AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Iohannis, lasă analfabeții P.S.D. să guverneze ca să fie bine și tot boborul să prospere ! UPDATE : ultima gafa a cretinei de la Videle

In jos

Iohannis, lasă analfabeții P.S.D. să guverneze ca să fie bine și tot boborul să prospere ! UPDATE : ultima gafa a cretinei de la Videle Empty Iohannis, lasă analfabeții P.S.D. să guverneze ca să fie bine și tot boborul să prospere ! UPDATE : ultima gafa a cretinei de la Videle

Mesaj Scris de Admin Vin Mai 18, 2018 2:35 am

Sa incepem cu o constatare  : actiunea lui Orban, pe care Dragnea o „prevazuse” de cateva zile fiindca are destule urechi in interioriul PNL, nu prea a reusit cine-stie-ce in afara  capacitarii imensului aparat de propaganda inepta al PSDaddy care deja a amenintat pe toate canalele cu temele :
– lovitura de stat a lui Iohannis ( Dragnea )
– vor sa dea foc la tarisoara ca la Colectiv ( mizerabila ideea Sticlutei Bazilesco de la Craiova )
– imensa capacitate intelectuala Dancila nu poate guverna spre binele romanilor, etc, etc.
Distractiv insa nu a fost faptul previzibil ca in PSD au cedat nervii la toate nivelurile, ci ca  punctajul PSD ”Reacție rapidă la plângerea penală la adresa premierului Dăncilă” a fost plagiat de toti tembelii , care cum s-a priceput si l-a dus mintea , iata un exemplu  din productia neuronilor duamnei Dan-pronume-Carmen

  • Punctaj : „Asistăm la repetarea unui mod de operare, care a fost aplicat în 2015, când a fost demis premierul Victor Ponta. Atunci Klaus Iohannis a cerut, de mai multe ori (de 5 ori), demisia premierului. Tot atunci a fost inițiat un demers pentru începerea urmării penale a premierului”
  • Dan Carmen : ” …nivelul de compromis pe care din păcate îl forţează preşedintele României arată, iată, încă o dată, că ne întoarcem într-un moment în care anomalii de tip ‘modus operandi’ sunt, de fapt, cele care conduc fără echivoc România. Noi suntem determinaţi şi hotărâţi, alături de premier…”

Plus alti 1001 de idioti de la Fifor la Rovana,  avand ca mot tuapa„primar general al Romaniei” (cum s-a recomandat mai nou ) . Asta ca sa nu mai enumar toata gasca de pe statul de plata al Teleormanului, de la chirieaci la ciuvici, gazi si jeguletele din TVR, plus pacientii de la Obregia gen psiho-plesoianu.
Cam cat de retardat te dovedesti atunci cand il acuzi de #lovituradestat pe unul care ti-a numit 3 ( trei ) premieri , unul mai tampit decat altul, in doar  12 luni ? Nu e mai comod sa-ti acuzi liderul, pe seful mafiei din Teleorman, de port ilegal de creier ?
Toata afacerea asta pare insa doar un joc de imagine fiindca, iarasi are dreptate Basescu din care citez  :  ” Am convingerea că președintele nu va intra într-un asemenea joc. S-ar compromite, la fel, încercarea PSD de a-l suspenda pe Iohannis ar fi o greșeală la fel de mare. ” 101% de acord fiindca jocul e simplu : auto-victimizarea ar da castig  oricarei tabere.
Si atunci la ce si cui foloseste noul scandal care va inunda o presa mai politizata si isterizata ( revedeti poza din emisiunea pastorului Grivco )  ca oricand ? Absolut nimanui si la nimic.
PSD isi va apara pana la capat  marioneta lui daddy Liviu, o analfabeta functionala , „intelectuala” incapabila sa emita sau sa citeasca doua fraze corecte in romaneste.
Si iata, aici CTP isi recunoaste o dureroasa infrangere ( care e a multora dintre noi chiar daca nu o spunem foarte des ) si are dreptate : dupa 28 de ani, poporul votant e analfabet politic intr-o proportie uriasa
Citez fara multe alte comentarii :

  • O dată la o lună are loc o lovitură de stat, avem subminarea economiei deunăzi. Doamna Vasilescu spune că se dă foc la țară, doamna Firea devine biblică, cu toate că transferă zicerea poporului român, pare un proverb românesc în viziunea doamnei Firea – cine ridică sabia, de sabie va pieri. Balacaureați, toți!
  • „În acest timp, creșterea economică se oprește, inflația continuă să crească, deficitul așijderea. PIB-ul nu crește așa cum susțineau domnii și doamnele de la PSD. Există o soluție, să desființeze INS-ul și cifrele astea să le dea doamna Dăncilă de pe hârtie.
  • Doamna Dăncilă este analfabetă funcțional. Nu e o insultă. Înseamnă că nu e capabilă să înțeleagă un text la prima citire, că nu are proprietatea termenilor, că este agramată și că nu are noțiuni elementare ale discursuluiDânsa reprezintă cetățenii care vor vota, elevii, mâine. Sunt analfabeți funcțional și mâine o să voteze, indiferent dacă trec bacalaureatul sau nu. Viitorul este de partea doamnei Dăncilă
  • Acum, de fapt, înregistrez falimentul interior al acestor convingeri ale mele în legătură cu ceea ce se numește poporul român. Unii oameni cred în Dumnezeu și își pot pierde credința. Eu am avut această credință, dincolo de rațiune, în popor. Mi-am pierdut această credință. Asta este problema mea după 28 de ani. Încet, încet…

Si a mea, si a multor altora care au comis eroarea fatala ca dupa 1990 sa ramana in tara asta care , constatam zi dupa zi, involueaza…
UPDATE
Retardata a lovit din nou : priviti primele secunde cand vrea sa coboare de pe podium fara sa asculte imnurile, noroc cu premierul Croatiei, saracul … Iohannis, lasă analfabeții P.S.D. să guverneze ca să fie bine și tot boborul să prospere ! UPDATE : ultima gafa a cretinei de la Videle 1f600
Proasta României mai avea să tragă o bășină la întâlnirea cu omologul croat, că încolo le-a făcut pe toate! La sfârșit, după ce a citit de pe foaie inclusiv cuvintele de mulțumire, l-a invitat să facă o poză: „Make a photo?”!!! Corectă în engleză era formularea: „Take a foto/picture?”


Ultima editare efectuata de catre Admin in Vin Mai 18, 2018 2:58 am, editata de 2 ori
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Iohannis, lasă analfabeții P.S.D. să guverneze ca să fie bine și tot boborul să prospere ! UPDATE : ultima gafa a cretinei de la Videle Empty abia se sculă Organu-Ce mai freamat, ce mai zbucium…

Mesaj Scris de Admin Vin Mai 18, 2018 2:39 am

Ce mai freamat, ce mai zbucium…
S-a inflamat tot PSD-ul pentru ca cetateanul Ludovic Orban a uzat de un drept al sau si a facut plangere penala impotriva lui Liviu Dragnea si a premierului sau.
Da, PSD este suparat foc. Zic ei ca s-a mers prea departe. Tipa prin toate studiourile de televiziune, “ asa ceva nu se face”, sau “ este lovitura de stat” sau si mai rau iau la misto o tragedie din Octombrie 2015.
Pe bune? PSD -ul care
- ne-a “dat” OUG 13
- si-a dat derogari de la legile responsabilitatii ministeriale si a celor fiscale pentru a putea fura banul public linistit
- a facut praf economia trecand legi prin parlament fara niciun fel de dezbatere (TVA defalcat, transferul contributiilor, impozitarea cifrei de afaceri, impozitarea contractelor part-time, impozitarea dividendelor, supra-acciza etc)
- a redus contributia la Pilonul II de pensii de la 6% la 3.75% si acum are ca prioritate a guvernului reducerea la zero prin proiectul de lege “ privind reglementarea pensiilor obligatorii administrate privat (Pilonul II)”
- a facut praf justitia schimband regulamentele de functionare in parlament, bagand pumnul in gura opozitiei doar pentru a vota legi care sa-i protejeze tot pe ei
- vine cu interventii directe in economie (plafonarea dobanzilor) si atacuri directe asupra sectorului privat (folosindu-se de dulaul fidel ANAF) si pe urma plange ca nu vin investitorii si le promite ajutoare de stat
- a facut plangeri penale impotriva jurnalistilor si mai nou cere anchete impotriva acestora
- a preluat toata institutiile publice si acum acestea raspund la comanda liderului suprem al acestui partid
- a intervenit direct si cu amenintari impotriva politcii monetare, lucru in premiera in UE
- a scris o scrisoare deschisa impotriva departamentului de stat al SUA in noiembrie 2017
- care prin deciziile si retorica sa la adresa a tot ce vine de la UE arata ca ar dori sa iasa din UE si sa faca parte dintr-un grup unde dictatura bolsevica este la ea acasa
- in aceste momente modifica codurile penale fara sa astepte opinia Comisiei de la Venetia
Se plange acest PSD? Sa fim seriosi. Este doar o strategie ieftina de victimizare. O gasca de minicinosi care nu stiu cum sa mai ascunda dezastrul in care ne-au aruncat doar pentru a scapa de puscarie.
Trebuie sa spun ca nu stiam de demersul cetateanului Ludovic Orban. Dar in acelasi timp spun de un an de zile ca PSD-istii trebuie sa plateasca personal pentru ce au facut Romaniei, nu doar electoral. Sa inteleg ca “wishes do come true”?







Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Iohannis, lasă analfabeții P.S.D. să guverneze ca să fie bine și tot boborul să prospere ! UPDATE : ultima gafa a cretinei de la Videle Empty IREAL! Proastei de la Interne i-au greșit declarația! Este halucinant ce-au pus-o să citească! S-a instalat deruta în PSD?

Mesaj Scris de Admin Vin Mai 18, 2018 3:02 am

Ireal! Proastei de la Interne i-au greșit declarația! Este halucinant ce-au pus-o să citească!  S-a instalat deruta în PSD? „E clar că am ajuns într-un moment în care nivelul de compromis pe care din păcate îl forţează preşedintele României arată, iată, încă o dată, că ne întoarcem într-un moment în care anomalii de tip „modus operandi” sunt, de fapt, cele care conduc fără echivoc România.”, a citit cealaltă proastă de la Videle de pe foaia care i-a fost băgată sub nas. 
Expresia în latină „modus operandi” este folosită în mediul polițienesc și descrie un mod de acțiune sau de operare în comiterea unor infracțiuni. Folosită în context, sintagma nu înseamnă pur și simplu nimic. Ba nu, sună ca întrebarea vasluienilor când au auzit prima dată despre refugiați: Ce sunt ăia refugiați, se face țuică din ei?
Singura anomalie pare a fi chiar textul în sine. Dar și cea care l-a citit fără să-l treacă prin filtrul minții! Probabil că după ce l-a citit s-a întrebat: Cine mama dracului o fi „modus operandi” ăsta, Iohannis, Orban, PNL-ul?
Vă dați seama ce degringoladă s-a instalat în PSD dacă au luat-o razna în asemenea hal?
„PSD are o putere de coeziune fantastică şi în situaţii de genul acesta să ştiţi că noi reacţionăm ca un zid în jurul preşedintelui şi al premierului, pentru că este normal să reacţionezi aşa atunci când te confrunţi cu ceea ce nici nu gândeşti. Iată că trăim vremuri în care apar situaţii pe care nici nu le poate gândi un om care gândeşte normal, un om care gândeşte logic, un om care gândeşte în beneficiul acestei ţări”, a citit de pe foaie Carmen Dan, într-o intervenţie telefonică la RTV.
Sluga de la Videle a calificat plângerea penală a lui Ludovic Orban ca un gest „penibil şi incalificabil al unui lider de partid”, precizând totodată că orice s-ar întâmpla, premierul nu va face pasul înapoi.
„E clar că am ajuns într-un moment în care nivelul de compromis pe care din păcate îl forţează preşedintele României arată, iată, încă o dată, că ne întoarcem într-un moment în care anomalii de tip ‘modus operandi’ sunt, de fapt, cele care conduc fără echivoc România. Noi suntem determinaţi şi hotărâţi, alături de premier, alături de coaliţia aflată la guvernare, să nu cedăm, nu ne abatem de la implementarea programului de guvernare”, a adăugat sluga.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Iohannis, lasă analfabeții P.S.D. să guverneze ca să fie bine și tot boborul să prospere ! UPDATE : ultima gafa a cretinei de la Videle Empty EXPLOZIV! Un ministru israelian îl ceartă pe președintele României la Antena 3! Fraților, Dragnea ne-a transformat în colonia Israelului?

Mesaj Scris de Admin Vin Mai 18, 2018 3:13 am

Momente halucinante la Antena 3, joi noapte! Un ministru israelian l-a certat pe președintele României la Antena 3! Fraților, Dragnea ne-a transformat în colonia Israelului? Ce-o să citiți mai jos pare ireal, dar s-a întâmplat! Cine credeți că este primul om cu care s-a întâlnit ăla din Israel când a ajuns în România? În că de miercuri după-amiaza? Cu Dragnea, bineînțeles! De-abia după aceea s-a întâlnit cu celălalt premier, joi dimineață...
Ministrul Turismului din Israel, Yariv Levin, a acordat un interviu în exclusivitate pentru Antena 3 în care și-a declarat aprecierea pe care o are pentru poziția Guvernului Dăncilă în privința mutării ambasadei la Ierusalim.
 "Apreciem foarte mult pozițiile premierului și Guvernului român cu privire la Israel, mai ales în cazul ultimelor voturi din Organizația Națiunilor Unite și în cazul punctelor de vedere pe care România le-a avut în Uniunea Europeană cu privire la procesul de luare a unei decizii de mutare a ambadadelor la Ierusalim. Suntem foarte recunoscători pentru aceste puncte de vedere. Cred că mutarea Ambasadei la Ierusalim este în interesul fiecărui român și nu numai a Israelului. Fiecare țară are dreptul să decidă unde îi este capitala", a spus Yariv Levin.
Întrebat dacă Israelul nu a fost ofensat de poziția publică a președintelui Klaus Iohannis, Yariv Levin a răspuns:
 "Trebuie să spun foarte sincer că suntem foarte ofensați de situația în care unele state spun că nu ne recunosc dreptul de a ne stabili capitala în orașul cu care avem conexiuni istorice de 3.000 de ani și către care fiecare evreu din lume se roagă de mii de ani. Normal că este foarte ofensator, pune obstacole în calea acestui lucru. Este ceva normal! Cred că până la urmă, având în vedere că nu este numai în interesul Israelului, ci și al românilor, sper că vom vedea această problemă de-o parte de problemele interne."
Yariv Levin a subliniat că poziția președintelui Iohannis nu poate fi explicată prin faptul că îi este teamă pentru siguranța cetățenilor români.
"Acest argument este complet inacceptabil. Dacă SUA au făcut-o, atunci totul este sigur! SUA nu riscă siguranța cetățenilor și au făcut-o! După SUA și Ambasada Guatemalei s-a mutat în Ierusalim, săptămâna viitoare se va muta cea a Paraguayului. Este doar o chestiune de timp că multe state vor urma același curs. Eu cred că dacă vreți să susțineți evreii eu cred că trebuie să o faceți printre primii, nu printre ultimii", a adăugat ministrul.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Iohannis, lasă analfabeții P.S.D. să guverneze ca să fie bine și tot boborul să prospere ! UPDATE : ultima gafa a cretinei de la Videle Empty Re: Iohannis, lasă analfabeții P.S.D. să guverneze ca să fie bine și tot boborul să prospere ! UPDATE : ultima gafa a cretinei de la Videle

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum