AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Adevărata poveste a Oului, dincolo de anecdotică și deriziune…

In jos

Adevărata poveste a Oului, dincolo de anecdotică și deriziune… Empty Adevărata poveste a Oului, dincolo de anecdotică și deriziune…

Mesaj Scris de Admin Vin Oct 06, 2017 7:13 am

Adevărata poveste a Oului, dincolo de anecdotică și deriziune… 22195495_1557437830976493_6696766916860086552_n


...ce vor Ei de fapt, ce i-a scăpat pe gură lui Vosganian, exponentul unei minorități agresive, minoritatea securiștilor și a oligarhilor PCR, cei care au creat oul de viperă din care iese ”omul nou”, asta ne pregătesc, să mă scuze Dali pentru halul în care i-am măcelărit opera, în fond și el iubea mult România, mai mult chiar decât mulți români de azi…
.
”prea mulți români din păcate trăiesc în afara pieței, datorită economiei de subzistență” dixit Vosganian către jurnaliști, ca explicație pentru nestemata care i-a ieșit pe gură, cât oul de struț.
.
Vosganian, așa merceolog idiot cum este, a scăpat totuși un porumbel de folos - miza Lor este controlul asupra oricărei resurse de hrană, pentru a fi total la mâna Statului sau mai exact la mâna celor care au pe gestiune Statul ”român”. România încă mai are aproximativ 30 de sută de mediu rural viabil, cu toată secarea satelor de brațe de muncă.
Agricultura de subzistență a permis supraviețuirea românilor sub comunism, buneii, neamurile din provincie, mămăițele noastre de la țară, cu mânuțele chircite de frig și de munca grea, la câmp, au fost salvarea orășenilor înfometați – și în mare măsură tocmai foamea și umilința a generat valul de ură împotriva PCR, a activiștilor și securiștilor, Garda pretoriană, ce trăiau în huzur, și a efigiei Partidului, Ceaușescu.
Vosganian face pare din Haita de securiști kaghebiști care au jefuit la sânge țara asta, de vreo trei decenii, și încă mai dinainte, iar ceea ce i-a scăpat pe gură are o semnificație importantă, ne indică scopul Lor principal - o formă încă mai elaborată de neo sclavagism decât cea imaginată de comuniști - miza este anularea obținerii de către populație a unei resurse de hrană autonomă, necontrolată – adică sclavie totală. 
Românii au pășit pe calea sclaviei mai întâi după ce li s-au luat armele, cu aproape 70 de ani în urmă, apoi comuniștii rusoi și evrei le-au răpit proprietățile și le-au ucis elitele intelectuale, au terminat clasa mijlocie, au nimicit și înfiltrat Biserica, au ars bibliotecile, au aruncat la groapa comună osemintele celor mai bravi români, cei care li s-au împotrivit, cu arma în mână.
Apoi au trecut la tocarea patrimoniului muncit și adunat în generații, de români, nu de ei, ciorditorii.
La 11 iunie 1948, 1.050 de întreprinderi treceau în mâinile statului, ca "bun de consum al poporului", conform Legii 119 a naţionalizării. La 2 martie 1949, prin Decretul 84, colectivizarea a debutat cu exproprierea proprietăţilor mai mari de 50 hectare, după care până în 1962 au fost confiscate aproape toate proprietățile agricole private din ţară şi comasate în întreprinderi agricole administrate de stat. Desigur adevărații beneficiari făceau parte din alt popor.
Imobilele şi locuinţele încă din anul 1950, prin Decretul 92, au fost trecute în proprietatea statului bolșevic, mai exact a oligarhiei comuniste, neamurile lui Tismăneanu și Brucan ”ca bunuri ale întregului popor„ – ei, javrele venite cu tancurile rusești s-au mutat cu totul în Cartierul Primăverii, la vile, la lac, la loc cu verdeață și parfum de roze, hrăniți preferențial de Gospodăria de Partid și a Secu. 
După care aceeași Haită kominternistă din Acel popor a revenit, în decembrie 89, prin munculița lui Iulian Vlad, zis Sfântu SS (Securitatea Sensibilă), astăzi, după îngropare, și sclavagismul a fost din nou instituit prin fărâmițarea proprietăților agricole - odioasa lege 18 a lui Brucan și Roman, din anii 90 și legea 15 a fondului industrial. Prin emiterea Legii 18/1991 a Fondului funciar blestematul de Iliescu a furat încă odată dreptul de proprietate al ţăranilor români, restituindu-le doar suprafeţe limitate din pământurile lor, adică numai câte 10 hectare pe amplasamente hotărâte de comisiile Feseneului care desigur s-au dedat la numeroase abuzuri - șmecherii lui Ilici au împărțit pământurile după bunul plac, au urmat sute de mii de procese.
Și mai ticăloasa Lege 15/1990 a consfințit furăciunea comuniștilor din 1948, care au luat cu japca întreprinderile industriale, proprietăţile imobiliare precum şi gospodăriile ţărăneşti (http://www.cdep.ro/pls/legis/legis_pck.htp_act?ida=419).
Prin nenorocita Lege 15, Legea Brucan-Ilici-Roman, aceste proprietăţi au fost preluate "din nou" de stat şi date în proprietate instituţiilor care le ocupau, în fapt, abuziv, la data emiterii actului normativ și imediat aceste bunuri imobile au fost scoase la privatizare şi vândute intimilor FSN-KGB, plus străinilor pretutindenari, prin organul FPS, Fondul Proprietății de Stat condus la vedere de Emil Dima și controlat în fapt de Ion Iliescu care decidea modul împărțirii prăzii către Haita sa de kaghebiști din servicii și activul de vârf PCR. 
Pentru cine are capacitatea incomprehensibilă și indelebilă a lecturii a mai mult de trei rânduri, citirea Legii invocate este o piatră de hotar a înțelegerii nimicirii României. 
Asta, desigur, dacă interesează cu adevărat pe cineva să afle, metodologic, cum ne-a tras-o până în gât Haita kaghebiștilor.
Înlocuirea statului comunist în 89 a fost percepută ca o eliberare când în realitate a fost instituită o nouă robie, lanțurile ruginite au fost înlocuite cu noi lanțuri, bine lustruite și ștanțate cu vorbe goale gen ”democrație”, ”reformă”, ”economie de piața” - vrăjeală iluzionistă cu efecte hipnotizante pentru pulimea prinsă soporific în mrejele televiziunilor securiștilor care le-au plimbat mărgele și ciungă și blugi și floci pe la nas, în timp ce furau pulimii vrăjite până și pământul cimitirelor.
Legile secretizate încă din anii 90, HG-urile emise de Petre Roman și măsurile succesive ce au dus la nimicirea patrimoniului industrial au reprezentat fațete ale războiului logistic aplicat asupra românilor, prinși în capcana oligarhiei securistice. 
A securiștilor lui Iulian Vlad mai exact, patrihoții kaghebiști, cei care varsă astăzi râuri de lacrimi că le-a crăpat crocodilul...
Desăvârșirea Jafului național s-a executat via Autoritatea Naţională pentru Restituirea Proprietăţilor, înființată în aprilie 2005 și Fondul Proprietatea creat în decembrie 2005 - instituțiile prin care s-a desăvârșit ciordeala a treia oară a românilor, din 1945 încoace, cei peste 200 000 de români, gen bunicuța mea, care au solicitat proprietățile furate au primit exact pla și căciula, în schimb au primit super proprietăți alde Beny Steinmetz, via Remus Truică, nașu aurelienilor ”naționaliști” și iubitu șef de cabinet, adică purtător de șpagă, al lui Adrian Năstase (unul dintre iubiții săi, că și pe Iohhanis, Ponta, Șova, Negoiță, Bănicioiu, Mihalache etc tot el i-a lansat din spate, adică de pe la spate). 
Am uitat să precizez, toți cei numiți, nominal, sunt cadre patrioate ale serviciilor, nu neapărat cele de aici, și purtători de șorțulețe și cu compase mai ales înfipte direct în dos, că așa este inițierea la ei la MLNR (Marea Lojă a Nasoilor Rusoilor).
Ce vi se pregătește în continuare, măi ouaților de cincizeci de bani, este încă mai rău decât vă gândeați vreodată și decât visa însuși șeful Securității: vaccinarea obligatorie cu vaccinuri neomologate, așa, ca să vă moară pla, pentru început, distrugerea rețelelor de subzistență (și rezistență), anihilarea dreptului la cuvânt prin instituirea unei severe cenzuri a internetului, ultimul refugiu virtual, nimicirea resurselor identitare, obliterarea memoriei, surparea educației și învățământului, interzicerea valorilor majore culturale ale României, distrugerea efigiilor naționale, nimicirea Familiei și Bisericii, pilonii de sprijin ai poporului român, un popor întemeiat de veacuri pe credință și iubire, iubire normală nu fecaloidă, răpirea copiilor prin așa zisele ”adopții internaționale”, obiectiv pentru care se întrebuințează major chiar acum un foarte intens grup de lobby, cei care se opun Referendumului de fapt (vă vedem și vă știm și o să vă (și) belim, răsbeliților), exploatarea la sânge a ultimelor resurse naturale, cedate deja în mare parte străinilor, și mai ales supraîndatorarea, via BNR, sistem bancar paralel, condus direct de SIE-FSB, via Izărescu, general maior cel puțin – ”când un stat atinge o îndatorare care trece de capacitatea sa de plată, el va glisa datoria spre un timp viitor asimptotic adică își va îndatora poporul pentru vecie” - plus golirea țării de românii disperați să-și găsească un orizont de viață cât de cât normal, chiar cu prețul sclavagismului pe alte meleaguri, dar pe mai mulți biștari măcar – și, în final, va urma - de fapt se și întâmplă deja, vedeți ce face putzică de Laufer fotomodelul mogulului Mossad de la Chișinău, Săndel Pincevskii, - aducerea ”noilor coloniști” pe locul lăsat ”gol și netocmit”, pe banii, desigur, tot ai pulimii românești, că pentru asta s-a inventat ”startupul” pe model israelian, la care dau mare laik rromânii cu ie fake, de poponari.
Asta-i adevărata poveste a Oului, nu întâmplător scăpată de un merceolog la bază, altfel minoritar plin de ură și dispreț față pe majoritari, adică pe români.
.
detalii despre imbecilul armean, cu gura d-aurită, găsiți, unde altundeva decât aici, în Ziarul Curentul, poate singura redută de presă românească, niște ani buni:
.
Zară, care m-a strigat deunăzi la metrou, de am sărit cât colo, că avea o voce cavernoasă de speriat, a scris asta, o capo-doperă Smile…piticu este singurul jurnalist de pe Planetă care i-a dat m..ie lui Vîntu, în instanță, așa cum este el, mititel, cu păr pe el, maimuțoi gen Adevărata poveste a Oului, dincolo de anecdotică și deriziune… 1f642Smile, ai lov iu boule, din cauza tâmpitului era să iasă mega cafteală la Motoare, eram cu el și Mihai și piticu s-a apucat să muiască pe toată lumea, noroc că Mihai avea 135 de chile, io 115, Zară, cam 52 de chile, cât nevastă-mea, canadiana moldoveancă filiformă Adevărata poveste a Oului, dincolo de anecdotică și deriziune… 1f642Smile
.
”Fostul merceolog de la fabrica de sprit-drojdie Bragadiru, ajuns intre timp parlamentar, a negat, ieri, acuzatiile ca ar fi fost unul dintre politicienii aflati pe statele de plata ale tatalui FNI, Sorin Ovidiu Vintu, si a insistat pe faptul ca informatiile referitoare la salarizarea sa de catre fostul infractor de drept comun s-au bazat pe declaratii din campania electorala ale lui Traian Basescu. 
- Nu am fost niciodata salarizat de altcineva sau de vreo firma privata. 
- Nu am fost niciodata consilier al unui om de afaceri sau al vreunei institutii. 
- Am evitat orice implicare de acest fel si de aceea am refuzat si orice pozitie in vreun Consiliu de Administratie-, a clamat Vosganian. Desi a negat din rasputeri relatia sa cu SOV, liberalul a recunoscut totusi ca Vintu a finantat la un moment dat Uniunea Fortelor de Dreapta (n.r. – pentru salarizarea personalului si pentru alte activitati cu caracter politic), dar a spus ca respectiva sponsorizare - este cu totul alta chestiune -. 
Ca o fi sau nu o alta chestiune, ramane de vazut. Pana una-alta, liberalul trebuie sa lamureasca relatia sa cu Vintu, personaj in preajma caruia a fost vazut deseori. 
Dovada ca Vosganian nu a evitat sa aiba o relatie cu tatal FNI stau marturie declaratiile scrise ale mai multor fosti angajati ai SRI (Brigada Antiterorista) si ai SPP, angajati la un moment dat la AIPP 2000 SRL sau V.S.O. Company SRL si platiti pentru a efectua activitati de paza si protectie (sau chiar transport valori) la familia lui SOV, la resedintele acestuia din strada Paris nr. 34 (Bucuresti) sau din satul Petresti (com. Corbeanca), ori la Gelsor. 
Din declaratiile respective (vezi facsimile), aflate in posesia noastra, rezulta clar faptul ca liderul Uniunii Armenilor era la un moment dat, asemenea altor personaje de pe scena politica, o prezenta obisnuita la cele doua resedinte ale lui SOV. Ca Vosganian a avut o relatie mai - speciala - cu Vintu arata inclusiv baza de date atasata la expertiza judiciar-contabila efectuata in dosarul FNI, unde senatorul apare, impreuna cu sotia sa, in calitate de investitor al jocului piramidal nasit de fostul infractor de drept comun. 
Astfel, baza de date respectiva arata ca Varujan B. Vosganian (nascut la data de 25.07.1958) a fost posesor al carnetului de investitor 40.101.002618, iar sotia sa, Vosganian C. Mihaela Rodica Eugenia (conferentiar universitar la Universitatea Nationala de Muzica, nascuta la data de 07.05.1961), a carnetului de investitor 40.102.004029.
Nota
Voicu Marius:
1994-1999 – MApN
decembrie 1999 – incadrat pe baza de conventie civila la AIPP 2000 SRL. Am fost incadrat in cadrul Departamentului Transport Valori Protectie si Paza condus de col (r) Florian Ion, unde am efectuat activitati de paza, protectie si transport valori la familia domnului Sorin Ovidiu Vintu, la sediul firmei Gelsor, la resedintele domnului Sorin Ovidiu Vintu din satul Petresti, com. Corbeanca, si de pe str. Paris nr. 34, Bucuresti.
februarie 2001-ianuarie 2002 – am fost transferat la V.S.O. Company SRL desfasurand activitati de paza pentru familia Vintu la adresele mentionate mai sus.
Mentionez ca in timpul efectuarii serviciului am vazut si condus urmatoarele persoane la domnul Sorin Ovidiu Vintu.
– dl Nicolae Vacaroiu (presedintele Senatului)
– dl Varujan Vosganian (presedinte UFD)
Mentionez ca cele declarate mai sus sunt in conformitate cu realitatea si le sustin.
Voicu Marius
Nota:
Neacsu I. Bogdan: 1994-1997 – SPP Incadrat pe baza de conventie civila din august 2000 la AIPP 2000 SRL.
Am fost incadrat in cadrul departamentului transport valori, protectie si paza condus de col. (r) Florian Ion, unde am efectuat activitati de paza la sediul familiei Sorin Ovidiu Vintu din str. Paris nr. 34 si resedinta din loc. Otopeni.
In perioada 2001-2002 am fost transferat la VSO Company SRL desfasurand activitati de paza pt. fam. Vintu, la adresele amintite mai sus.
Mentionez ca in timpul efectuarii serviciului am vazut urmatoarele pers. care l-au vizitat pe dl Sorin O. Vintu:
– dl. Varujan Vosganian – UFD
Nota
Ghita Cristin
– 1993-1999 – MApN
– Sept. 1999 incadrat pe baza de Conv. Civila la AIPP 2000 SRL
Am fost incadrat in cadrul departamentului Transport Valori Protectie si Paza condus de Col. (r) Florian Ion unde am efectuat activitati de paza la sediul Gelsor si resedintei din Otopeni.
In perioada 2001-2002 am fost transferat la VSO Company SRL desfasurand aceleasi activitati de paza ca si inainte.
Mentionez ca in timpul serviciului am vazut urmatoarele persoane:
– Nicolae Popa
– Varujan Vosganian
Nota:
RIZOIU ADRIAN
1995-2000 – SRI BRIGADA ANTITERORISTA
2000-2001 – A.I.P.P. 2000 SRL
2001-2002 – V.S.O. Company SRL
In perioada 2000-2002 am desfasurat activitati de paza si protectie pt. familia Dnl. Sorin Ovidiu Vintu dupa cum urmeaza:
– Ionut Vintu
– Ioana Vintu
– Angelica Vintu
– Sorin Vintu
In aceasta perioada am efectuat si activitati mai delicate cum ar fi:
– Recuperarea automobilului Audi A8 furat de hotul Bolgiu, care in final a fost recuperat pe alte cai.
– Filarea activitatii ziaristului Dan Andronic.
Toate aceste actiuni mi-au fost ordonate direct de Col (r) Florian Ion.
In toata aceasta perioada am vazut urmatoarele personalitati sosind la Dnl. Vintu:
– Radu Timofte
– Varujan Vosganian
– Viorel Popa
Nota
Nume: Manciu Aurelian
– 1991-1999 – S.R.I. – Brigada Antiterorista
– August 1999 – trecut in rezerva la cerere cu gradul de locotenent
– Septembrie 1999 – incadrat pe baza de conventie civila la Agentia Internationala de Protectie si Paza, condusa de generalii (r) Dumitru Iliescu si Ciobanu
– De la bun inceput am asigurat paza vilei lui Sorin Ovidiu Vintu de la Corbeanca, iar in timpul campaniei electorale pentru alegerile locale am fost desemnat ocazional sa fac parte din dispozitivul de protectie al candidatului la presedintie Ion Iliescu. Aici am fost coordonat direct de col. (r) Florian Ion, el fiind numit si Sef al departamentului transport valori protectie si paza al lui Sorin Ovidiu Vintu.
– In vara anului 2000 am fost numit seful pazei la vila din Corbeanca a lui Sorin Vintu.
– In continuare prezint lista personalitatilor care il vizitau pe Sorin Vintu, cu rezerva ca nefiind permanent in serviciu, lista s-ar putea sa fie incompleta.
– Radu Timofte
– Varujan Vosganian
Aceasta este declaratia mea pe care o sustin si semnez fara a fi constrans sau influentat de nimeni.
A. Manciu.


.
csf? ncsf!...ne ard ăștia la maximum, aia e…
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum