AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

BASESCU: ”ARAFAT NU E OMUL SERVICIILOR SECRETE. E UN OM CARE A BLOCAT SANATATEA LA NIVELUL URSS”

In jos

BASESCU: ”ARAFAT NU E OMUL SERVICIILOR SECRETE. E UN OM CARE A BLOCAT SANATATEA LA NIVELUL URSS” Empty BASESCU: ”ARAFAT NU E OMUL SERVICIILOR SECRETE. E UN OM CARE A BLOCAT SANATATEA LA NIVELUL URSS”

Mesaj Scris de Admin Joi Apr 15, 2021 12:03 am

https://inpolitics.ro/basescu-arafat-nu-e-omul-serviciilor-secrete-e-un-om-care-a-blocat-sanatatea-la-nivelul-urss_18448529.html

Fostul președinte Traian Băsescu și-a exprimat îndoiala că Raed Arafat ar fi un om susținut de servicii secrete interne sau externe, afirmînd că sprijinul lui vine, mai degrabă, din alte direcții, acuzînd, totodată, că pentru imaginea lui Arafat s-au cheltuit miliarde de la bugetul statului.

Răspunzînd unei întrebări a lui Victor Ciutacu, la România TV, dacă e ceva adevăr în speculațiile presei că Raed Arafat ar beneficia de susținerea din umbră unor servicii secrete interne sau externe, Băsescu a opinat că nu.


”Arafat a devenit un monument în care românii păcăliți pe imagine au investit încredere și de fapt ăsta e suportul lui major, nu cred că putem să-l așezăm ca fiind un om sprijinit de servicii secrete. Și-a construit o statuie, o imagine, pe banii statului, foarte multă lume înțelege că Arafat a făcut lucrurile astea din banii lui, în realitate s-au cheltuit miliarde din bugetul de stat cu eficiență destul de scăzută. Nu am văzut viziune în construcția lui Arafat, lui, dacă îi dai bani, cumpără Salvări, asta știe să facă. Arafat e un om care blochează sistemul de sănătate la nivelul organizării de pe timpul Uniunii Sovietice, din păcate. Una sunt pompierii, alta e salvarea vieții. Este clar că are o obtuzitate statalistă, amintiți-vă că la Colectiv nu a primit salvări private pentru că trebuia să fie filmate salvările SMURD” a spus fostul președinte. (Bogdan Tiberiu Iacob)


Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum