AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

RUINE..............

In jos

RUINE.............. Empty RUINE..............

Mesaj Scris de Admin Mier Oct 07, 2015 10:58 am

N-ajungea că stăm prost cu sistemul de sănătate (până și președintele Iohannis s-a sesizat), acum a pățit-o și ministerul sănătății care a fost executat silit din cauza datoriei de 4 mil. euro către părinții bebelușilor arși de vii în maternitatea Giulești: toate mașinile i-au fost sechestrate. Probleme cu sechestrul are și dna Udrea care nu și-a achitat datoria (30.000 de lei) după pierderea unui proces. Dna Udrea are poprire pe salariu deși susține că are din ce plăti și trăi: „din indemnizația de parlamentar, din ce mai am prin conturi, de pe la firme, păi, ce cheltuieli am? sunt o femeie singură, mă descurc”. Ce lecție de viață! Să te descurci cu o leafă de 5000 de lei plătind chirie câteva mii de euro într-un complex rezidențial de lux și umblând cu mașină și șofer, nu-i de colea. Majoritatea femeilor singure nu reușesc – nici măcar când sunt măritate. Fără invidie, totuși. Presa a anunțat că va urma (în dosarul Microsoft-EADS) „cea mai mare arestare de la Năstase încoace”. Nu-i greu de ghicit că e vorba de Tăriceanu. Simțind ceva, acesta i-a trimis dlui Iohannis „un proiect de țară” prin care România ajunge a șaptea putere în Europa. N-a primit răspuns de la Cotroceni deși Tăriceanu era dispus să renunțe la paternitatea proiectului dacă Iohannis îl accepta. I-l dădea de suflet, căci el n-are cu ce să-l crească. Asta înseamnă să dai cu bâta în baltă: ce președinte ar purta lucrul altuia? Tăriceanu spera ca apropierea de Iohannis după modelul bilețelului roz (dragă Klaus, ai aici rețeta celei de-a șaptea puteri, dacă poți vorbești cu Kovesi?) să-i asigure oarecare protecție – așa cum se insinuează că beneficiază dna Gorghiu căreia Ponta i-a descoperit 11 contracte cu statul. Or fi contracte cu statul de drept. Dacă-i descoperea 12 contracte erau fix cât bolile lui Oprescu după arestare. Există însă viață și după DNA: Oana Mizil, iubita lui Vanghelie, i-a făcut o vizită dlui Băsescu în casa conspirativă din Mihăileanu. Dl. Băsescu a confirmat („a avut nevoie de o discuție, de un sfat”) nu fără a se răsti la o moderatoare tv: „doamnă, nu sunteți normală!” - semn că nici domnul nu se simțea prea bine. Vanghelie a fost și el misterios: „deci discuțiile intime în sensul de private nu se discută”. Poate o să aflați curând, a promis Vanghelie. Mai bine să nu aflăm. Precis e ceva de rău. Punând răul înainte, condamnatul Dragnea întrebat dacă are o variantă de rezervă în caz că ar fi condamnat cu executare a răspuns tăios executându-și limba maternă: „am o variantă de rezervă decât dacă voi fi omorât”. Deci n-are. Ultima dorință a oricărui condamnat e să mai aibă o șansă ca s-o ia de la cap: să fure mai repede, mai mult și mai bine. Și să dea țării mai multe ruine.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10816
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum