AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dacă nu te duci tu la grădina zoologică, sâmbătă vine grădina zoologică la tine!

In jos

 Dacă nu te duci tu la grădina zoologică, sâmbătă vine grădina zoologică la tine! Empty Dacă nu te duci tu la grădina zoologică, sâmbătă vine grădina zoologică la tine!

Mesaj Scris de Admin Mar Iun 05, 2018 9:46 am

De-acum știm, e oficial. Dragnea n-a mai scăldat-o că face miting cu un milion de oameni pentru familia tradițională, nici cu șaizeci de mii pentru susținerea lu’ Veorica: a decis să aducă „câteva sute de mii de cetățeni” în Piața Victoriei pentru un miting contra abuzurilor, pentru apărarea justiției și „împotriva terorii” statului paralel. Ca să nu-i pice șoșonarii ca muștele de la căldură, în miezul zilei, stăpânul lichelelor a decis, după cum reiese și de pe afișul distribuit deja, să se iasă în stradă la ora 20:00. Și a făcut și precizarea absolut necesară, pentru cei care încă n-au învățat să citească ceasul – opt seara, nu care cumva să le strice programul matinal tuturor bețivanilor de prin comunele patriei și ăia, scrofuloși la datorie, în loc să meargă la crâșmă, regulamentar, la opt dimineața, să vină în buricul Bucureștiului.
Dar să citim ce zice mai departe afișul: „ficare județ va avea repartizat un sector”, „ficare județ își va face un semn distinctiv, se va pune în piept”. Remarcăm cuvântul „ficare” care deocamdată nu știm ce înseamnă, dar pe care noii academicieni cu patru clase de la PSD îl vor băga în dicționare cu prima ocazie. ”La fiecare grup de 50 de oameni – o pancardă ”CONSTANȚA”. Ei, aici ați greșit, tovilor! Nu, nu neapărat că pancardă spun doar analfabeții, ci pentru că le-ați supraestimat inteligența: la câți băbălani aveți în partid, la nivel local, nu vă dați seama, idioților, că o să se umple piața de „pancarde” pe care scrie doar ”CONSTANȚA”? Trebuia să treceți pe afiș toate orașele și comunele, ca să fiți siguri că nu o să scrie toți la fel! Să vedem însă ce mai scrie: „Toată lumea îmbrăcată în alb (de la mijloc în sus – tricou, cămașă, bluză, pulover). Hait, și aici e o problemă: dacă unii vor înțelege că trebuie să se îmbrace numai în alb și numai de la mijloc în sus, că de la mijloc în jos nu se precizează nimic, vă dați seama ce defilare de cururi goale o să avem? O să crape de ciudă domnii și domnișoarele de la parada gay că nu le-a venit lor ideea asta! Și stați, că nu am terminat: „Ora sosirii în București este 18:00, ca să fie timp de afluire (la maxim 18:00 mașinile să se afle în parcări). Aoleo, păi ce-ați făcut, măi, nene? Dacă tot ați scris de 20 că e ora 8 seara, vă cădea mâna să mai scrieți și ce oră e 18? Plus că mulți o să creadă că e ceva concert cu ”Minodora la Maxim”, fiindcă „la maxim” nu există în cartea de gramatică, există doar „la maximum”, dar la neuronii ăia ai voștri puțini și pribegi informația nu a ajuns.
Trecând peste organizarea perfectă – grupe de 10 oameni cu șef de grupă, grup de 40 de oameni cu șef de grup, detașament de 100 de oameni cu șef de detașament, care i-ar face și pe legionari să turbeze de invidie că nici ei nu erau așa de bine cuibăriți, trebuie să remarcăm patriotismul pesedeilor: „la 10 oameni un steag tricolor și cât mai multe stegulețe mici (toți)”. Bine, bre, dar ori suntem pesedei, ori numai suntem? Cu de-astea veniți, s-au terminat banii de pomeni? Mă așteptam să le dați ceva de haleu la țugurlani, voi le dați steaguri? Sau hai, înțeleg, e criză de bani la buget, dar măcar să fi scris și voi pe afiș „la 10 oameni un mic, pe care să-l lingă pe rând și cât mai mult muștar (la toți)”. Că asta înseamnă social-democrație, burtocraților!Ceea ce însă nu pricep în ruptul capului nu este cu ce-o să umple Dragnea mațele a sute de mii de oameni, ci unde o să încapă, într-un oraș ca Bucureștiul, ticsit de mașini, încă vreo câteva mii de autocare. Fiindcă e absolut clar că, dacă și-a propus să aducă cel puțin două-trei sute de mii de șoșonari la miting, ăștia trebuie cărați cu ceva și fără câteva mii de autocare, chiar și ticsite, nu ai cum să rezolvi problema. Și bun, ajung autocarele, îi descarcă pe șoșonari, dar după câteva ore de mers pe drumurile proaste din România, sub gheriștea soarelui, cu viteza melcului, cine o să mai aibă chef să strige ”Orice om îi este frică care are leafa mică”, ”Viorica te iubim, că ca tine vrem să fim”, ”Dragnea achitat, să-și mai tragă un palat!”?Nu știu voi ce-o să faceți sâmbătă, dar eu o să-mi iau copiii și o să-i duc în Piața Victoriei. Le-am promis de mult că-i duc la ZOO Băneasa și am tot amânat, ar fi și păcat să nu profit de prilej acum, când vine grădina zoologică în mijlocul Bucureștiului. Căci atâtea babuine, atâția macaci, papagali, giboni, atâtea oi și alte cornute adunate la un loc, nici în junglă nu vezi! Unde mai pui că e și gratis, nu dai un ban ca să admiri macacii și babuinele în mediul lor natural – mitingul plătit de Partid. Știu, se vor găsi unii care să-mi spună că jignesc bieții oameni. Nu-i jignesc, nene, absolut deloc: niște bipede lașe și profitoare, gata să-și vândă și sufletul pentru o burtă de mâncare și-o excursie moca la București nu merită calificativul de om. Omul este o ființă superioară și curajoasă, nu o râmă, nu o târâtoare. Și nu-mi veniți cu scuza aia că „dacă nu se duc sâmbătă la miting, angajații de prin primării, prefecturi, etc vor fi dați luni afară.” E o minciună confortabilă: presupunând prin absurd că i-ar da afară, tot așa i-ar și reangaja la loc, cum i-au reangajat și pe inspectorii școlari ce și-au găsit dreptatea în instanță. Fraților, hai să fim cinstiți: bipezii vag umanoizi care vor veni la miting vor veni pentru că le place situația. Le place să fie niște oi, le place să profite de orice firimitură căzută de la masa bogătanilor îmbogățiți din furt, le place să se complacă în situația de sclavi de Partid și să nu comenteze, cum n-au comentat în fața comuniștilor nici părinții sau bunicii lor. Și tocmai de aceea o să-mi duc copiii sâmbătă la mitingul PSD: să vadă și ei diferența dintre niște oameni care ies în stradă din convingere, ca să #reziste asaltului penalilor, și o ciurdă de babuine și macaci mânați cu biciul de vechilii de partid. Și să aleagă apoi singuri dacă vor să trăiască într-o țară de oameni liberi sau de maimuțe obediente. Puteți veni și voi la miting, sunt sigur că mai sunt bilete. Doar o singură rugăminte am: nu hrăniți exponatele, că nu merită. Are cine să le dea un blid de mâncare…
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum