AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vadim şi prietenii - oglinzi paralele

In jos

Vadim şi prietenii - oglinzi paralele Empty Vadim şi prietenii - oglinzi paralele

Mesaj Scris de Admin Mar Sept 15, 2015 2:53 am


Uneori ţi se face silă şi te întrebi: de unde, Doamne, atâta lipsă de caracter şi decenţă? Pentru ce atâta făţărnicie bolnăvicioasă? De câteva ore bune, îi auzim tânguindu-se, cu nodul în gât, într-un circuit al televiziunilor, pe câţiva dintre „prietenii” lui CV Tudor. Ascultaţi-i, cât vă ţine stomacul!Codrin Ştefănescu la moartea lui CV Tudor
„Am pierdut un om extraordinar. Un politician şi un  naţionalist. Un cărturar”
Codrin Ştefănescu, înainte de moartea lui CV Tudor
”În urma elucubraţiilor şi jignirilor cu care personajul Vadim Tudor mă calomniază în ultimele zile în fiţuicile sale, cu o isterie furibundă, total nejustificată şi inexplicabilă, împroşcându-mi cu noroi familia, pe tatăl meu în vârstă de 75 de ani, prietenii, colaboratorii, cunoştinţele, totul de-a valma, într-un scenariu absolut sinistru, mă văd nevoit să aduc la cunoştinţa opiniei publice următoarele. (...) Pentru toate injuriile şi aberaţiile pe care le-a proferat la adresa mea, am luat hotărârea de a-l acţiona în judecată pe numitul Corneliu Vadim Tudor. Doresc ca acţiunea în instanţă să fie publică, prezenţa mass-media fiind necesară într-un proces în care voi lupta cu acest fariseu al politicii româneşti, până la aflarea întregului adevăr. Menţionez că toate despăgubirile pe care le voi obţine în urma acestui proces vor fi donate mai multor organizaţii pentru protecţia mediului şi animalelor, precum şi uniunii “Vatra Românească”.
CV Tudor despre Codrin Ştefănescu
"Şi-a dat demisia înainte să-l dau eu afară. A fost avertizat să plece pentru că era insuportabilă prezenţa lui. Codrin Ştefănescu este un om bolnav mintal care periodic, o dată la două-trei luni, se duce la o clinică de la Lyon să se trateze. Şi, i-am spus cu toată consideraţia faţă de un om în suferinţă, să-şi vadă de sănătate".
De ce s-a supărat CV Tudor aşa de tare la momentul respectiv?! Pentru că, potrivit declaraţiilor sale, Ştefănescu ar fi dat mesaje de pe telefonul mobil, familiei şi prietenilor lui Vadim, că „preşedintele PRM a murit!”.
Olguţa Vasilescu la moartea lui CV Tudor:
„Un om şi un politician de excepţie. Un om de cultură. Un om citit. Un cărturar. M-a ajutat în politică, pe mine şi pe alţi colegi de-ai mei”.
Olguţa Vasilescu, înainte de moartea lui CV Tudor:
După ce a fost susţinută, în partid, de Vadim pentru ocuparea unui fotoliu de parlamentar, Lia Olguţa Vasilescu a plecat la PSD pe motiv de neînţelegeri şi animozităţi în PRM. „Negocierile pentru trecerea mea de la PRM la PSD au durat un an de zile. Recunosc că preşedintele PSD, Mircea Geoană, m-a determinat să fac acest pas, deşi am purtat negocieri cu toate partidele parlamentare, mai puţin cu UDMR”.
CV Tudor, despre Olguţa Vasilescu
"Lia Olguţa Vasilescu e pusă pe confiscări de morţi. N-a putut să confişte craniul lui Mihai Viteazul? Nu-i nimic, a confiscat trupul neînsufleţit al lui Costică Ştefănescu! (…) Incredibil cât de urât îmbătrâneşte fata asta, Lia Olguţa Vasilescu! (În poză e brunetă, dar între timp şi-a schimbat culoarea, aşa cum a schimbat şi partidul – e blondă.) Are numai idei tâmpite.
Gigi Becali la moartea lui CV Tudor:
„Vadim Tudor era un om foarte bun, sufletist. (…) Era foarte mândru, avea o trufie a lui, cred că el voia şi când va muri ca moartea pentru el să fie mai specială decât pentru restul muritorilor”.
Gigi Becali, înainte de moartea lui CV Tudor:
“Dacă ar fi ţara toată ca el, am fi o ţară de handicapaţi. El nu e sănătos mintal. Jur pe familia mea că n-am vrut să îi dau un milion de dolari să mă bage în parlament. Omul ăsta fabulează. Trăieşte cu câinii şi pisicile în casă şi vorbeşte cu ei. E tribunul câinilor şi pisicilor. (..) Vadim este un neisprăvit, un şpăgar care cere oamenilor bani să îi bage în parlament. (…) Gata! Când te prind îţi rup botul!”.
CV Tudor despre Becali
„N-am ce vorbi cu derbedeul ăsta. Să-l ia mama dracului de hoţ, care a vrut să îmi dea un milion de dolari să-l bag în parlament. Vagabondul dracului!. (…) Eşti un rahat cu ochi, vagabondule!. (…) Eşti o maimuţă curentată”.
O, ţară tristă, ce politicieni ai născut…
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum