AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

TRANSFERURI

In jos

TRANSFERURI Empty TRANSFERURI

Mesaj Scris de Admin Joi Mar 03, 2016 10:09 am


Vești rele de la Casa Regală: regele Mihai este grav bolnav. Chiar dacă la 94 de ani câți are regele asemenea vești nu sunt chiar surprinzătoare, tot am fost luați pe nepregătite. Ne obișnuisem să credem că regele Mihai va exista întotdeauna și că nicio boală nu va cuteza să-l atingă. Diagnosticul (prezentat cu ineleganță de Consiliul Regal) nu lasă prea multe speranțe dar, rezistent cum îl știm, poate că regele va trece și de această încercare. Comunicatul mai informează și că regele Mihai și-a cedat atribuțiile și că „în toate activitățile publice va fi reprezentat de principesa Margareta”. Pe care o reprezintă prințul Duda. În fine, multe transferuri ciudate: și Mihalache s-a lăudat la Londra că „țara începe să fie eliberată de corupție” deși în urmă cu câțiva ani era în tabăra cealaltă iar unele din declarațiile sale erau de Mahalache. Cel adus cu mandat la DNA a fost însă deputatul Cristian Rizea, candidatul PSD la primăria sectorului 5 (fostă Vanghelie). Poreclit „Cristi Ferrari”, Rizea spera să devină Cristi Ferentari numai că s-ar putea să devină Cristi Rahova căci DNA a emis cerere pentru arestarea sa iar Dragnea, care l-a sancționat fiindcă voia să organizeze un miting antiPSD, n-are niciun motiv să-l salveze. Acuzat de trafic de influență și spălare de bani, Rizea susține, firește, că e victimă politică: „e o coincidență destul de mare că acum câteva luni contracandidatul meu din PNL și alți binevoitori îmi spuneau că în martie mi se va întâmpla ceva”. Ei, au mai pățit-o și alții pe care i-a lăsat mașina-n drum tocmai când credeau că lumea e a lor. Vezi-l pe Oprea care a venit la DNA cu bodyguarzii. Ce i-o fi trebuit pază? Prins cu 300.000 de euro în plus, Rizea a zis că banii i-au fost împrumutați de o persoană pe care a cunoscut-o așteptând la același dentist. Cum stăteau ei acolo, cu fălcile umflate și dureri de măsele, unuia dintre pacienți i-a venit o idee analgezică: nu vreți să vă dau 300.000 de euro ca să mai scap de dureri, îmi faceți un serviciu mai ales că n-am unde să-i mai pun, am congelatorul plin. Iar Rizea, naiv, i-a luat sacoșa cu bani și a pățit-o. A uitat, pur și simplu prima lecție a părinților când copiii ies pe ușă: atenție! nu luați bani de la necunoscuți! nici bomboane! cine știe ce vor în schimb perverșii ăștia! De pildă, necunoscutul ministru al Educației Adrian Curaj (provenit din Academia de Studii de Securitate clocită de Oprea) ne-a spus că a descoperit procedura de retragere a doctoratelor plagiate. Din păcate, nici el nu părea că înțelege ce spune. A reieșit că totul rămâne cum a fost și chiar mai rău decât atât. Dar așa sunt academicienii ăștia cu studii secrete: deși vorbesc pe înțeles, nu-i mai putem pricepe.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum