AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Prostia generează sclavi

In jos

Prostia generează sclavi Empty Prostia generează sclavi

Mesaj Scris de Admin Sam Dec 16, 2017 7:08 am

Pe 6 decembrie 2017 a murit ultimul rege al României,Mihai I, de atunci este un concurs de bocitori şi înălţare în slăvi a regalităţii în România cum rar s-a mai putut întâlni! Pentru mine în primul rând a murit un om,ceea ce este întotdeauna dureros, şi în al doilea rând a murit un fost şef al statului roman, şi indiferent de părerile pe care le avem fiecare de rolul jucat în istorie de respectivul, pentru acest fapt merită să fie înmormântat cu toate onorurile pe care i le putem aduce, mai ales că este şi ultimul mareşal al armatei române. Privind la realizările acestuia de la mine s-a cam terminat admiraţia despre ultimul nostru rege, şi mă uit cum paradoxal cei mai mulţi care strigă după libertate sunt cei care îl plâng cel mai mult demonstrând, pentru mine cel puţin, că nu vor decât să fie sclavi, fiind gata să se vândă unuia pe care îl consider ca fiind mai bun ca ei, dar unii sunt născuţi să fie sclavi şi ipocriţi şi nu ai cum să-i convingi că nu poţi să fii liber dacă consideri că unul e mai bun ca tine doar pentru că s-a născut într-o familie privilegiată de curajul înaintaşilor care au ştiut să se impună în faţa altora, indiferent pe ce cadavre au călcat. Faptul că Traian Băsescu, acest securist  kgb-ist, conform cu arhiva unor servicii, la numit trădător pe  Mihai I este printre puţinele lucruri spuse de acesta cu care sunt de acord.  Oricum fiecare judecă după cum îl duce capul şi după informaţiile la care are acces. Am văzut că  întreaga activitate a casei regale, care ne-a fost impusă de afară cu ajutorul boierilor autohtoni şi bisericii, nemulţumiţi de activitatea lui Alexandru Ioan Cuza, care le lua din privilegii, care au înlocuit un domn pământean cu un rege provenit dintr-o familie evreiască, conform cu Nicolae Iorga, este lăudată, în fapt această familie nefăcând nimic mai mult decât să-şi apere şi să-şi sporească moşia ce le fusese încredinţată spre administrare, şi nu-i durea pe ei că suntem noi un popor unit sau nu, lucru pe care îl fac şi cei de afară care îl laudă pe rege, că doar i-a ajutat să împartă România după cel de-al doilea război mondial, chiar dacă asta a însemnat ca România să fie dată la ruşii pe care sclaveţii actuali îi blamează ca fiind capul răutăţilor. Regele Mihai I cred că este o personalitate controversată care a avut o viaţă tragică pentru care o să fie judecat de cine trebuie mai bine. Pentru mine este doar un trădător care, spun unii mai citiţi şi mai învăţaţi ca mine, că ne-a vândut la ruşi acceptând condiţiile acestora, lucru pentru care a fost medaliat de către aceştia, doar pentru a se căsători cu cea care i-a fost nevastă. Nu ştiu dacă este adevărat sau nu, dar cred că e responsabil de moartea multor mii de români prin Siberia. Acum trecutul nu se poate întoarce rămânând ca fiecare să judece după cum îl duce capul. Se pare că pe mine nu mă duce prea mult din moment ce nu sunt de acord cu marea majoritate a strigacilor de serviciu care nu ştiu cum să  laude o familie a cărei mare realizare este că a fost pusă stăpână pe o ţară, şi s-au folosit de acest lucru pentru a-şi spori averea, profitând de poziţia oferită. Mi se pare de tot râsul demersul pe care îl au cei doi preşedinţi ai parlamentului ca să dăm bani moştenitorilor regelui Mihai I,dar nu ar fi decât continuarea plăţii mai mici pe care i-o da Ceauşescu regelui ca să stea deoparte şi să nu facă gălăgie. Lucru acesta cred că explică de ce e agitaţia asta maximă pe tema cu fata Margareta,căsătorită cu actoraşul securist Duda, ca să-l dea la o parte pe nepotul Nicolae. Se pare că, cică, cele 60 de milioane moştenite de fete de la rege obţinute de pe urma unei ferme şi a meseriei de pilot practicată de acesta, nu sunt de ajuns moştenitoarelor, cel puţin Margareta şi Duda vrând mai mult, că doar aşa au fost învăţate moştenitoarele, să ia de la prostovanii care le-au fost făcuţi cadou. Numai pentru acest fapt şi PSD şi ALDE ar trebui să nu mai guverneze. Nu am nimic împotrivă ca moştenitorii lui Mihai I să primească bani dacă aceştia sunt plătiţi de sclaveţii care se înghesuie acum să aducă omagii unuia care a adus comunismul în România doar ca să se însoare. Dacă nu ştiţi cine sunt aceştia uitaţi-vă cine îl plânge pe Mihai I şi regalitatea, recunoscând că strămoşii lor nu au fost nimic mai mult decât nişte sclavi care au slujit celor care au ştiut să se impună prostovanilor care s-au crezut inferiori unora care s-au născut în nişte familii care au ştiut că prostia poate să fie exploatată ca să o ducă mai bine, lucru care se întâmplă şi acum. De la mine se vede că pentru mulţi libertatea înseamnă doar să fii sluga mai bună, şi ce e mai distractiv e că aceştia sunt şi cei mai vocali şi cei care dau ca exemplu SUA ! Nu cred că este dovadă mai bună că prostia trebuie folosită, iar aceasta e gata să fie sclavă!
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum