AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ponta – Antena 3 coabitare pana la capat

In jos

Ponta – Antena 3 coabitare pana la capat Empty Ponta – Antena 3 coabitare pana la capat

Mesaj Scris de BRIANA Lun Apr 20, 2015 8:44 am

Ponta – Antena 3 coabitare pana la capat Ponta-antena-3-483x300
Fiindca e totusi greu sa-ti imparti cele doua buci de prim-ministru intre cele trei televiziuni amatoare sa le spele cu limba,   Ponta a ajuns dupa multa vreme la salariatii mogului inchis unde, fireste, a vorbit dsespre DNA cel rau

  • Mă enervează persistenţa cu care propaganda îi prosteşte pe oameniS-a împiedicat justiţia în cazul Dan Şova. Nu s-a împiedicat, pentru că toţi parlamentarii pot fi trimişi în judecată fără să se ceară aprobarea Parlamentului.

  • Chiar eu i-am spus domnului ministru Cazanciuc, când a fost chestia aia cu un procuror de la DNA care s-a dus să îi ancheteze pe senatori cum au votat, i-am spus eu, guvernul, voi, miniștrii, nu vă adresați Parlamentului direct

  • Eu cred că toţi cei care au funcţii importante în stat, preşedintele, prim-ministrul – şi ăsta e motivul pentru care mă vedeţi că de mult timp nu mai comentez şi nu răspund la întrebări legat de justiţie – avem o obligaţie legată de funcţia noastră, că eu nu pot să îmi dau aşa părerea ca un analist sau ca un jurnalist sau ca un cetăţean


Sunt nevoit sa repet : pentru IQ electoratului PSD, mare consumator de Antena 3, IQ de regula compus din 2 cifre, afirmatii ca ale mamei eroine purtatoare de vorbe sau ca si cele de mai sus ale sefului ei mitoman, sunt normale. Cineva care nu gandeste  nu poate avea opinii personale si deci inghite orice i se serveste.
S-au construit 700 de kilometri de autostrada in ultimii 3 ani ? Daaa
E Sova Dan-Coman nevinovat ca un prunc ? Daaa
S-a dus un procuror sa ancheteze votul senatorilor ? Daaa
Poate fi cercetat penal un parlamentar fara incuviintarea parlamentului ? Daaa
Si asa mai departe, Ponta minte fara sa clipeasca, salariatul Grivco saliveaza ranjind in timp ce aproba amabil : da sefu’, cum ziceti sefu’, traiasca ANAF-ul sefului. Cum sa inghiti o gogoasa de genul : un procuror s-a dus sa ancheteze votul secret al senatorilor, cat de sluga poti fi ?
E vreo deosebire  intre gasca de retardei de la Realitatea TV care se chinuia sa-l execute pe Basescu si baiatul asta care il pupa tandru pe Ponta ? Nici macar una, tot jurnalism in genunchi se numeste.
BRIANA
BRIANA

Mesaje : 47
Data de înscriere : 14/05/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum