AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cine mai vrea ”refugiați” să și-i ia acasă!

In jos

Cine mai vrea ”refugiați” să și-i ia acasă! Empty Cine mai vrea ”refugiați” să și-i ia acasă!

Mesaj Scris de Admin Mar Mar 22, 2016 10:25 pm

Ca țăranul din bancul cu girafa, coana Europă s-a încăpățânat ani în șir să spună, când auzea de fanatism musulman: ”Așa ceva nu există”. Au murit până acum sute de oameni la Madrid, Londra, Paris, Amsterdam, dar ea tot a continuat să ne vorbească despre frumusețea multiculturalismului, despre justețea corectitudinii politice, despre importanța păstrării tradițiilor și datinilor strămoșești (precum aruncatul metroului în aer, bătutul femeii, decapitatul ghiaurului),  despre empatia cu bieții refugiați, veniți taman de la Statul Islamic doar cu grenăduța și cu kalașnikovuțul de pe ei.
Dar Europa e ori fudulă de urechi, ori încăpățânată, ori proastă de-a dreptul. Ce s-a întâmplat și se întâmplă chiar în aceste clipe la Bruxelles e dovada că oricât ai fi de înțelegător și de bună credință, anumiți bipezi nu pot fi numiți oameni. Leii de la circ, tigrii de la zoo, or fi ei îmblânziți și hrăniți cu lapte de mici, dar tot fiare rămân și tot te vor sfâșia cu prima ocazie. Așa se întâmplă astăzi și cu musulmanii. Degeaba încercăm noi să-i primim cu milostenie creștină, să-i omenim, să-i respectăm, ei tot cu gândul să ne dea în cap se vor trezi, în fiecare dimineață. Poate că azi nu toți sunt spălați pe creier, corect, dar cu siguranță mâine vor fi. În loc să-i civilizeze cu forța pe arabii pe care i-a strâns la sân, proasta de Europa i-a lăsat să-și crească, în continuare, copiii după obiceiurile lor barbare, de Ev Mediu, și n-a îndrăznit niciodată să-i scoată din ale lor, în schimb știe să fure copiii familiilor creștine pe motiv că le dau părinții prea multă ciocolată și asta-i tulbură emoțional.
Dacă rămânerea în UE înseamnă să primim și noi refugiați pe bandă rulantă, refugiați care să ne arunce în aer aeroporturi, gări și metrouri, atunci pe mine să nu contați. Aș prefera să stau iar la coadă la vize decât să mă sui în tramvai și-n loc s-ajung la Sfânta Vineri, la Unirea, să mă trezesc, între două stații, direct la Sfântul Petru, în Rai.
M-am săturat de UE și de impotența ei. Cine vrea refugiați, să și-i ia acasă. Cine vrea UE, UE să primească. Eu o să-mi țin gura închisă și o să scrâșnesc amarnic din dinți.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum