AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Veorico, fata mea, vezi că vine ziua ta!

In jos

Veorico, fata mea, vezi că vine ziua ta!  Empty Veorico, fata mea, vezi că vine ziua ta!

Mesaj Scris de Admin Joi Iun 28, 2018 6:09 am


Deși smardoiul șef din Teleorman s-a încordat cu toți bicepșii, tricepșii și caricepșii la procurori, amenințându-i în direct și la oră de vârf că-i ia mama dracului dacă se mai iau de feblețea lui pusă, ca păduchele, în fruntea guvernului, uite că procurorii n-au ținut cont de amenințările lui și au declanșat azi urmărirea in rem, adică a faptei propriu-zise, în cazul mutării ambasadei la Ierusalim. De aici și până la punerea sub acuzare a Veoricăi nu vor mai fi mulți pași de făcut, așa că n-ar fi exclus să avem și un premier penal – păi, ce, numai miniștri, parlamentari și primari, premierii-s mai cu blană, pardon, mai cu pene pe cap? Și, ca să vedeți coincidența naibii, toate astea se întâmplă la doar o zi după ce DNA a anunțat trimiterea în judecată a unei alte slugi de-ale lui Dragnea, doamna Servila, aia cu Belina.
Cocletele cu mustață are o mare problemă: nu mai trebuie să lupte doar ca să-și scape el pielea, trebuie să scape pielea și haremului de slugi, menajere, secretare, pițipoance, de care s-a înconjurat, ca un mare mascul alfa-beta-pi-pătrat ce este. Dar nu știu cum o să facă, mititelul, să n-ajungă toți la mititica, fiindcă până acum avea nevoie doar de-o ordonanță și de un prag pentru abuzul în serviciu, în vreme ce de acum înainte trebuie să schimbe vreo patru legi numai ca să nu-i intre la apă Servila, darămite și celelalte dame din harem. Și hai, cu duduia Ve-Ve, zisă și He-He, mai treacă meargă, ar putea susține că săraca n-are discernământ, că nu știe nici pe ce lume se află, deci n-a știut ce semnează – iar dacă nu-l cred psihiatrii pe cuvânt, o lasă să vorbească la liber și imediat se lămuresc ăia că nu poate, biata de ea, mai mult. Dar ce te faci cu restul duduilor din preajma lui, aia cu microfoane în case, aia cu marșul tramvaiului etc, etc, că și-alea trebuie apărate cumva, nu poate să le lase așa, în bătaia ploii, vântului și DNA-ului, doar sunt și ele niște doamne, ce priza lor!
Ca atare, după noul front deschis de Parchet și DNA, misiunea lui Dragnea, de a le scăpa pe toate cadânele seventh hand de care s-a înconjurat devine, din grea, imposibilă. Tom Cruise cu mustață să fie și tot n-o poate duce la îndeplire. Mai ales acum, când Comisia de la Veneția e cu ochii pe noi ca mâța pe slană, iar cele mai puternice 12 state aliate din NATO și UE tocmai le-au transmis ciordacilor s-o lase mai moale cu legile date în favoarea hoților. Chiar dacă par într-o penurie de neuroni mai mare ca seceta din Sahel, femeile din preajma lui Dragnea – și Dăncila, și Servila, și celelalte – ar trebui măcar acum, în al doisprezecelea ceas, să se întrebe: „Merită cocletele ăsta cu sosete flaușate să fac io pușcărie pentru el?” Fiindcă precedentul există – duduile de la Consiliul Județean Teleorman au fost deja condamnate în prima instanță pentru că au semnat acte la ordinul lui Dragnea. Și așa cum ele ar putea ajunge după gratii, așa ar putea ajunge și Dăncilă&Co – păi nu știți proverbul românesc ”unde-a mers mia merge și sluta… ăăă, pardon, suta”? Doamna Veorica, știi cât de mult te apreciez sincer, știi cu câtă acribie îți urmăresc zicerile de duh, de ce nu te-ntorci la goblenurile alea care plânge – scriu așa, ca poate altfel nu mă înțelegi – după matale? De ce nu-l lași pe Dragnea, eufemistic vorbind, cu curu-n baltă, să se descurce cum o știi cu viitorii colegi de celulă? Pleacă acum, Veorico, fată, până nu se-mpute de la cap peștele ăla cu musteți mari, pleacă acum, cât mai poți, din fruntea guvernului, pleacă până nu devine insula aia, din Belina – Belita. Că e păcat de ochișorii ăia frumoși, Veorico, să plânge dupe gratii, nu mai zic de ce s-o alege de coafura aia ravisantă a matale – păi n-ai auzit că la Târgșor încă n-au băgatără fohn?
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum