AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dragneo, ai dat în culmea șobolăniei: să te lupți cu „șobolanii” și să-ți vină de hac „șoricioaica”!

In jos

Dragneo, ai dat în culmea șobolăniei: să te lupți cu „șobolanii” și să-ți vină de hac „șoricioaica”! Empty Dragneo, ai dat în culmea șobolăniei: să te lupți cu „șobolanii” și să-ți vină de hac „șoricioaica”!

Mesaj Scris de Admin Mier Sept 05, 2018 7:08 am

Alo, domnii din ministerul Educației și Învățământului până la genunchele broaștei, nu vă grăbiți să retipăriți manualul de Biologie, că am mai găsit o greșeală în el: nu scrie undeva pe acolo că femeile au ovare, iar bărbații au testicule? Păi e cu totul fals, domnilor! Și, dacă nu credeți, priviți nițel în PSD: vedeți voi vreun bărbat cu ouțe prin partid? În schimb, ia uitați-vă la tanti Firea, că are niște cojones de taur comunal și nu se teme să le folosească! Dacă mai continuă în ritmul ăsta, Dragnea nici nu mai trebuie să se teamă de posibili colegi virili de celulă, că o să-i facă Firea inagurarea și o să ajungă deja rodat după gratii!
Atacurile în rafală ale primăresei nu mai contenesc. E ca-n Miorița, n-ați văzut? De trei zile-ncoace, gura nu-i mai tace. Îl toacă mărunt pe Dragnea pe unde-l prinde: pe la televizor, pe la Parchet, convoacă conferințe de presă, e nevorbită rău, dă din casă și nu se mai oprește, căci duduia Firea știe, probabil instinctiv, un lucru: dacă ți-ai prins adversarul la înghesuială, dă-i în freză până-l faci mochetă de pus în tren. Dacă era în Moldova natală, până acum Firea ar fi rupt deja toporul pe capul lui Dragnea. Dar, fiindcă a venit și ea la București și s-a mai civilizat, îl rupe din cuvinte pe flaușat.
Până să ajungă în gura Firei, nimeni nu l-a mai lovit atât de dur pe Dragnea. Grindeanu, Tudose au fost niște sicofanți fătălăi, care au început să schelălăie imediat ce i s-a zburlit mustața fantelui tomnatic de Saelele. În schimb, cu Firea cred că i s-a înfundat de-a binelea. Să stai tu toată ziua și să acuzi „statul paralel”, ca să vină persoana cu cea mai mare credibilitate din PSD și să-ți spună „Când eu mă luptam cu Băsescu, alții tăiau porci cu statul paralel” e deja pălitura crâșnenă, ca sa parafrazez titlul unui faimos film în variantă vasluiană. Nici dracu nu-l mai spală pe Dragnea de acuzele pe care i le aduce Firea! Iar pe duduia Gaby, spre deosebire de fătălăii mai sus pomeniți, Daddy n-are cu ce-o șantaja, ca s-o oblige să tacă: e generăleasă peste București, e suficient de bogată ca să nu mai bage vastul la buget și să riște dosare, de unde-o agăți, Livache, pe asta? Și partea cea mai frumoasă știi care o să fie? Că, pe măsură ce lupoaica alfa Firea o să te sfâșie mai tare, și alți lupi din haita pesedistă, care deocamdată doar mârâie la tine pe sub birouri, o să prindă curaj și-o să iasă la atac, mânați de puterea exemplului. Așa că lasă vrăjeala aia cu „în spatele fiecărui bărbat de succes se află o femeie puternică” – fiindcă nu-i valabilă pentru tine. Pentru tine e valabil alt dicton: în spatele fiecărui coclete cu otări și mustață se află o femeie cu pxla mare.  Cam ca Firea, adică. Nu crezi, Dragneo? Ei, o s-o simți în curând.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum