AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ilici, nu fi labă tristă, România-i pesedistă!

In jos

Ilici, nu fi labă tristă, România-i pesedistă! Empty Ilici, nu fi labă tristă, România-i pesedistă!

Mesaj Scris de ion_pribeagu Lun Iun 06, 2016 6:47 am

Ilici, nu fi labă tristă, România-i pesedistă! Romania-psd-ista-500x299
Ce-şi face plebea cu laba ei se numeşte lucru manual.
De fapt, aici nu mai e vorba de plebei, acei cetățeni oneşti care aveau, la vechii romani, şansa de a îşi decide singuri soarta. Aici e vorba de pleavă, acea pătură socială săracă, momită cu nimicuri, sau dimpotrivă, îmbuibată, orientalizată şi bolşevizată, cu puţinii creieri spălaţi la greu deAntena 3 şi RTV. Am aflat câţi moldoveni sunt şi în Bucureşti. 44%! Cărora, mamele lor le spuneau când erau mici; fii rău, fii rea!
Vă miraţi că PSD revine, aproape ca pe vremea lui Ilici, când Raţiu, Petre Ţuţea şi Câmpeanu erau huiduiți copios de mulțimea turbată? Păi, iată la ce a dus campania asiduă a A3 şi a RTV împotriva lui Iohannis şi a guvernului Cioloş; propaganda bolșevică e imbatabilă.  Le bagi în cap că Iohannis e moale, asta în timp ce toate cancelariile occidentale îl au pe lista oaspeților principali. Mai rămâne să vină ruşii! Că iar şi-au impus pionii, conform planului. E vorba de imagini asociate. Distrugi un simbol şi PSD revine la putere. Țineți-o tot așa, limba rusă se reintroduce în școală, iar taxa pe celibat o reinstituie Firea, muma eroină, acuşica!
Au câștigat şi penalii. Ce popor e ăla care alege un ins ce ia mită în faţa lui şi mai face şi pârnaie? Unde ajung moldovenii în politică, poți chema popa să facă sfeștanie. Sau să dea ultima împărtășanie.
Ce spune asta despre acel popor? Ai grijă pe cine votezi, ca să-ţi spun cu cine te identifici. Să-ţi spun cam cum eşti. Cam ce-ai face. Cam ce căcat mănânci. Cam din ce străfunduri de cătun cu chirpici sau din ce coviltir de şatră vii la oraş, să-l năpădeşti, să jubilezi şi să juisezi extatic când un impostor rânjit îţi pune o roabă de asfalt pe alee.  S-a năpustit la vot tinerimea de peste 50 de ani. Gătită, frumos, cu trening şi pantofi cu toc, gureșă şi făcând campanie până în faţa urnei, când observatorii i-au făcut, drăgălaş, cu degetul; nu, nu!
Hai, să vă prind pe ăia sub 35 că vă văitați, voi, ăştia plini de lehamite! Tineretul, graţie unor deformatori de opinie precum Berilă Chirilă, este sictirit şi i se rupe. Şi mie mi-e lehamite şi greaţă, politicienii, într-adevăr, sunt niște infecți, dar măcar, eu am încercat să schimb ceva.
Mersi vouă, că n-am reușit. Deci, să stați acasă şi data viitoare şi să scrieți proteste pe Facebook!
Ilici, nu fi labă tristă, România-i pesedistă! Dna-mic

ion_pribeagu

Mesaje : 174
Data de înscriere : 15/02/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum