AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

În PSD e ca la vaccinuri: doar un virus inactivat ca Ponta poate alunga ciuma numită Dragnea

In jos

 În PSD e ca la vaccinuri: doar un virus inactivat ca Ponta poate alunga ciuma numită Dragnea Empty În PSD e ca la vaccinuri: doar un virus inactivat ca Ponta poate alunga ciuma numită Dragnea

Mesaj Scris de Admin Vin Mai 25, 2018 12:30 am

Uite că l-am auzit și eu pe Ponta o dată zicând un mare adevăr – și anume când ne sfătuia să ne luăm suc și popcorn, că urmează să ne amuzăm ca lumea la teve. Mi-am luat sucul și popcornul, m-am instalat în fața televizorului și vă jur că Dottore a avut dreptate: începe dixtracția! Ce fac ăștia e demn de „Tom și Jerry”: motanul mustăcios Dragnea îl acuză pe șoricelul ochelarist Ponta că e, de fapt, un șobolan în toată Firea și că împreună cu țărănoiul, cu Uncle Pecos ăla de Tudose, vor să roadă Partidul la temelie. În replică, Ponta îi zice că e hoț, că a făcut de râs PSD-ul, el și cu troglodita aia de-a pus-o să se facă de râs la guvern, și mai și altoiește peste țurloaie, furându-i de sub nas niște deputați.Pe zi ce trece, degringolada din jurul lui Dragnea e tot mai mare. Dacă acceptăm, cum Flaușatul însuși ne-a sugerat, că Partidul e un fel de casă roasă de șobolani la temelie, înseamnă că sunt destui șobolani în ei, de vreme ce casa a început să scârțâie din toate încheieturile. Degeaba se umflă Dragnea și cu motanul Dăn(c)ilă în pene că PSD e partid puternic și nu contează dacă se mai tirează vreun șobolan de pe puntea principală. Hemoragia de parlamentari începe să se simtă și se va simți și mai abitir în ziua moțiunii anunțate contra Docilei. Ca moțiunea să treacă, e suficient ca UDMR și minoritățile să voteze contra Vasilicăi, iar 14 parlamentari PSD – rozători sau nu, ca să-l cităm pe Dragnea – să treacă și ei în barca lui Ponta. Ceea ce, la ce chițăială frenetică e în Partid și la ce ritm alert au plecările, n-ar fi imposibil.Oricât ar părea de paradoxal, în momentul de față singurii care o pot trimite pe Veorica înapoi la goblenuri, sarmale și telenovele, unde îi este locul nu sunt nici Iohannis, care vrea să o suspende, nici Orban, care i-a făcut plângere penală, nici USR, nici Cioloș, nici Codruța, nici SRI și nici măcar FBI. Singurii care-i pot face vânt Pavianei sunt pesediștii înșiși. Pentru că știți cum stă treaba cu ăștia? Ca la vaccinul de rubeolă, rujeolă sau varicelă: ciuma roșie numită PSD, cu tot cu virusul ei flaușat pe nume Dragnea, nu poate fi învinsă și eradicată decât tot de virusuri, dar de virusuri inactivate, adică inofensive, care nu mai pot face rău organismului (adică României), în schimb pot alunga boala în sine. Nu ne rămâne decât să sperăm că PSD-ul va fi atacat de suficiente virusuri inactivate (mă rog, unele pot să fie încă și colonei sau generali activi, dar sub acoperire, că nu mă deranjează, treaba să și-o facă) pentru a feri România de ciuma roșie. Dacă se întâmplă asta, pe cuvânt de nu-l propun pe dottore Ponta la Nobelul pentru Medicină și sunt sigur că o să-l și ia – deși nu bag mâna-n foc că n-o să-l prindă organizatorii la ieșire.
 
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum