AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mai draga Sibila, de la piata de vechituri a trecutului Caransebesenilor si la restul romanilor, cu dragoste...

In jos

Mai draga Sibila, de la piata de vechituri a trecutului  Caransebesenilor si la restul romanilor, cu dragoste... Empty Mai draga Sibila, de la piata de vechituri a trecutului Caransebesenilor si la restul romanilor, cu dragoste...

Mesaj Scris de Admin Mier Sept 20, 2017 10:47 pm


Mai draga Sibila, era sa zic “animalule” dar nu e cazul, voi cei din PSD sunteti vechituri, o adunatura reminiscenta si batuta de soarta cu Liviu al vostru, ca sunteti batuti de soarta din momentul in care s-au dus dracului toate visele unui trecutul generat de comunism.
Vreau sa te intreb daca tu stii ce e aia moralitate, pe voi cei din PSD v-a invatat vreodata cineva bunele maniere, sa stiti sa va purtati intre oameni sau sa fiti cinstiti macar cat e un hot?
Au existat numeroase cazuri in care chiar si hotii au furat atat cat au avut nevoie, i-au lasat cate ceva si nefericitului pagubas.
Draga Sibila, trebuia sa-ti raspund mai de mult timp dar stii tu cum e cu aia care zici tu ca ma platesc, daca ma platesc trebuie sa le acord prioritate. Ce vreau insa sa-ti spun, sa te conving cat de mult gresesti si realmente sa-ti mai acord o sansa?… Am vorbit in nenumarate randuri, o repet si acum ca poate poti sa pricepi. Nu sunt om politic, nu fac politica nimanui si nu servesc pe nimeni. Ceea ce fac este din convingere, cred profund in opiniile mele iar daca vreo data ai crezut ca “servesc PSD-ul” era doar parerea ta. Au fost si sunt critici dure la adresa oricui pentru ca nimeni nu este perfect, cu exceptia lui Traian Basescu, toti suntem perfectibili si asta incerc sa fac pentru voi politicienii…
Video Player
Tu, Sibila draga, in tot ce scrii urli ca o apucata, parca ai fi “piranda Mercedesa” de la piata de vechituri. La tine, orice ai scrie suna ca barfele dintre golanii ce au ajuns sa umple strazile, in asta va transformat PSD-ul. Stiu ca iubesti social-democratia, e cea mai apropiata doctrina de ceea ce a fost o data comunismul. Un sistem al trecutului pe care il regretati toti cei aflati acum intre bucile lui Dragnea, dupa ce ati trecut printre ale lui Ponta, Geoana, Nastase si Iliescu. Sunteti inculti, lipsiti de educatie iar argumentul vostru se reduce la pumni. Voi nu stiti sa discutati, sa exemplificati, decat sarind la bataie, asa cum a facut Mirel Palada, “deputatul AKM” Catalin Radulescu (intr-un fel) si chiar presedintele vostru executiv Nicolae Badalau.
Ce dracu’ se intampla, incepeti sa intelegeti ca nu-i mai puteti prostii pe romani si atunci le bagati social-democratia in cap cu forta? Hai sa spunem si noi ca Liviu Dragnea: “Mirel Palada nu e politician”, dar Catalin Radulescu este? Nicolae Badalau este politician? Sunt, bre, toti sunt politicieni si toti sunt prost crescuti. Pe Nicolae Bacalbasa si pe “deputatul AKM” i-ati suspendat din partid, foarte bine. Ce o sa faceti, insa, cu Badalau? Daca incearca cineva sa il suspende, Liviu al vostru dispare instantaneu!
Dar e bine sa fi social-democrat, daca esti in PSD poti sa furi linistit tot ce-ti doresti sau tot ce te pune amanta sa furi. Daca totusi te prinde cineva cu furtisagurile, pui tara pe foc numai si numai sa nu ajungi la puscarie. Simplu, nu? Stiu, e simplu pentru excroci!
In alta ordine de idei, daca din ceea ce fac imi iese si un mic castig atunci e super ok. De exemplu, o data, primarul meu m-a invitat la un cinema in Timisoara si ii multumesc, mai ales ca tine cont de pasiunile mele private. Nu prea stiu daca asta e “mita”, omul se ducea oricum la filmul pe care l-am vizionat impreuna, deci nu stiu cat ii sunt de dator pentru motorina consumata iar daca DNA-ul o sa vina peste noi, ca mi-a platit biletul la cinema (21 de lei), o sa vedem atunci. Bucurosi le-om duce, toate…
Pacat, chiar cand tu spui ca ma plateste unul sau altul, o faci fara sa demonstrezi nimic. Arunci cu vorbe stiind ca undeva, la cineva “o sa prinda” o astfel de minciuna. Spui ca sunt “omul lui Marcel Vela”, sau a altora, ca l-am reevaluat si acum il iau de bun pe unul pe care il criticam anterior. “By the way”… cand scriam intr-un mod indreptatit in favoarea PSD-ului al cui om eram? Ma repet, nu sunt afiliat politic, nu servesc pe nimeni.
Deci sa revenim… Sibila, draga, stiu ca si tu crezi in cele ce scrii, diferenta este ca tu esti unilaterala, in lumea ta monocolora e loc doar pentru PSD. Chiar daca social-democratii fac ceva prost tot ei sunt mai buni, nu conteaza daca in urma lor sufera o lume intraga.
Pe retelele de socializare spuneai ca te-ai autosuspendat din PSD, asta dupa ce Liviu Dragnea s-a decis sa-l mazileasca pe Sorin Grindeanu din functia de papusa. Vad ca ai redevenit activa, cum naiba ai reusit sa-l reevaluezi pe seful cu mustata, ti-ai dat seama ca fostul premier era intr-adevar un idiot sau ca-n afara de PSD, in realitatea de zi cu zi, nu da nimeni doi bani pe ceea ce spui si faci, nu te baga nimeni altcineva in seama?
Imi scoti mie ochii ca am eliminat cateva materiale care dovedeau ceva. OK, sa fie ca tine si daca tot ai ouale atat de mari, mergi fata la DNA si reclama “Afacerea Teracon” despre care tot vorbesti, sa spui ca acolo este implicat Marcel Vela, Felix Borcean si multi altii dar sa nu uiti sa faci sesizarea la DNA. Hai sa ne arati cat sange ai in instalatie. Daca nu faci asta inseamna ca iti este frica de urmarile pe care le-ai suferii facand o reclamatie mincinoasa, deci mucles…
Spui ca “netam-nesam”, ma leg de unii dintre voi fara sa va cunosc, ce conteaza daca il cunosc personal sau nu pe un anumit PSD-ist? Cum un PSD-ist nu gandeste, acesta nu putea sa se gandeasca la faptul ca poate nu sunt interesat sa cunosc astfel de oameni. Pricepi? Stiu ca pricepi Sibila, draga, pricepi bine dar nu esti cinstita si aici e marea diferenta dintre persoanele noastre…
Acum, fie vorba intre noi, ii cunosc pe multi, cunosc cam cum merg preturile la chiriile pentru elevi si cam cine inchiriaza asa ceva prin Caransebes fara sa plateasca taxele aferente. Asta e o stire si pentru “madam DNA”, se verifice mai bine cum sta treaba. Cunosc destule gelozii, zbuciumuri sentimentale si multe altele iar tu faci aceiasi gresala pe care o fac toti incultii: “privesti aspectul si treci mai departe”! Asta in ceea ce ma priveste, bineinteles.
Libertatea aceia ce-ti da dreptul sa-l injuri pe presedinte, daca nu e de la PSD, libertatea aceia pentru care am luptat si eu putin, altii s-au jertfit, ne-a dat dreptul sa ii fluieram pe fotbalisti chiar daca nu jucam fotbal, sa-i spunem unui profesor ce pipaie elevele ca e un pedofil nenorocit iar unui otelar ce n-a facut nimic deosebit in toata viata lui ii putem spune ca e cazul sa puna mana pe o carte, sa faca ceva util.
Sa stiti si voi, sa va iasa din cap ideea ca un om nu e competent in ceva daca nu face acel ceva.
O astfel de parere e dovada clara ca in realitate nici nu sunteti rationali, aveti doar cateva crochiuri de gandire inoculate pe la scolile politice ale comunismului ce va transformat in marionete fara discernamant.
Prin urmare, tu poti scrie orice vrei despre mine, nu sunt penal, n-am facut nimic rau la viata mea iar amenda luata de la securitate o port ca pe o decoratie. Sa stii ca sunt persoana particulara, nu conduc si nu decid pentru nimeni si n-o sa raspund la provocari ieftine de genul “cat te plateste ala?”. De unde stii ca ma plateste, faci o paralela cu cat am primit de la voi? Ma minunez sa aud asta din moment ce voi nu m-ati invitat nici macar la o cafea de 3 lei, si atunci despre ce draku’ vorbim?
In urma comunistilor din trecut au ramas aceiasi activisti de partid ca tine, “tari in clanta” si cu inimile impietrite, de unde speranta si ajutor pentru miile de saraci din Caransebesul pe care il distrugeti zilnic, de la Ion Mocioalca, Silviu Hurduzeu, Ionut Popovici si “Sibila”? Sa fim seriosi!…
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum