AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[ciolos si mutul] DEBUTUL

In jos

[ciolos si mutul] DEBUTUL Empty [ciolos si mutul] DEBUTUL

Mesaj Scris de Admin Lun Noi 23, 2015 11:26 am


Suspectat de liberali (în forurile lor interioare) că după ce le-a luat pâinea de la gură își va face partid, premierul Cioloș a precizat în primul său interviu televizat că „n-am venit pentru a face un partid, pentru a intra într-un partid sau pentru a candida la alegeri” - ci pentru a face reformă administrativă prin depolitizare și eficientizare. Premierul a avertizat însă: „cine crede că o echipă de 22 de oameni poate face singură schimbarea, se înșeală”. Cred, nu cred, toți politicenii așteaptă ca „echipa de 22 de oameni” să ia bătaie ca să revină ei cu gura mare. Cert este că în acest prim interviu, Cioloș a vorbit mai bine, mai clar și mai coerent decât toți premierii de până acum. Fără miștocăriile lui Ponta, fără clișeele lui Boc. Premierul n-a scăpat de critici. Gigi Becali i-a reproșat că nu s-a închinat când a depus jurământul: „am o deosebită stimă pentru Cioloș dar dacă nu vor face cruce, nimic nu vor face, până nu-l văd că face cruce, nici cu el nu mai vorbesc”. Dulce pedeapsă! Important ar fi să nu pună cruce speranțelor. De cei care își fac cruce și pe urmă fac pușcărie, ne-am săturat. Alte critici au vizat poza oficială a guvernului unde doamnele stau în spatele bărbaților. Păi, nu se spune că în spatele fiecărui bărbat puternic se află o femeie neglijată? În fine, câteva televiziuni au prezentat-o pe soția premierului cântând desculță într-un spectacol. Cioloș a explicat că pentru a evita conflictul de interese (având aceeași meserie cu soțul său) dna Cioloș „s-a apucat de muzică activînd o pasiune din copilărie”. Frumos. Ei, acuma, că e de-a noastră ar trebui ca premierul să-i cumpere pantofi, să nu zică Franța că românul ăsta o ține desculță. Avem noi 30% din populație în sărăcie severă dar ne putem permite s-o încălțăm pe dna Cioloș care cântă sub numele Iohanna. Super! Aflat între Iohanna și Iohannis, dl. Cioloș are toate condițiile să se simtă ca-n familie. Mai ales că „dacă face o figură frumoasă”, premierul va fi invitat de dna Gorghiu în PNL și pe listele sale electorale. Deocamdată, Cioloș le-a făcut figura și a refuzat. Invitațiile de la DNA sunt însă imposibil de refuzat. Cei care acuzau „republica procurorilor” (Tăriceanu) și proclamau supremația judecătorilor - „judecătorul trebuie să fie Dumnezeu” (Băsescu) -, au primit un semn că Dumnezeu e în altă parte: judecătoarea Geanina Terceanu a fost arestată pentru mită de la frații Becali și de la Borcea pe care-i achitase în 2012 în dosarul transferurilor. Cu banii obținuți din fotbal, Terceanu și-a cumpărat casă. Terceanu, Turceni, Turcescu – sună cam neortodox. Să ne facem cruce: cică și Predoiu circulă cu girofar. Atâta a înțeles el din revolta Străzii. Mai bine-și punea giruetă.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum