AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PLUTOANE............

In jos

PLUTOANE............ Empty PLUTOANE............

Mesaj Scris de ILUMINATI Dum Ian 17, 2016 10:36 pm


Viscol. A venit iarna și pe ulița lui Ponta care, amânat cu Fundația, a început să se certe cu doi președinți deodată: cu Iohannis pentru că „România a exportat în Moldova prostie și dezinteres” și cu Timofti care „e rupt de realitate și influențat de oameni cu resentimente” astfel că „amândoi ar merita decorați de Putin”. Președintele moldovean Timofti e rupt de realitate fiindcă a refuzat numirea ca premier a megacoruptului Plahotniuc? Așa reiese. Fostul premier moldovean Sturza a dezvăluit strânsa legătură a corupției lui Plahotniuc cu corupția din România: acesta aducea „plutoane de femei” politicienilor din București pe care la Chișinău îi servea cu aceleași trufandale. Ponta a fost și el deseori la Chișinău unde apare în poze cu Plahotniuc. Când dai mâna cu Plahotniuc, e ca și cum ai săruta mâna lui Putin. Potrivit lui Sturza, mulți tremură de frică să nu fi fost filmați de Plahotniuc în timp ce întrețineau relații bilaterale. Deocamdată, Plahotniuc și-a impus ca premier (Pavel Filip) un apropiat dar nu se știe niciodată. Spre deosebire de acești crai, bietul Crăcea de la Giurgiu care-și căuta iubită în conferința de presă, a fost exclus din MP deși dl Băsescu a votat împotriva excluderii iar dna Udrea l-a considerat inocent: „nu vă supărați dar politicenii care-și caută iubite pe ascuns și apoi le promovează în funcții, cum vi se par?”. Familiști convinși. Moraliști de marcă. Revoltat de pierderea a 7 mld euro de la CE de către guvernul Ponta, dl Băsescu a dat tainul corupției: „aș fi preferat să fie cheltuiți banii chiar dacă se furau 200 de milioane sau, nu, rectific, să fi fost prost cheltuit un miliard dar să se bage șase în autostrăzi”. Aici dl Băsescu a greșit proporțiile: dacă luam cele 7 mld, șase zburau în diverse buzunare (sau peste hotare) și de un miliard se făceau 50 km de autostradă care crăpa într-un an. Așa că povestea cu competența și transparența e doar o glumă. Fosta consilieră ALDE la guvern, dna Dana Varga a mărturisit că tehnocratul Tudorache i-a cerut demisia pe un motiv inacceptabil: „mi-a spus că sunt prea mulți țigani în guvern, martor mi-e Dumnezeu”. Să-i sară ochii cui minte. Dacă-i adevărat, sunt prea mulți neghiobi în guvern. Mult mai tolerant, Dragnea a negat că l-ar exclude pe Ponta din PSD din pricina Fundației declarând că dimpotrivă „îl încurajez să meargă mai departe”. Cât mai departe de Europa. Dl. Iohannis a mărturisit că nu-l preocupă scrierile „acestui domn” (Ponta) iar presa a dezvăluit că președintele se gândește să-l înlocuiască pe Cioloș cu vicepremierul Borc. Când e Borc, bine că nu-i Borcea. Dar cei care cred că știu la ce se gândește dl. Iohannis se înșeală amarnic. Nici el nu știe. Așteaptă să i se spună.
ILUMINATI
ILUMINATI

Mesaje : 387
Data de înscriere : 16/02/2013

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum