AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Frau Merkel și academicienii ei

In jos

Frau Merkel și academicienii ei Empty Frau Merkel și academicienii ei

Mesaj Scris de Admin Mar Dec 20, 2016 11:19 pm

Frau Merkel și academicienii ei Angela-tocila-465x390

Un camion, un polonez înjunghiat pe scaunul pasagerului, un pakistanez conducând camionul direct în mulțime. Allah Akbar? Nu chiar de la început…

 Stai să vedem, c-o fi, c-o păți, că poate era nervos băiatul, poate îl durea vreo măsea, poate nu-i picase bine shaorma sau era nițel constipat, poate s-a sinucis polonezul cu 5 cuțite înfipte-n spate după care a mai dat și cu fruntea în parbriz, chestiile obișnuite în astfel de situații, de când cu sosirea prin lanurile de păpușoi a hoardelor de academicieni, profesori universitari, medici, cu care doamna Merkel vrea să primenească atât rasa cât și economia Europei.
Azi, doamnei Merkel i-a ieșit indignarea atât pe nas, cât și pe gură: consternată, dezgustată, despletită, săriți, văleu, nu pot să creeeed că un azilant care trăia bine merci pe spinarea germanilor a putut face așa ceva… Oribil, incredibil, de neconceput! O să anchetăm, o să pedepsim exemplar, o să… Dragi germani, stați vă rog în casele voastre, treceți cuminți la locurili voastre. Circulați, vă rog, nu e nimic de văzut aici, e un incident izolat. Nu, nu e adevărat că de doi ani stimații academicieni ne violează femeile și copiii. Încearcă doar să vadă cum e cultura noastră mai îndeaproape pentru că vor să se integreze, iar noi nu le permitem pentru că avem prejudecăți, suntem xenofobi și intoleranți. Și mai lăsați dracului prostia asta cu brazii de Crăciun de prin piețe, că oricum vi-i dărâmă azilanții ofensați. Pe bună dreptate sunt nervoși pe voi, pe brazii, pe ieslele voastre, pe crucile voastre, pe mormintele voastre, pe Crăciunul vostru, în general. Ei sunt musafiri, trebuie să-i respectăm. Cum adică, ei nu ne respectă, cum? Păi, ei și-au lăsat casele, nevestele, copiii sub dărâmăturile Siriei, ale Afganistanului, prin mahalalele Pakistanului, Irakului, prin coclaurile Sudanului, nu vă sunt de ajuns sacrificiile pe care le-au făcut să vină până aici doar cu un Iphone, plătind 10.000 de euro la călăuze, sute de euro pe pașapoarte false, pe cartele de telefon prin care țin legătura cu cei de acasă? Vin aici și în loc să vadă femei legate în lanțuri în urma bărbaților dau cu ochii de brazi, de beculețe, de Moși Crăciuni, de Fecioare, de Iisuși și dezmăț cu bere pe străzi? Nu vă gândiți cât de surmenați, terminați fizic și psihic sunt, chiar și după un an-doi de trândăveală în Europa asta intolerantă, cu sărbătorile ei care îi lezează în ultimul hal?
În plus, ce reprezintă pentru o națiune atât de mare ca Germania 15 morți? Nimic. E doar un sacrificiu pe care trebuie să-l facem, al cărui rezultat îl vom vedea, hă-hăăăă, nu știu, cândva în istorie când vor veni extratereștrii pe pământ să constate că e o planetă nelocuită, dar cu câteva relicve vizibile, Marele Zid Chinezesc și Poarta Brandenburg. Hai, poate și macaraua aceea de la Paris pe unde mă plimbam eu cu Hollande și alți amețiți după Hebdo… Chiar, ia luminați ceva în semn de solidaritate cu victimele, puneți de niște artificii, un doliu national și restricționați dracului internetul, că de acolo ni se trage, de la mesajele pline de ură pe care le propagă niște inconștienți împotriva grașilor, musulmanilor, religiei păcii și unde pun cele mai nasoale poze cu mine! Și, ca să-l citez pe Hollande, obișnuiți-vă cu asta. Cu atentatele, adică…
Hai, sărbători de iarnă în pace și armonie, dar la casele voastre… Dacă tot vă mănâncă undeva să ieșiți prin piețe, am pus la dispoziție 6.000 de alarme anti-viol. Țineți-le în mână tot timpul, că dacă 10-12 academicieni vă înghesuie s-ar putea să nu apucați să băgați mâna în poșetă sau buzunare după ele. Apăsați pe butonul acela și vine cineva să vă salveze. Cu puțin noroc, înainte de a fi violate sau omorâte… Și nu vă mai smiorcăiți atâta, o să fie și mai rău. Pentru voi, mie mi-e bine, mai vreau un mandat de cancelar. Trebuie să termin ce-am început. Cum adică ce? Europa, meine lieben, Europa asta decadentă și desfrânată…
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10753
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum