AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Disperarea când îmi vine, dau cu Curtea după tine!

In jos

Disperarea când îmi vine, dau cu Curtea după tine! Empty Disperarea când îmi vine, dau cu Curtea după tine!

Mesaj Scris de Admin Mier Feb 28, 2018 1:27 am


Cam acesta ar fi refrenul pe care, de ieri încoace, de când s-a publicat nu știu ce decizie a Curții Constituționale, par să-l fredoneze toți penalii și toate slugile lor: președintele nu are niciun drept să refuze revocarea șefei DNA. În schimb sinistrul Justiției, dar ce zic eu sinistru, penibilul Justiției, are dreptul să ceară revocarea și doar el poate dispune, după cum vor mușchii și alunițele lui gargamelice, când trebuie să plece Codruța, ca să se poată întoarce și bieții penali de prin Madagascar și Costa Rica, să pape ce-au furat.
Asistăm, dragi prieteni, la cea mai clară desființare a separației puterilor în stat în România. Nu mai există executiv, legislativ și putere judecătorească, există doar un singur om, Liviu Dragnea, care s-a pus vătaf peste țară, și-a cumpărat diverși trepăduși pe persoană fizică și decide ce e constituțional sau nu, ce e discriminatoriu sau nu, ce anume merită furat și ce anume poate fi lăsat, drept firimituri, prostălăilor care l-au votat și-l sprijină necondiționat. În timp ce în țările democratice există un organism clar de ”checks and balances”, care are grijă ca niciuna dintre puterile statului să nu fie mai cu moț decât celelalte, la noi regimul pesedist vrea să renunțe la acest echilibru și să-și asume el toate puterile: trei într-una, că-i superofertă!
Însă înainte de a decide dacă-i confiscă sau nu președintelui țării ultimele atribuții rămase – printre care și refuzul de a o demite pe Codruța Kovesi fiindcă așa a cerut, în 20 de puncte, Slugărel Toader, lacheul penalilor – judecătorii Curții Constituționale trebuie să se demită întâi pe ei. Fiindcă  au acceptat, fără să spună nici pâs, prăjiturica superimunității, oferită de Parlamentul mafioților. Ei nu mai pot fi judecați, anchetați, cercetați, pot face orice, pot uda și canapeaua, nu le mai poate zice nimeni nimic, fiindcă așa a hotărât Liviu Dragnea, ca să fie sigur că-i poate cumpăra mai ușor. Așa că domnilor judecători de la CCR, dacă mai aveți măcar un dram de conștiință, înainte să declarați că e neconstituțional ca Iohannis să o mențină în funcție pe Codruța, faceți bine și declarați neconstituțională propria voastră imunitate. În Constituție se spune clar că ”nimeni nu este mai presus de lege”. Voi de ce vă lăsați proțăpiți acolo, deasupra legii și a românilor de rând?
Abia acum vedem planul diabolic al lui Dragnea, flaușatul pervers care de trei zile declară că nu se va face nicio încercare de a-l suspenda pe Iohannis, iar el tocmai la asta uneltește. Și planul e clar: Iohannis refuză, pe drept cuvânt, să o revoce pe Kovesi, intervin supermenii superimuni de la Curtea Constituțională care zic că e conflict constituțional, se sesizează automat Marea Adunătură Națională  PSD-ALDE din Parlament, care-l suspendă pe președinte fiindcă ”a încălcat Constituția”, apoi vine interimar Tăriceanu, o revocă pe Kovesi, desființează DNA, procuratura, pușcăriile, legalizează hoția, tâlhăria și poligamia și, dacă ăia din UE comentează ceva, ne scoate și din UE, păi ce, noi nu suntem mândri că suntem români? Și la final bagă placa aia cu ”Ultima soluție, înc-o Constituție” și desființează de tot funcția de președinte – dacă niciun penal din PSD/ALDE oricum n-ar fi ajuns vreodată președinte al României, de ce-ar mai fi nevoie de funcția asta?
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum