficul Coldea: ”Nu Traian Băsescu coordona statul paralel, ci Coldea”

Țintele umane erau de câteva categorii. În primul rând, liderii politici care aveau altă opinie decât aveau ei și care erau considerați de ei mai patrioți și greu de stăpânit. Erau lideri de opinie, care aveau oarecare putere să strângă oameni. Unul dintre ei este Gigi Becali. Și patronii cluburilor de fotbal erau vizați. Oameni din presă, oameni care pun întrebări și care au puncte de vedere pertinente. Patroni de presă. Îmi aduc aminte și de Gică Popescu, care a fost condamnat și dus la închisoare care să nu câștige Federația Română de Fotbal.
Marian Vanghelie spunea lucruri din interior despre ei și aceasta a fost și motivul pentru care l-au luat.Florian Coldea nu l-a folosit. Traian Băsescu a făcut tot ce depinde de el pentru ca eu să fiu condamnat la Referendum. Dar nu Traian Băsescu coordona statul paralel, ci Coldea.
Pe Coldea îl consider un personaj malefic. Și nu e prost deloc. Și-l anunț că o să mai vorbesc despre el. Coldea făcea listele. L-am întrebat o dată de ce procedează în felul ăsta. Răspunsul lui m-a năucit. Mi-a spus că trebuie să înțelec că aici trebuie să fie o țară predictibilă și care să nu deranjeze interesele marilor puteri. Și că odată cu integrarea în UE, s-a renunțat la suveranitate. Dar nu cumva, ce spunea el nu se vede acum.
 
În comerț au apărut hipermarketurile. Au început să dispară magazinele de cartier. Au ajuns în final și în închisori. Înainte să plec de acolo, am primit ofertă de la un hypermarket. Unul franțuzesc. Nu știu care. Agricultura. Cîțu a spus că toate programele lui Dragnea trebuie să fie închise. Omul spune adevărul. El spune ce misiune are. România lui Dragnea, cum spuneau ăștia, în 2017 și 2018 a ieșit pe primul loc la porumb și floarea soarelui. Noi având suprafața agricolă mai mică decât cea pe care o are Franța. Supărare, supărare…
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum