AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Medicii au avut dreptate: Voiculescu e grav bolnav – îl doare în cur de noi toți!

In jos

Medicii au avut dreptate: Voiculescu e grav bolnav – îl doare în cur de noi toți! Empty Medicii au avut dreptate: Voiculescu e grav bolnav – îl doare în cur de noi toți!

Mesaj Scris de Admin Mier Iul 19, 2017 2:37 am

La ora când citiți aceste rânduri, mai mult ca sigur că Badea, Gâdea, Ciuvică și ceilalți ciuvici și agarici din Antena 3 dorm fericiți și sătui, ghiftuiți cu prima masă caldă cu Nospa, livrată de Varan după aproape trei ani de mâncat de prin gunoaie. Dorm și visează frumos, la o Românie în care statul suge bani de la fraierii care încă mai muncesc, șmecherii sug, la rândul lor, bani de la stat, iar gurnaliștii de hazna, ca visătorii din Intact, sug și ei de la șmecheri… ce mai găsesc, mă rog. În timpul ăsta, domnul Voiculescu trage și el la aghioase, bucuros de afacerea făcută: 20 de milioane pe an nu câștigă nici Messi, nu mai zic că ăla a stat mai mult în cantonament, la viața lui, decât a stat Felix la FC Rahova.
A ieșit Voiculescu din pușcărie cât ai clipi din ochi. De fapt, el zice că nici nu prea a clipit din ochi pe acolo, ci mai mult a stat cu ochii închiși, ca să se integreze în Absolut. De-aia le-a și cerut ziariștilor să facă un mic exercițiu tantric și să închidă și ei ochii nițel. Dacă fraierii care chiar au pus botul și i-au închis s-au trezit pe urmă fără portofel, e ciubucul lor, n-am ce să le fac: ăsta e Varanul – a furat el 60 de milioane cu ochii închiși, darămite un portofel de jurnalist pârlit! Acuma, văd că toți se întreabă când naiba a mai avut ăsta timp să și scrie cât Balzac, să și muncească de sărea Jean-Paul-Gaultierul pe el, să facă și curat în celulă, să-i mai și hrănească la o singură țâțâ pe ăia micii de la Antene, când el noaptea bășea sub plapumă, iar juma de zi stătea cu ochii închiși? Vedeți, mă, că nu știți? Voi gândiți mărunt, ca oamenii de rând. Varanul e un geniu, iar geniile pot face orice. Pot fura, de pildă, câți bani vor, pot amenința cu răzbunarea sângeroasă, ca Al Capone de ziua lu’ Sfântu’ Valentin, și tot se va găsi un alt geniu să-i elibereze pentru bună purtare.
Probabil că atunci când i s-a acrit Vărănelului de stat în celulă și a poruncit să fie scos undeva la aer, de pildă la Municipal, trepădușii de pe lângă el s-au gândit: bine, frate, îl scoatem, dar ce zicem că are? Cancer, nu putem zice, am zis deja când l-am eliberat pe Hayssam, acum douăzeci de ani, și ăla trăiește și azi, bine-mersi, dacă pățim la fel cu Voiculescu și ne sare lumea-n cap? Să zicem că are ceva la inimă? Ei, aș! Păi ăsta n-are inimă, dă-l dracului de turnător nenorocit, vorba lui Dinică. La ficat? Nooo, păi la câte a înghițit ăsta la viața lui, are ficatul călit. La rotulă, nu, că asta era luată de Ponta, la șale nu, că hernia de disc e a lui Băsescu, la gât nici atât, că deja se împușcase Năstase, nu mai știau tiriplicii pen’ ce să-l scoată. Și deodată i-a pălit ideea: ia stai, mă, dar ăsta nu împuțea studioul cu lacrimogene, în direct și la oră de vârf? Asta e! Zicem că are probleme cu mațele. Și chiar așa s-a făcut.
Oricum, omenește vorbind, bătrânul Varan trebuia eliberat. Păi voiați să facă infarct la cur, n-ați auzit că deja a făcut preinfarct la mațe? Și doar orice medic știe, nu doar domnul Sorin Oprescu, care i-a consultat augustul sfincter, că, dacă nu tratezi preinfarctul la mațe, ăsta o ia de nebun, pe colon în jos, și nu se lasă până nu provoacă și infarct anal.  Câți n-au murit din așa ceva! E drept că domnul Voiculescu are mereu la fundul lui pe vreun răspândac din ăștia de la Antene, care simte la limbă iminența infarctului, da’poți să te riști?
Lăsând gluma deoparte, trebuie totuși să vedem și binele din tot acest rău. Voiculescu este un produs al Securității, această ciumă transparentă, care există pretutindeni în România, doar că n-o vedem, nu e precum ciuma roșie, pesedistă, să iasă în evidență ca păduchele-n frunte. Dacă s-ar fi vrut cu adevărat ca paguba provocată de el să fie recuperată, chiar era recuperată. Dar băieții din Sistem, care n-au uitat cât îi datorează turnătorului Felix de la Crescent, au blocat tot, așa că Voiculescu este, la ieșirea din pușcărie, mai puternic decât era. Și mai dornic de răzbunare. Iar asta poate fi un lucru bun pentru România. Pentru că deja între el și Dragnea s-a declanșat lupta pentru acapararea țării. Iar în condițiile în care, precum vedeți, justiția e o glumă proastă, singura șansă să mai scăpăm de ăștia doi e să se lichideze între ei, într-o bună tradiție mafiotă. Așa că pregătiți-vă berea și popcornul, urmează un remake de zile mari după ”Va curge sânge” și ”Nu există țară pentru varani bătrâni”, în care, ca în toate filmele cu mafioți, până la final mor toți. Și, după ce scăpăm de mafioți, om vedea noi cum facem să punem și prohibiție pe prostie.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum